Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts

Indy, samo ukazujem da miksuješ grendmaders i frogs. Iznosiš podatak da su Amerikanci završili sa rasizmom pre 50 godina, a to je onaj period kada su ukinuli rasnu segregaciju. S druge strane, pominješ ankete po Zapadnoj Evropi, ali nema nigde anketa iz Amerike. E sad, zaključujem na pamet koliko i ti.
Zabaluev, ti si rekao (napamet) da bi Ameri rekli isto sto i Evropljani (da je rasizam opravdan) i to u slicnom procentu (30%). Otkad je Obama postao ozbiljan kandidat za nominaciju, upravo takva pitanja su se postavljala po anketama ("da li vam je rasa bitna kada glasate") i odgovori su bili negativni sa negde oko 90%. Mislim, razumem da te bole patka za americke izbore jer su Wall Street i Kongres pre neki dan objasnili da je komunizam (drag tvom srcu) ziv i zdrav i da ti je samo to u zivotu bitno, al' nemo' bre da se brukas u vezi necega sto se OVE GODINE drndalo u americkim medijima non-stop.
Link to comment
... odgovori su bili negativni sa negde oko 90%...
To je identicno kao u Australiji (nedavno objavljena istrazivanja pokazuju da 10% Ozija misli da sve rase nisu jednako vredne; istrazivac koji je to objavio tvrdi da je taj procent u zapadnoj i istocnoj Evropi preko 30% - ako on laze, lazem i ja).
Link to comment
MARKET DATA - 09:38 UKFTSE 100 4715.76down -264.49 -5.31%Dax 5499.63down -297.40 -5.13%Cac 40 3866.62down -214.13 -5.25%
Dzaba smo krechili? opet off topic:
To je identicno kao u Australiji (nedavno objavljena istrazivanja pokazuju da 10% Ozija misli da sve rase nisu jednako vredne; istrazivac koji je to objavio tvrdi da je taj procent u zapadnoj i istocnoj Evropi preko 30% - ako on laze, lazem i ja).
ok, lepo reci, bila anketa po kojoj su Amerika i Australija *opet* jako-mnogo bolje od Evrope. Samo josh da dodje Yoyogi pa da kaze kako je Japan josh *boljiji*
Link to comment
ok, lepo reci, bila anketa po kojoj su Amerika i Australija *opet* jako-mnogo bolje od Evrope. Samo josh da dodje Yoyogi pa da kaze kako je Japan josh *boljiji*
Sad sam ja kriv sto je bila anketa i imala takve rezultate? Koji je tvoj problem? Daj ubuduce me zaobidji sa takvim komentarima, mrzi me da te stavljam na Ignore listu.
Link to comment
fortis.jpgSto je bilo bilo je - FORTIS vishe ne postoji!Nocas su zavrsheni pregovori posle kojih je BNP Paribas postala vecinski vlasnik NOVE banke BGL(The return to the name of BGL ( "Banque G?n?rale du Luxembourg)) -BNP Parisbas sa 67% dok drzava Luxembourg zadrzava 33% i postaje vlasnik 1.4% deonica BNP Paribas.Pregovori su bili mnogo tezi u Belgiji ali su zavrsheni slichnim rezultatom FORTIS Belgium dobija kao vecinskog vlasnika BNP Paribas sa 75%, drzava zadrzava 25%...Jutros pochinje da se pricha po Luxembourg-u da je DEXIA u josh vecem problemu nego ex-FORTIS poshto su mngo vishe pozajmljivali nemachkoj Hypo Real Estate bancichekamo obracanje Vlade poslepodne...@Indy - u pravu si, nemamo mi shta da prichamo. Hocu reci nema potrebe da trolujem ovu lepu temu Edited by msmodesty
Link to comment

vest je stara ali da podsetimo:Axel Miler CEO DEXIA-e odbio je svoj golden parachute vredan 3.7 miliona EURO (dve godishnje plate) posle "malog" pritiska ministarke Christine Lagarde

Link to comment

iz nekog razloga mi zao sto je fortis ovako zavrsio. narocito da se utopi u jedan bnp paribas.takeshi je ranije spominjao santander, jeste jedna od vecih evropskih banaka, ali spanski housing market nije nesto gde bi jedna banka volela da je u danima koji dolaze.

Link to comment
Nisam detaljno pratio ovu evropsku pricu.Jer problem evropskih banka u likdvidnosti, izlozenosti americkom trzistu ili domaci kreditni problemi?
Kazu - kod FORTIS-a likvidnost i preskupa kupovina ABN AMROza DEXIA-u prichaju da je problem bio u prevelikom ulaganju a americhko trzishteinache - DEXIA je banka lokalnih zajednica, opshtina i gradova. U lUxembourg-u imaju i retail banking
Link to comment

Svi prichaju o ASTRONOMSKIM platama tih velikih bankraskih mogula ali koliko je to STVARNO? Samo za forumashke komuniste iskopala sam malu vest o vec pomenutom direktoru DEXIA-e:plata pomenutog Axel-a Miler-a, CEO DEXIA-e bila je u 2007 podeljena na dva dela, fixni i varijabilni:

Le patron de Dexia a par ailleurs touch? une r?mun?ration fixe de 825.000 euros en 2007 ? laquelle s'ajoute une r?mun?ration variable de 1.039.500 euros.
Link to comment
Nisam detaljno pratio ovu evropsku pricu.Jer problem evropskih banka u likdvidnosti, izlozenosti americkom trzistu ili domaci kreditni problemi?
Dexia je u problemima radi americkog trzista.
inache - DEXIA je banka lokalnih zajednica, opshtina i gradova. U lUxembourg-u imaju i retail banking
Svi smo nahebali (barem ja u francuskoj). Sada ce nam regije, departmani, i ostale zajednice (mislim da smo svjetski prvaci po broju zajednica) povecati poreze koji ionako skacu iz godine u godinu.Morace da mjenjaju logo na ovoj zgradifortis.jpg Edited by borris_
Link to comment
Vidim tamo, ti si u stvari pristalica ideje da je ova kriza na Wall St "krah kapitalizma". Ovaj, onda nista, ne bih te dalje zadrzavao. :rolleyes: (PS. Iz nekog razloga, ovde prodajes malo drugaciju pricu - tj. ako si ti isti Gandalf otamo).
nisam pisao o krahu kapitalizma. krah neogranicenog verovanja u slobodno trziste, to da.* krah neoliberalnog pristupa i pad imperije (kraj najjaceg svetskog brenda!), da. potvrda austrijske skole po kojoj centralna banka zajebe stvar, da. potvrda marksistickih teza o bauku koji ce doci glave liberalizmu, da (kreditiranje kao socijala je pokusaj sistema da zaustavi bauka).pisem isto, samo su diskusije i sagovornici razliciti.edit: * takodje sam i dodao da tu nije ni bilo slobodnog trzista. i tamo i ovde sam pisao o Vol Strit socijalizmu - spika o slobodnom trzistu je bila samo zvaka za neupucene.http://en.wikipedia.org/wiki/Left-libertarianism :wub: Edited by Gandalf
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...