Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

je, je, ozbiljno. dodaj koliko treba dok ne poprimi boju svitlo smeđu (baileysa :D ). znaš i sama da su boduli pametni i racionalni sa troškovima -_-
bice servirano veceras, hvala ti nicol!
Link to comment
  • 2 months later...

jel pijo neko Glenmorangie, Glendronach, Lagavulin, Laphroig, Bushmill’s Malt, Talisker, Scapa, Ardbeg Malt... nudi mi ortak koji radi u nekoj firmi što valja ove viskoze, uvozibilo šta od ovih jel može neko da preporuči jer neki su do jaja skupi, ali ja bi jedan pa da gustiram dvosedmično?edit: pogotovo onaj Lagavulin, zvuči zanimljivo i uostalom gde je taj Aleksandar Vulin, nešto ga nema, nesto čovek230364964.jpg

Edited by Glen Livet
Link to comment

dosta tih imena ti je realno safe bet iako je sve to vremenom postalo mainstream. znaci talisker, lagavulin i laphroig su ubice najviseg reda, ardbeg takodje (ako ne i ludje) s tim da je sigurno da vrhunske serije i zaguljena godista niti ces naci u ponudi uvoznika niti bi mogao da ih platis. najdalje do cega ces dobaciti je nekih 12-15 godina i to bi bilo to.od ostalog taj glenmorangie ti je u skotskoj dugo bio najpopularniji (necu da kazem ko rubinov vinjak ali....;)) ne znam da li je i dalje... ne moz se zeznuti kod maltova, izmedju ostalog cena ti jako dobro tu govori sta pijes jer je trziste jako dobro uredjeno, nema lazi, nema prevare (sem ako se ne nameracis na japanski suntory;)). dobar malt neces popiti za 20E, budi siguran...uz malu ogradu da sam pre 7-8 napustio svet maltova, mnogo je to dosadno i nedinamicno u poredjenju sa vinima....

Edited by gazza1
Link to comment

imam jedno pitanje гледе uvoznih žestokih pića. Skupljam etikete već nekih 15 godina. Između ostalog, zapazio sam da je krajem devedesetih Glenfiddish počeo da se uvozi sa nereljefnom etiketom. Znate ono, kada pod prstom osetite da li je nešto samo isfotokopirano, ili štampano sa stilom, u više nivoa.Da li je u pitanju neka razlika u kvalitetu same tekućine, tj dobavljača, obzirom da ne verujem da je proizvođač odjednom počeo da pravi socijalnu ambalažu?

Link to comment

ok gazzo videću koje su cene, ovaj nudi povoljnije nego što se nudi recimo u Wonderlandu (jedino sam tamo zapazio neke od navedenih). jesi pio možda Ardbeg, provali što ima kul flajku:ardbeg10.JPG

Link to comment
uz malu ogradu da sam pre 7-8 napustio svet maltova, mnogo je to dosadno i nedinamicno u poredjenju sa vinima....
da, to je tačno, ali s vinima nikad ne znaš ako nisi ekstra upućen i mož se zajebeš debelo pukneš pare... jer toliko stvari mora da se prati oko vina, a ja nit imam vremena nit živaca da sve to kontam, mada je su i ove žsetine skupe al ko što si reko nema puno filozofije, nego zaginućea još za vino je potrebni ifino društvo koje kapira taj vinski fazon, pa još i adekvatna hrana... komplikovano mnogo, mada dinamično i zanimljivo :P možda je i pitanje godina/ životne faze i to... kad si bio u svetu single maltova, pre 7-8 godina, kolko si tad imo godina?pejsi, skoro sam baš cirko glenfiddich i nije mi lego nešto... Edited by Glen Livet
Link to comment
Ardbeg je ooodlican izbor.
ne seri da si cirko Ardbeg, aj baci koji red da čujem utiske i jel vredan pucanja kinte
Sutra cu ti pricati kako sam te psovao jednu noc kad sam zaginuo uz tvog imenjaka (flasu viskija, da ne bude zabune)
hahaha, priznajem snosim odgovornost za zagunuće, al reci dal ima onaj rad dvostruki gore dole pa izravna, pritisak pa otpust...
Link to comment
Da li zna neko gde sa sigurnošću u BG-u mogu da kupim liker Cordiaca koji proizvodi Rubin iz Kruševca??.. Poprilično je hitno..
koga hoćeš da otruješ?
Link to comment

molio bi gazzu ako je u blizini da mi kaže kakav je neki domaći konjak pod imenom "Zlatni zmaj"? pravi ga vinarija Nikodijević (Stenjevac, blizu Despotovca), to sam izbunario na netu jedva, čoveku izgleda nije mnogo stalo do reklame... jedan drug probo i kaže da šije mnoge single maltove ovde dostupne, a jeftiniji je (20e).dal ga ima u slobodnoj prodaji il samo može se naruči?jel pijo neko?

Link to comment
molio bi gazzu ako je u blizini da mi kaže kakav je neki domaći konjak pod imenom "Zlatni zmaj"? pravi ga vinarija Nikodijević (Stenjevac, blizu Despotovca), to sam izbunario na netu jedva, čoveku izgleda nije mnogo stalo do reklame... jedan drug probo i kaže da šije mnoge single maltove ovde dostupne, a jeftiniji je (20e).dal ga ima u slobodnoj prodaji il samo može se naruči?jel pijo neko?
ja ne znam al ako nađeš možemo piti uz pesmu što sam ti ostavio na youtube muziKi cool.gif
Link to comment
jel pijo neko Glenmorangie, Glendronach, Lagavulin, Laphroig, Bushmill?s Malt, Talisker, Scapa, Ardbeg Malt... nudi mi ortak koji radi u nekoj firmi što valja ove viskoze, uvozibilo šta od ovih jel može neko da preporuči jer neki su do jaja skupi, ali ja bi jedan pa da gustiram dvosedmično?edit: pogotovo onaj Lagavulin, zvuči zanimljivo i uostalom gde je taj Aleksandar Vulin, nešto ga nema, nesto čovek
Lagavulin, Laphroaig, Caol Ila i Talisker su moj izbor. Vrhunska pica koja ne bih menjao ni za kakvo drugo kratko pice na svetu. Ovo ostalo je sve single malt - dakle moze da prodje, ali meni su jednostavno ova cetiri najbolje pala. Imenjak ti je malo premek za moj ukus. Nije mi jasno kako je BGhost uspeo da izgine od njega, osim ako nije stukao flasu ili vise. :unsure: Probao pre neki dan francuski single malt - Armoric. Kakva konjacka podvala. :lol:edit: izvinjavam se coveku s pogibeljnim startom na Glenlivet. Edited by harper lee
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...