Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Loza nije rakija, loza je loza. Ko kaze drugacije, laze. angry.png Evo je i moja lista zestine:1. Zolta
pazi kad i ne znaš koliko si u pravupo tehnologiji po kojoj se pravi, kao i po ukusu uostalom, Žolta nije rakija.ona je neverovatni blend voćne rakije (loze) i brendija, odnosno vinjaka.dakle od dobrog dela vina Kvadarčani ispeku brendi, pa sa njim u bure. onda ispeku lozu, pa mešaju.dakle, Žolta zaista nije rakija.obična lozova ipak jesta. :)
Link to comment
Bowmore se u Japanu zove "Fish Whiskey". Zato sto ima ukus na ribu, kao da ima anchovie unutra.
ah sećam se priče kako viski povlači na obližnju fabriku za preradu ribe... :D
Link to comment
ah sećam se priče kako viski povlači na obližnju fabriku za preradu ribe... :D
Nije brlja kao oni sto su ukusniji pomesani sa colom.Dva Japanca sa kojma sam ze zapio u pabu, narucujuci jedan BowsMore za mene su ovako rekli: " Mi smo ribarska nacija, nama se ovaj ukus viskija svidja".Posle toga sam poceo da ga primecujem, ima ga svugde da se kupi dok drugih, popularnijih, marki nema.
Link to comment

1. Hennessy konjak, uz jednu La Paz Gran Coronu. Idealno pice za letovanje: pije se na terasi, u sumrak, uz Boba Dilana - moj favorit za uz konjak je Pat Garret & Billy The Kid soundtrack2. Jednostavan i svez Cutty Sark viski, iz shot casica, iz dva gutljaja, pa cak i jednog, ako se otvori dizna.3. Gin and tonic. Sve je receno.4. Tekila a la ja: uzNe se sitno seckani lime, i na njega aplicira jedna kasicica Dark Muscovado secera koji se udrobi u lime drvenim tuckom. Na to se nalije tekila, i doda led. Zvuci sasavo, ali meni je to bolje od Caipirinhe.5. Raki: tursko "Baktrim" (kako neko rece) pice koje je ubilo Ataturka. Sve gornje alkoholije mogu da se konzumiraju bez jela, ali ovo ne moze nikako, ali nikako. Piti kao u Turskoj: dodati vodu i dve kocke leda.

Link to comment
Jesi li siguran za Zoltu? Pio sam na desetine Zolti razlicitih proizvodjaca, sa jednim i razgovarao - kaze da je tajna u bariku.
pardoniram.ja sam kontakta imao samo sa Tikvesokom zoltom (novom, ne starom).bio u pogonu, video i slusao tehnologa.domace se verovatno ne prave tako.jbg, iako pijem, ja nisam neki rakijas.naucio sam tamo na uzo, i po tome tucem.
Link to comment
pardoniram.ja sam kontakta imao samo sa Tikvesokom zoltom (novom, ne starom).bio u pogonu, video i slusao tehnologa.domace se verovatno ne prave tako.jbg, iako pijem, ja nisam neki rakijas.naucio sam tamo na uzo, i po tome tucem.
Izgleda da prvo treba da razgranicimo sta je tu loza, komovica, brendi, vinjak, rakija (od grozdja).Tikveska zolta je bez obzira sta je to dosta dobra loza kada se uporedi sa slicnim picima koja mogu da se kupe za tu cenu,inace je nesto sasvim prosecno.
Link to comment

veceras me je jedan nemac vrlo ubedljivo ubedjivao da se od maline ne moze napraviti rakija. navodno se moze napraviti ekstrakt kojim se moze namirisati rakija od drugog voca, ali samo od maline ne.da li neko zna nesto vise o ovome, da li je to tacno i ako jeste, zbog cega

Link to comment
veceras me je jedan nemac vrlo ubedljivo ubedjivao da se od maline ne moze napraviti rakija. navodno se moze napraviti ekstrakt kojim se moze namirisati rakija od drugog voca, ali samo od maline ne.da li neko zna nesto vise o ovome, da li je to tacno i ako jeste, zbog cega
Izgleda da je u pravu.... Zatvorenici prave rakiju od dasaka, izgleda da ne moze od malina ili bilo kojih "berry".Most berries have too little fruits to ferment properly, and are soaked in neutral spirits which absorbs the flavors. The alcohol and berries is then distilled. The best known berry-brandy is the raspberry brandy, but brandies are also made from bilberries, blackberries, strawberries, black and red currant and cranberries. http://www.webtender.com/db/ingred/192
Link to comment
Izgleda da prvo treba da razgranicimo sta je tu loza, komovica, brendi, vinjak, rakija (od grozdja).Tikveska zolta je bez obzira sta je to dosta dobra loza kada se uporedi sa slicnim picima koja mogu da se kupe za tu cenu,inace je nesto sasvim prosecno.
apsolutno se slažem. prosečna i dobra za te pare.ali, kao što sam rekao, ja zaista nisam neki rakijaš.ako vi kažete, sigurno da ima boljih. i onih koje se ne proizvode kao što sam naveo.
Link to comment
Izgleda da je u pravu.... Zatvorenici prave rakiju od dasaka, izgleda da ne moze od malina ili bilo kojih "berry".Most berries have too little fruits to ferment properly, and are soaked in neutral spirits which absorbs the flavors. The alcohol and berries is then distilled. The best known berry-brandy is the raspberry brandy, but brandies are also made from bilberries, blackberries, strawberries, black and red currant and cranberries. http://www.webtender.com/db/ingred/192
mda, osim od duda, ako on uopšte spada u berries?
Link to comment
Most berries have too little fruits to ferment properly, and are soaked in neutral spirits which absorbs the flavors. The alcohol and berries is then distilled. The best known berry-brandy is the raspberry brandy, but brandies are also made from bilberries, blackberries, strawberries, black and red currant and cranberries.http://www.webtender.com/db/ingred/192
pa kolko vidim ovde je problem sto je voca premalo a ne da je voce "falicno"
Link to comment
veceras me je jedan nemac vrlo ubedljivo ubedjivao da se od maline ne moze napraviti rakija. navodno se moze napraviti ekstrakt kojim se moze namirisati rakija od drugog voca, ali samo od maline ne.da li neko zna nesto vise o ovome, da li je to tacno i ako jeste, zbog cega
Koliko znam, ne postoji nacin da se lako i brzo rakija od malina, zato sto je za proizvodnju jednog litra potrebno 15-20 kilograma ovog voca. Kod nas postoji nekoliko proizvodjaca ovog vrlo skupog pica sa neverovatnim ukusom, a i Francuzi imaju svoju eau de vie framboise. Taj se Nemac nesto prebacio.
Link to comment
Koliko znam, ne postoji nacin da se lako i brzo rakija od malina, zato sto je za proizvodnju jednog litra potrebno 15-20 kilograma ovog voca. Kod nas postoji nekoliko proizvodjaca ovog vrlo skupog pica sa neverovatnim ukusom, a i Francuzi imaju svoju eau de vie framboise. Taj se Nemac nesto prebacio.
nije on rekao da ne postoji rakija od malina kao takva, nego da to sto se prodaje kao rakija od maline nije rakija od malina u smislu u kome je sljivovica rakija od sljive, vec tehnoloski vesto spakovana i mirisom maline aromatizovana rakija od drugog voca...
Link to comment
nije on rekao da ne postoji rakija od malina kao takva, nego da to sto se prodaje kao rakija od maline nije rakija od malina u smislu u kome je sljivovica rakija od sljive, vec tehnoloski vesto spakovana i mirisom maline aromatizovana rakija od drugog voca...
tj nesto ovako (kao extremni primer)2148.jpgto je cest slucaj i s "dunjama" koje se proizvode u suludo velikim kolicinama obzirom na rasprostranjenost drveta Edited by Zverilla
Link to comment
to je cest slucaj i s "dunjama" koje se proizvode u suludo velikim kolicinama obzirom na rasprostranjenost drveta
U vezi 'dunjevace'.Pa sve dunje u zemlji Srbiji da se oberu i napravi rakija od njih ne bi bilo dovoljno da se proizvede kolicina koja se nudi samo u beogradskim kafanama. Bilo gde da udjes i da pitas sta ima od rakija obavezno je tu i dunja. Alo, bre... Pa da li je pre 10 god. bilo dunje u kafanama? Bilo, al' zamalo. Bila viljamovka i kajsija i kraj. Nego to sad postalo 'moderno', te vocne rakije pa ima dunjevace isto kao i sljive. E, tesko da to moze. Dunju u kafanama ne pijem vec 5-6 godina. Talentovani smo sve da zajebemo pa to ti je... angry.png
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...