Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

14 minutes ago, Frank Pembleton said:

Šta uopšte kod nas (Srbija) ima od tonika pa da biramo?



... Shiit has hit the fan...
 

koliko mi je poznato kod nas ima samo sveps. al ovde ima razno. ima taj sveps i secerni i dijetalni, zatim svaka radnja ima svoj (nesto kao i kole sto svi prave) i to je uglavnom uzasno zapenjeno i bljutavo. a ima i nekih finih tonika koji su skuplji i dosta ukusniji (bas bitna razlika, kao da pijes razlicita pica) al ako koristis za dzin tonik i to ne mnogo cesto, isplati se. moj omiljeni je fever tree tonik. olaksavajuca okolnost je sto se prodaje u pakovanjima od po 4 flasice (033l) tako da iskoristis koliko ti treba i uvek je svez i gaziran. 

Fever Tree Indian Tonic Water (12 x 500ml Bottles): Amazon.co.uk ...

 

Link to comment
3 hours ago, adam said:

koliko mi je poznato kod nas ima samo sveps. al ovde ima razno. ima taj sveps i secerni i dijetalni, zatim svaka radnja ima svoj (nesto kao i kole sto svi prave) i to je uglavnom uzasno zapenjeno i bljutavo. a ima i nekih finih tonika koji su skuplji i dosta ukusniji (bas bitna razlika, kao da pijes razlicita pica) al ako koristis za dzin tonik i to ne mnogo cesto, isplati se. moj omiljeni je fever tree tonik. olaksavajuca okolnost je sto se prodaje u pakovanjima od po 4 flasice (033l) tako da iskoristis koliko ti treba i uvek je svez i gaziran. 

Fever Tree Indian Tonic Water (12 x 500ml Bottles): Amazon.co.uk ...

 

 

ima kod nas Fever Tree, uvoze razne, osim osnovnog tonika. prodaju se po vinotekama, rade i dostavu po gradu, na linku su kontakti, na dnu vesti  http://www.vinoifino.rs/novosti/novost_imate_li_semu_za_vino_vinski_magazin_vino_i_fino_1130

 

što se tiče džinova, ne razumem se u materiju, ali već jedno dve godine po vinotekama viđam na desetine novih etiketa po policama

Link to comment

u poslednjih desetak a moze biti i vise godina (leti vreme sve brze :cry:) dzinovi su se razvili i dalje se razvijaju skoro pa brzinom kraft piva. ima ih na sve strane i non-stop nicu novi. rekao bih da se ok prodaju po restoranima, barovima i pabovima posto je ponuda prilicno sarena. po radnjama je raznovrsnija nego ranije al ne toliko. usunjalo se nekoliko novih i to je to - ovo ako ne racunamo specijalizovane prodavnice, tamo ima svasta.

 

a vratio se u modu i takozvani sloe gin - liker od dzina i trnjina koji se pravi manje-vise kao nasa visnjevaca, bapsko pice koje su hipsteri vaskrsli. ima i raznih drugih likera na bazi dzina al ovaj je najpopularniji. a ima i nekih s ukusima raznog voca i bilja, ne likeri nego dzin s ukusom ruze, maline, pomorandze, tzv flavoured.

 

i pored svega ovog rekao bih da je i dalje najpopularniji gordon's jer ima pristojan odnos cene i kvaliteta. otprilike nema kuce bez gordonsa a oni koji vole dzin imaju i poneki skuplji za posebne prilike. tako otprilike i ja - gordon's za dzin i tonik i hendrick's za martini.   

 

 

Link to comment
6 hours ago, adam said:

 moj omiljeni je fever tree tonik. olaksavajuca okolnost je sto se prodaje u pakovanjima od po 4 flasice (033l) tako da iskoristis koliko ti treba i uvek je svez i gaziran. 

Fever Tree Indian Tonic Water (12 x 500ml Bottles): Amazon.co.uk ...

 

 

Ovaj uzimam i ja, ima sa plavom i zutom etiketom, i prilicno je dranje u odnosu na Sveps :D

 

Hvala svima na predlozima, utefterila sam brendove pa cemo videti.

 

@beta kentauri Dakle u taj tvoj g-t stavim samo tonik, snit pomorandze i grancicu svezeg ruzmarina, ako gledam po slici? (Nigde nisi napisala recima sta radis, ili ne vidim :sleep:)

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovaj uzimam i ja, ima sa plavom i zutom etiketom, i prilicno je dranje u odnosu na Sveps :D

 

jeste, al kad ne pijes dzin tonik cesto onda i nije tako strasno. a ukus je dosta bolji.

 

da ga pijem redovno verovatno bi mi sveps bio taman kako volim. :D

Link to comment
17 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovaj uzimam i ja, ima sa plavom i zutom etiketom, i prilicno je dranje u odnosu na Sveps :D

 

Hvala svima na predlozima, utefterila sam brendove pa cemo videti.

 

@beta kentauri Dakle u taj tvoj g-t stavim samo tonik, snit pomorandze i grancicu svezeg ruzmarina, ako gledam po slici? (Nigde nisi napisala recima sta radis, ili ne vidim :sleep:)

upravo tako.

malo promeša ruzmarinom i piješ.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...