Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

  • 2 months later...

Da li ima neke velike razlike medju džinovima, a da su osetno vidljive u vidu džin-tonika? Idem sutra-preksutra u nabavku pica, taman smo potrosili Bombay Sapphire, pa da li da uzmem isti ili da potrazim nesto bolje/drugacije? Cist dzin ne pijem, samo u kombinaciji sa tonikom (i krastavcem :D ). (Moze i predlog za jos neku lepu mesavinu, ako imate)

Link to comment
18 minutes ago, I*m with the pilots said:

Da li ima neke velike razlike medju džinovima, a da su osetno vidljive u vidu džin-tonika? Idem sutra-preksutra u nabavku pica, taman smo potrosili Bombay Sapphire, pa da li da uzmem isti ili da potrazim nesto bolje/drugacije? Cist dzin ne pijem, samo u kombinaciji sa tonikom (i krastavcem :D ). (Moze i predlog za jos neku lepu mesavinu, ako imate)

pravi svapski:

 

Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li ima neke velike razlike medju džinovima, a da su osetno vidljive u vidu džin-tonika? Idem sutra-preksutra u nabavku pica, taman smo potrosili Bombay Sapphire, pa da li da uzmem isti ili da potrazim nesto bolje/drugacije? Cist dzin ne pijem, samo u kombinaciji sa tonikom (i krastavcem :D ). (Moze i predlog za jos neku lepu mesavinu, ako imate)

da uletim dok ne dođe neko od pravih poznavaoca džina i otera me :D

naravno da ima razlike.

osnova svakog džina je kleka pored koje se dodaju različite travke ili voćke, čak i bademi koji daju posebnost svakom ukusu.

to zavisi od recepture proizvođača odnosno destilerije.

 

izbor je veliki ali ne znam kakva je kod tebe ponuda.

klasične vrste pogodne za kućnu upotrebu su Beefeater, Gordon's, Plymouth I Bombay sapphire.

 

što se tiče dodataka, krastavac je pored limuna ili limete veoma čest bar u australiji ali ima i drugih kombinacija.

jedan od boljih G&T koji sam pila je sa Kangaroo island iz Enchanted fig tree koji se služi sa kriškama pomorandže i svežim ruzmarinom.

 

 

Link to comment
Dobio sam dva viskija Grants i Canadian club valjalju li?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Mislim da je to dno ponude, no nećeš se otrovati od toga...
E jednom sam pio neki Grants za koji sam pet puta proveravao da li je Grants, jeste bio neka kao extra varijanta, ali mi valjda legao...
Kad nema ništa možeš i to...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
17 hours ago, Lancia said:

Najbolja stvar sa dzinom je negroni koktel. :nobles:

Ne zvuci lose, mozda najbolje da ga probam kod nekog ko ima i ostale sastojke prvo :D

 

9 hours ago, beta kentauri said:

da uletim dok ne dođe neko od pravih poznavaoca džina i otera me :D

naravno da ima razlike.

osnova svakog džina je kleka pored koje se dodaju različite travke ili voćke, čak i bademi koji daju posebnost svakom ukusu.

to zavisi od recepture proizvođača odnosno destilerije.

 

izbor je veliki ali ne znam kakva je kod tebe ponuda.

klasične vrste pogodne za kućnu upotrebu su Beefeater, Gordon's, Plymouth I Bombay sapphire.

 

što se tiče dodataka, krastavac je pored limuna ili limete veoma čest bar u australiji ali ima i drugih kombinacija.

jedan od boljih G&T koji sam pila je sa Kangaroo island iz Enchanted fig tree koji se služi sa kriškama pomorandže i svežim ruzmarinom.

 

 

 

Hajde malo vise o ovome, taman imam ruzmarin po basti? Kangaroo Island je firma, koliko vidim, ne znam da li cu naci bas taj na polici. Znam da sigurno ima BS i Gordon's

 

//Ovo za razliku se najvise odnosilo na kombinaciju sa tonikom :)

Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne zvuci lose, mozda najbolje da ga probam kod nekog ko ima i ostale sastojke prvo :D

 

 

Hajde malo vise o ovome, taman imam ruzmarin po basti? Kangaroo Island je firma, koliko vidim, ne znam da li cu naci bas taj na polici. Znam da sigurno ima BS i Gordon's

 

//Ovo za razliku se najvise odnosilo na kombinaciju sa tonikom :)

 

evo G&T kombinacija sa ruzmarinom. 

slobodno pravi sa Bs ili Gordon's ili šta nađeš. 

inače ovo je taj džin proizvodi ga KI spirits i teško da ćeš da ga nađeš.

spacer.png

Link to comment

meni je poslednjih godina najdrazi hendrick's. malo je skuplji al vrlo lep, rekao bih da je sveziji i cistiji od ostalih. i flasa je super. ja ga uglavnom koristim za dzin martinije tako da se razlika u kvalitetu prilicno oseca. moram priznati kad pijem dzin tonik bitnije mi je da je tonik dobar, dzin mi je manje bitan, obicno koristim gordona koji je sasvim pristojan. moze biti individualno al eto, tako ja. 

 

Hendrick's Gin

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...