Jump to content
henrik larsson

žestina

Recommended Posts

Vila Šindivila
4 hours ago, foto said:

Samo treba premeriti u mne Plantazine vinograde i zamisliti da su 100% pod vrancem i da radja rekordno svake godine i matematika ce reci da se nesto tu ne poklapa.

Нема се рашта мерити, имају 2.300 хектара и десет милиона чокота. Највећи појединачни виноград у Европи.  У Шипчанику је смештено у сваком тренутку два милиона литара вина. Математика каже да би свака куповина вранца од стране Плантажа била кап у мору онога што сами производе на Ћемовском пољу, пошто је укупни капацитет Црне Горе четири хиљаде хектара под виновом лозом, укључујући и традиционалне, малене винограде.

foto

Ja se zaista izvinjavam Plantažama ako su u igri ove brojke.

Nisam želeo da im namesem duševnu štetu, naročito jer su im vina za toliko veliku proizvodnju sasvim OK. 

Plantaže, izvinite još jednom.

Samo još jedno malo pitanjce, jel Ćemovsko polje gaji i ostale brendove osim Vranca. Ako pokriva, onda im zaista svaka čast. 

Vila Šindivila

Нису ми Плантаже из очију испале, а мислим да ће прихватити овако срдачно извињење.

Дакле: сорте су у питању а не бренд. Бренд вина некада носи име сорте винове лозе, а понекад и не. Вранац, или у Македонији вранец, је сорта винове лозе од које се прави истоимено вино. Вранац се тамо се гаји на половини капацитета винограда, остатак су друге сорте - мерло, каберне совињон, сирах (или шираз), крстач, шардоне, совињон блан...и тиме мислим да је покривен готово цео њихов сортимент. Ипак, вранац је далеко најзаступљенији и прошле године су убрали девет милиона килограма. Брало је хиљаду радника.

Ћемовско поље је дивовски пројекат који је могао да буде спроведен само у ранијој епохи: тле је, за иригацију и узгој, седамдесетих година припремала војска, а за подрум су искористили стари војни аеродром. 

Квалитет вина данас је врло висок, што нарочито важи за Вранац који је, и у својој основној верзији, доста бољи него што цена сугерише. 

Edited by Vila Šindivila

Frank Pembleton

Ajd prebacite ovo na topik "Domaća vina" ili kako se već zove

... Shiit has hit the fan...