Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Hvala svima na odgovorima.

Jbga, meni je ujak koji je pekao rakiju (davio sam već ovde o njegovom kazanu) preminuo pre 2 meseca...

Ko zna da li će deca hteti da nastave sa pečenjem ☹ 

A što se tiče cene meni sve ispod 8€ u startu izaziva sumnju...

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Nakon sto se malo izduvao talas mikro-pivara, sad je vec otpoceo zamah mikro-destilerija, pa se i kod mene u komsiluku prije 2-3 nedelja otvorila jedna takva, ali koja umjesto viskija ili dzina, destilira votku.

 

Vlasnici imaju malo vece ambicije od lokalnih, pa su ulozili ozbiljne pare, ulkljucujuci i lokal za degustaciju, pa smo ga ja i gdja. Fan ukljucili u nas subotnji izlazak, da vidimo da li je hajp opravdan ili ne.

 

Po mom (laickom) misljenju jeste, jer je ambijent fin, konobari dobro potkovani materijom, a vodka (iako mi gotovo nikad nije prvi izbor) odlicna. Pored standardne Moskovske mazge i jos jednog koktela sa sodom od grejpfruta, za treci cin sam odabrao "namjestaj" u vlastitoj izvedbi: 60 ml vodke, ledena santa od  pola kile, cijedjeni limun i sodu od grejpa (uvoze je iz Grcke). Ova fora sa ogromnom kockom je odlicna, jer se led mnogo sporije topi, a brzo hladi pice bez da ga razvodnjava, tako da sam odlucio kupiti kalupe i sam da ga tako pravim.

 

mm3a88.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ko voli,ima po aerodromima Speyburn 10god.46% ne filtriran.Njegov pripitomljeni rodjak od 40% i filtriran je vrlo hvaljen za cenu,a ovaj travel special kosta oko 35€ sto je za takav wisky dzaba.

Link to comment

Pijuckam Redbreast 12.Vro dobar .Verovatno najbolji whisky koji sam probao.Kao Chivas 12 ali mnogo umireniji,kompleksniji.Suv ukus sherija se oseca minutima nakon gutljaja.

Link to comment
  • 3 months later...

Da li je uobičajena praksa da destilerije imaju svoje voćnjake ili da (kao Zarić) otkupljuju po okolnim selima šljivovicu i to koriste kao osnovu za svoje rakije (tako su bar radili do pre 2 godine, možda im je u međuvremenu nikao voćnjak) ? 

Link to comment

Veoma cest je slucaj da se otkupljuje sljiva ili druga vocka (u mne je to jako cesto sa grozdjem nazovimo ga  'vranac'). Za varijantu da se kupuje gotov proizvod vino/rakija nisam znao ali me ne bi cudilo. Malo priuce kooperanta kako to treba da se radi i kako da izgleda i svi zadovoljni. 

 

Samo treba premeriti u mne Plantazine vinograde i zamisliti da su 100% pod vrancem i da radja rekordno svake godine i matematika ce reci da se nesto tu ne poklapa. Kao i kada bi zamislili da drvo dunje raste na svakom slobodnom komadu zemlje srbije i da seljaci ne rade nista osim da peku 'domacu dunju', koja je inace veoma izdasna po davanju rakije. btw

 

'Domacu dunju' u kafanama/restoranima/barovima... i ostalim SUR-ovima zaobidjite u sirokom luku. 

 

Edit:

Ja poslah post pre pola sata al ga nije bilo. Izvinte na ponavljanju. 

Edited by foto
Link to comment

Jednom sam probao sa ćaletom da "ispečem" dunjovaču, i koštalo je u pm...
Mislim da bi koštala ko najbolja žestina usvijet, da sam hteo da prodajem i kome....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Dobro, ovo za dunju je valjda opšte mesto? Verovatno nema toliko stabala dunje u svetu koliko ima njine rakije u srpskoj kafani. Inače ne pijem nešto žestinu po izlascima, ali ako se baš nazdravlja, a da ne odudaram viskijem, tražim šljivu uvek.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...