Jump to content
IGNORED

Istorija Srbije 1995 - 2008


Pandemonium

Recommended Posts

Mislim da mozes da shvatis da svako ko ima imalo mozga ce ti prvo ukidati sankcije tamo gde ne mozes da pomazes rat tu pre svega mislim na novac.
Ajde posto ti kao imas mozak, reci sta si hteo da kazes ovom recenicom posto ovako napisana nema smisla.
Prvo moras da pokazes da si ozbiljan u namerama a oni polako ti skidaju "okove"...
Ozbiljan? To je ono kada se on kao ljutio na Radovana i zatvorio granicu na Drini a zaboravio da prestane da daje plate staresinama VRS i zaboravio da mu Mladic dolazi u Beograd da obilazi familiju? Ameri su znali da ih zajebava kad je raji zatvorio granicu a vojsci nastavio da salje pare i da ih pusta da obilaze familije po Srbiji. Zato su mu i drzali sankcije, dok se ne uozbilji.
a i Sloba je pokazao kontinuirano saradnju sa SAD od 1993. ali takodje neke sankcije su ranije skinute da bi se Slobici pokazalo da se saradnja isplati.
Hoces da kazes da je Slobodan pod instrukcijama Amerike poslao Arkana u pravcu Banjaluke, a Uzicki korpus u istocnu Bosnu u leto 1995-te? To je ta saradnja koja se isplatila?
Link to comment
Ajde posto ti kao imas mozak, reci sta si hteo da kazes ovom recenicom posto ovako napisana nema smisla.Ozbiljan? To je ono kada se on kao ljutio na Radovana i zatvorio granicu na Drini a zaboravio da prestane da daje plate staresinama VRS i zaboravio da mu Mladic dolazi u Beograd da obilazi familiju? Ameri su znali da ih zajebava kad je raji zatvorio granicu a vojsci nastavio da salje pare i da ih pusta da obilaze familije po Srbiji. Zato su mu i drzali sankcije, dok se ne uozbilji. Hoces da kazes da je Slobodan pod instrukcijama Amerike poslao Arkana u pravcu Banjaluke, a Uzicki korpus u istocnu Bosnu u leto 1995-te? To je ta saradnja koja se isplatila?
Hteo sam da kazem da nece dati da se pustaju finansije u tvoju zemlju kako ne bi kupovao naftu za tenkove ili bi te sto vise onemogucili u toj nameri. E vidis zato mozes da ukines sankcije na sport i pokazes "divljacima" pravi put.Ali Sloba je pokazivao jos vecu spremnost kada je poceo da sprecava dolazak nafte u RS pa su tako po tvojoj logici valjda od tih plata za oficire oni kupovali naftu zar ne?Gde je bio Uzicki korpus? Hocu tacno gde je usao Uzicki korpus u BiH i gde je delovao 1995.? Cekaj, zar Ameri nisu spasili Banja Luku? A sta Arkan je sprecio pad Banja Luke i zato je otisao tamo? Nije mi sada bitno dal je zbog Amera ili ne, nego me zanima ovo sto si napisao oko Banja Luke i Arkana.Mada ne znam kakve to veze ima sa ukidanjem sankcija na sport 1994. i neke druge oblasti? I to da nisi u pravu vec da pokusavas da se izvadis sa pricom o prioritetima sankcija i uticaja na Srbiju. Ali ce meni biti drago da porazgovaram o ratu u BiH i njegovim segmentima i delovanju raznih ljudi, sluzbi, armija itd. Edited by No7
Link to comment
Emisija "Death Of Yugoslavia" je prilicno neobjektivna. Nego zasto od 95? Sta fali 91 ili 88... ? Uglavnom nas ne vole i prilicno kritikuju, da ne kazem pljuju. I naravno, veoma su neobjektivni! ALi i tu imas politicke price, jedni ce ti reci da su fer i objektivni i da smo mi krivi za sve, a drugi da su bauk i da su neobjektivni i da je sve to CIA-VATIKAN zavera! Istina je uvek u sredini! Problem sa periodom do 2000 je sto je Sloba imao dosta dugo podrsku EU i Amerike, dok im je trebao, posle su ga sutnuli i onda je dosao 5. oktobar. Ima tu mnogo stvari koje dugo necemo saznati ... Istoriju pisu pobednici!
Emisija "Death Of Yugoslavia" je prilicno neobjektivna. Nego zasto od 95? Sta fali 91 ili 88... ? Uglavnom nas ne vole i prilicno kritikuju, da ne kazem pljuju. I naravno, veoma su neobjektivni! ALi i tu imas politicke price, jedni ce ti reci da su fer i objektivni i da smo mi krivi za sve, a drugi da su bauk i da su neobjektivni i da je sve to CIA-VATIKAN zavera! Istina je uvek u sredini! Problem sa periodom do 2000 je sto je Sloba imao dosta dugo podrsku EU i Amerike, dok im je trebao, posle su ga sutnuli i onda je dosao 5. oktobar. Ima tu mnogo stvari koje dugo necemo saznati ... Istoriju pisu pobednici!
Prvobitna ideja je da se uverim koliko su nas mrzeli, ali diskusija na temi mi je malo promenila "ugao" pitanja.
Milose, je l ima sanse da ti ne pises na ovom topicu? Topicstarter je mlad, neiskusan, moze i da te ozbiljno shvati.
Ne brini, dovoljno sam voajerisao forum pre nego što postavih prvi post, pa znam kad je neko ozbiljan :)Nisam proveravao temu par nedelja, pošto je prvih 10-ak dana zjapila bez odgovora, al' proverih danas i baš se nakupilo postova... u kojima se uglavnom dvojica/dvoje/dve prepiru :lol: . No, to na stranu. Da pojasnim ono iz prvog posta - interesuje me stanje u Srbiji, ko je vedrio i oblačio na vlasti, u opoziciji, da li je i kakav je to uticaj imalo na region i Srbiju (offcourse) i tako te stvari. Ne mora linak, može i "usmeno".
Link to comment
  • 11 years later...

Krenuo da prebacujem audio sa nekih kaseta iz 1990-ih, i naidjem na nekoliko oznacenih 'Protest '96' - i na jednoj od njih:

 

Radio B92 vesti u 4 popodne (snimak do 4.45pm) koji ukljucuje prenos kontramitinga sa Terazija i govor Slobodana Milosevica (Slobo, mi te volimo je na 27 minuta)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...