Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

56 minutes ago, adam said:

divim vam se. ja sam to probao u raznoraznim oblicima i inkarnacijama i najslicnije mi je pelikan gumici za brisanje koju sam aktivno grickao (i pljuckao) kad sam tek posao u skolu dok se nisam kolko-tolko navikao na dosadu i nasao druge nacine da se zabavim na predugim casovima. jedino gde tolerisem tofu je u miso supi gde pretpostavljam da ga stave tek da se nesto desava a da ne kvari ukus. ustvari lazem - kuvani tofu je kao gumica a przeni je kao sundjer. cak upija i mast i ukuse kao sundjer.

 

tofu je jako dobra zamena za meso zbog visokog procenta proteina a pri tom je zelig namirnica koja upija bas sve ukuse i mirise pa moze zameniti razno tako da ga masovno koriste vegani i vegetarijanci. al mi ostalo ne moramo.

 

dobro - sigurno ima ljudi koji zaista vole tofu i jedu ga u slast al meni to i dalje nije jasno.

 

 

Izmarinira se u gomili secera i soja sosa pa se przi i upije ulje tipa sojino ulei na kraju prelije sa jos sosa baziranog na seceru i sircetu.Zvuci zdravo,za decu i rekovalescente preporuceno

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 23.6.2021. at 19:45, munze said:

Sta da radim sa maslinovim uljem po ovoj vrucini? Dal da ga drzim u frizideru ili moze u kuhinji/spajzu?

 

 

ako nije izlozeno svetlu, ne mora u frizider.

  • Hvala 1
Link to comment

 

1 hour ago, nenad said:

ako nije izlozeno svetlu, ne mora u frizider.

Znači ovo što u Lidlu kupim u plastičnoj flaši maslinovo ulje ne bi trebalo da držim na otvorenom gde je izloženo dnevnom svetlu? Šta će se desiti?

Link to comment

Da, da, maslinovo samo na sobnoj i to negde u ormanu, ne mora biti bas u tamnoj flasi, pogotovu ta fabricka, ali zato i ne na Suncu, dnevnoj. Imam neko dalmosko domace, u providnoj staklenoj, ali ga drzim u ormaricu gde mi inace stoji ulje, sirce i sl.

Kada smo vec ovde, da li se na Kalenicu i dalje prodaje ono divno domace mulje iz Bara? Zna li neko? Uff zaboravila sam broj tezge...

  • +1 1
Link to comment
On 27.5.2021. at 15:18, askeladden said:

Izmarinira se u gomili secera i soja sosa pa se przi i upije ulje tipa sojino ulei na kraju prelije sa jos sosa baziranog na seceru i sircetu.Zvuci zdravo,za decu i rekovalescente preporuceno

to kao da si opisao

image.png?width=980&quality=85

 

;-)

 

sad zaozbiljno - prvo tofua ima raznih, i po sortama i po kvalitetu/ukusu.

neki su ljudski gadni, neki su ukusni.

meni je omiljeni svileni tofu koji ide u lagane japanske supe - em je ukusan em se savrseno slaze sa ostalim blagim ukusima

pad thai sa tofuom je takodje keva - ne smeta ostalim ukusima da dodju do izrazaja a doprinese i nesto svoje

 

mislim da je sustinska kada ga zovu sir od soje, pa ljudi ocekuju (mlecni) sir a dobiju nesto drugo. i to je onda naravno sranje jer veze nema sa sirom :) 

 

Link to comment
  • 6 months later...

Extra mi zvuči ovaj prvi recept, ali nije baš kristalno jasno koje vrste kobaja bi tu pristajale u pogledu živosti? Baš žive (ako da, kako s crevom manipulisati nakon kuvanja), polužive (one mekane vojvođanske) ili dimljene suve - klasika? I kako da ne dođe do raspada? (očigledno imam nula praxe s kuvanjem kobasicama kad ovako nešto pitam). 

 

https://www.theguardian.com/food/2020/aug/08/yotam-ottolenghi-recipes-for-summer-fruits-sweet-sour-plums-sausages-cheesy-fruit-stromboli-frozen-raspberry-soft-serve?CMP=Share_AndroidApp_Other

Link to comment
On 30.1.2022. at 22:46, centrifuga said:

Extra mi zvuči ovaj prvi recept, ali nije baš kristalno jasno koje vrste kobaja bi tu pristajale u pogledu živosti? Baš žive (ako da, kako s crevom manipulisati nakon kuvanja), polužive (one mekane vojvođanske) ili dimljene suve - klasika? I kako da ne dođe do raspada? (očigledno imam nula praxe s kuvanjem kobasicama kad ovako nešto pitam). 

 

https://www.theguardian.com/food/2020/aug/08/yotam-ottolenghi-recipes-for-summer-fruits-sweet-sour-plums-sausages-cheesy-fruit-stromboli-frozen-raspberry-soft-serve?CMP=Share_AndroidApp_Other

ove sto on koristi su zive kobaje za przenje. koje bi na tiganj, pod gril il na rostilj, te i ovde. drugaciji su zacini i sastav al su zive da zivlje ne mogu biti.

 

menscini da su za ove sto on koristi najbolja zamena malo deblje rostilj kobaje. ne bi trebalo da se raspadne al i ako se to desi, sumnjam da ce biti manje ukusno. :D

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, *edited by mod said:

Dobio sam neku domaću dimljenu vešalicu u vakumu. Da li može to da stoji u frižideru ili da bacim u zamrzivač ipak?

 

 

pa ako je u vakumu ne bi trebalo da ide u zamrzivac....mi suvo meso vakumiramo i drzimo u frizideru...misim zamrzivac ponistava vakum tj. suvo meso se i vakumira da ne moralo u zamrzivac jer se u zamrzivacu js dodatno isusi i bude bzvze

Edited by ivy
  • +1 2
Link to comment
  • 7 months later...

Da li je neko nekada zamrzavao ono choux testo za princes krofne?

Na šta to liči nakon odmrzavanja?

Čitam na netu da moze ali nešto sam skeptičan a bilo bi mi korisno večeras da ga smincam a sutra pečem (moje će biti slane sa grijerom i ruzmarinom - sve to u testu)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...