Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Ima li neke cestite providne folije a da nije Fino? Izludjuje me njeno kidanje, vec jako, jako dugo. Onda moram da je izvadim da odmotam onaj deo, pa se kutija sa strane po pravilu odlepi, dakle horor, ali sa svakom. Dajte predlog sa kojom ste zadovoljniji, ako postoji tako nesto u nas.

Link to comment
Ima li neke cestite providne folije a da nije Fino? Izludjuje me njeno kidanje, vec jako, jako dugo. Onda moram da je izvadim da odmotam onaj deo, pa se kutija sa strane po pravilu odlepi, dakle horor, ali sa svakom. Dajte predlog sa kojom ste zadovoljniji, ako postoji tako nesto u nas.
ni jednom, dobra je samo da se besish, ali tako da iskoristish odmah celu. mada bi se i tu nekako smandrljala 100% :dry:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Ostalo nam testenine i sosa od rucka, da li bi to bilo jestivo nakon zamrzavanja? Mislila sam da pomesam sve zajedno i tako zamrznem, imam jedan rucak za sebe od toga.

Link to comment
19 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ostalo nam testenine i sosa od rucka, da li bi to bilo jestivo nakon zamrzavanja? Mislila sam da pomesam sve zajedno i tako zamrznem, imam jedan rucak za sebe od toga.

zavisi od sosa. ako paradajzast, moze. ja cak kad pravim pastu sa paradajz sosom il bolonjezom cesto napravim vishe i trpam u zamrzivac za kasnije. doduse, ne sad kad sam stalno kuci....

 

ako je na bazi krema/mleka - nisam siguran da bi valjalo. nisam pokusavao, nelogicno mi da moze.

 

edit - da, zaboravih... ako je kremast, onda mozda da ne sastavljas nego da zaledis samo pastu? sipnes kap mulja, promesas da se ne zalepi i zamrznes.

Edited by adam
Link to comment
On 16.1.2021. at 15:33, adam said:

zavisi od sosa. ako paradajzast, moze. ja cak kad pravim pastu sa paradajz sosom il bolonjezom cesto napravim vishe i trpam u zamrzivac za kasnije. doduse, ne sad kad sam stalno kuci....

 

ako je na bazi krema/mleka - nisam siguran da bi valjalo. nisam pokusavao, nelogicno mi da moze.

 

edit - da, zaboravih... ako je kremast, onda mozda da ne sastavljas nego da zaledis samo pastu? sipnes kap mulja, promesas da se ne zalepi i zamrznes.

Super, hvala. Pitanje je bilo upravo zbog testenine - mislila sam, buduci da upije vodu u sebe, da ce biti lose posle.

 

Kakav sos na bazi krema i mleka pravis?

Ovaj moj je jednostavni sos: izdinstam mnogo luka, te obarim ne do kraja razno povrce koje imam (paskanad, sargarepu, tikvice, papriku, koren celera, i razne ostatke od brokolija i karfiola), pasatu i to onda izmiksam.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Super, hvala. Pitanje je bilo upravo zbog testenine - mislila sam, buduci da upije vodu u sebe, da ce biti lose posle.

 

Kakav sos na bazi krema i mleka pravis?

Ovaj moj je jednostavni sos: obarim ne do kraja razno povrce koje imam (paskanad, sargarepu, tikvice, papriku, koren celera, i razne ostatke od brokolija i karfiola), pasatu i to onda izmiksam.

jedini kremasti koji pravim je sa krem sirom i dimljenim lososom, pisao sam vec negde. skuvam pastu, ubacim u to seckanog dimljenog lososa (ne puno, dosta je jak) i krem sira tipa filadelfija da to poveze. zacinim s malo limuna, bibera, soli i malo mirodjije, izmesam i jedem.

 

ovaj sos sto si navela moze bez po frke da se umesa s pastom i zaledi.

 

prave ljudi kremaste sosove. ja ih nesto ne volim tako da nisam upucen al ono sto znam je da ima kremasti sos od pecuraka, pa onaj alfredo, neki prave i kremastu karbonaru...

Link to comment

Imam teflonca kojeg koristim maltene na dnevnom nivou, za neka jednostavnija przenja, jaja, pecurke, itd. U pocetku je bio gladak ko led, ali sad u poslednje vreme se sve vise lepi hrana za dno. Ok, ocistim ja to, ali smara, ali i bacim 10% jajeta zbog toga. Jel samo dotrajao i vreme je za novi, ili sam ja nesto zeznuo u odrzavanju? Ima li mu spasa?

Link to comment

most probabli nema spasa. josh malo. uzimaj one neke keramichke premaze, oni mnogo bolje podnose starenje i muchenje. no problem je shto sve mnogo zavisi od proizvodjacha, pa ces mozda morati i duze da se bavish...

i imaj vishe posuda, kao i sve, i taj materijal voli da se odmori. sve voli da se odmori, osim chelika :hihi:

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 22.1.2021. at 10:15, goofs said:

Imam teflonca kojeg koristim maltene na dnevnom nivou, za neka jednostavnija przenja, jaja, pecurke, itd. U pocetku je bio gladak ko led, ali sad u poslednje vreme se sve vise lepi hrana za dno. Ok, ocistim ja to, ali smara, ali i bacim 10% jajeta zbog toga. Jel samo dotrajao i vreme je za novi, ili sam ja nesto zeznuo u odrzavanju? Ima li mu spasa?

Baci i pristedi za Tefal.Razlika u dugovecnosti u odnosu na Metalac je evidentna .

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...