Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Jao svezi lovor! Fantazija! [emoji7]

Jednom sam na pijaci navatala nekog cicu prodavao grane lovora.

 

Rukola voli vodu to sam shvatila i cesto je poprskam u posudi, ali da je potopom celu nisam znala. Hmm, oke probacu tako.

 

Sto se tice persuna, ako mi treba vise puta u toku nedelje, vezu dobro pokvasim na cesmi i uvijem gornji deo u ubrus, a donji stavim u casu sa vodim i sve tako smestim u frizider. Promenim ubrus po potrebi, pokvasim opet, ali mi dugo bas traje. Napolju je dosta toplo, bez obzira sto je u casi sa vodom, brze propadne.

Inace kada dobijem iz babine baste dosta persuna ili od rodjake dobro ga operem, osusim i sitno iseckam, pa stavim u kesu sa zipom, izbacim max vazduh, zatvorim i imam ga uvek, pogotovu zimi.

 

Ove ostae zacine ne zamrzavsm vise, iako imam obicaj da umuljam sa puterom i tako zamrznem celu "kobaju", stvarno fantasticna stvar i dodatak jelima, ali imam zalfiju, ruzmarim i m.dusicu u saksijama, a sve ostalo preko cele godine u Metrou.

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Dobila sam tonu lovora. Vrlo moguce je i da smo obezbedjeni do kraja zivota. Zena ga je cak i susila, stavila je sve u veliku papirnu kesu i rekla da ostavim tako da se susi dalje, a u posebnu mi stavila proslogodisnji, osusen.

 

Dajte neke recepte, na sta da trosim ovo blago? Ono gde redovno koristim je Adamova marinada za pacece grudi, i za corbast pasulj koji ne pravim tako cesto koliko bih volela.

 

---

 

Super je ova aramova ideja sa kutijicom za led.

Ja obicno jednostavno iseckam zelenis i stavim u kutijice i zamrznem tako.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

U čorbe ili supe.

Čaj i sirup od lovora.

 

 

Ponekad zapalim list lovora kad pozelim da okadim gajbu

Edited by Filozof manijak
Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

Dobila sam tonu lovora. Vrlo moguce je i da smo obezbedjeni do kraja zivota. Zena ga je cak i susila, stavila je sve u veliku papirnu kesu i rekla da ostavim tako da se susi dalje, a u posebnu mi stavila proslogodisnji, osusen.

 

 

Niste. Ja svake godine donesem iz Novog punu platnenu vreću lovora (sušim ga u tamnoj, provetrenoj prostoriji, može i u krpu da se umota pa da se tako suši) i iznenadim se koliko je taj novi bolji i aromatičniji od prošlogodišnjeg. Može par godina da traje i sasvim izgubi aromu.

Link to comment
46 minutes ago, I*m with the pilots said:

na sta da trosim ovo blago

Libum, žrtveni hleb starog Rima

400gr sira (rikota ili neki sličan), 1 jaje, 100gr brašna... Zamesiš, vadiš kašikom komade veličine mandarine i malo ih oblikuješ tom istom kašikom. Redjaš na pleh obložen svežim lovorovim listovima. Na 180, oko 25 minuta i to je to.

Edited by aram
  • +1 2
Link to comment

kod branja je bitno da se otkidaju listovi bliži stablu(prošlogodišnji) imaju jaču aromu

 

 

dobar je i čaj/šerbet od lovora za kašalj

Link to comment
  • 3 weeks later...

razmišljam da uzmem neki manji rešo za kuvanje svega miomirisnog (pasulj, sarma, teleća čorba itd) na terasi.  da budem iskrena, najviše bih to koristila u jesenjim/zimskim mesecima.

 

šta kažu forumski oci i majke, da li je to uopšte pametno? ono, temperaturne razlike napolju i u loncu, onda faktor zaboravnosti i zagorele šerpe...

Link to comment
24 minutes ago, decak Kejt said:

razmišljam da uzmem neki manji rešo za kuvanje svega miomirisnog (pasulj, sarma, teleća čorba itd) na terasi.  da budem iskrena, najviše bih to koristila u jesenjim/zimskim mesecima.

 

šta kažu forumski oci i majke, da li je to uopšte pametno? ono, temperaturne razlike napolju i u loncu, onda faktor zaboravnosti i zagorele šerpe...

Slow cooker/crock pot koristim na terasi.Kad je hladno napolju,sporo ide jbga.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...