Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

1 hour ago, *edited by mod said:

Da li je Heavy Cream obicna pavlaka ili pavlaka za kuvanje?

Pavlaka za kuvanje 12% je half and half. Half and half je 10-18% masti.

Heavy cream je 30-36%. Oba su neutralni.

 

Znači najmasnija neutralna pavlaka koju možeš da nađeš (msm da Campina ima od 30%)

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

U dubinama frižidera sam nabasao na ovo IMG_20200417_134342235.thumb.jpg.d90d3966fead1273a0ec2e19a97342c5.jpg

 

E sad napravio bi nešto od toga za plećku u relnu[emoji769] recimo sa medom pa da premažem?

Šta mislite?

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prvo metalčev tiganj a sada vidim i vok su dobili bukvalno ispupčenje odprilike na sredini tačno i ne leže lepo na ringli. Ajde tiganj, dugo ga imam i manje više često koristim, ali vok.. I ne baš. Jel imao neke slične slučajeve, uopšte sa tiganjima, jel to normalno da se desi posle nekog vremea ili?...

 

Tiganj sam već zamenio, uzeo tefal talent pro, malo je skuplji ali uh, koje zadovoljstvo spremati nešto u njemu. A pašće i neki vok sličnog ili istog kvaliteta pa da sam miran. 

Link to comment
  • 2 months later...

u hermetički zatvorenu činiju sa vodom, pa u frižider. tri-četiri dana izdrži.

 

ed: mislim, hermetički možeš da zatvoriš i prianjajućom folijom...

Edited by aram
  • +1 1
Link to comment

Da li to vazi i za npr. svezi persun, korijander itd? Uglavnom ili potrosim celu vezu ili zamrznem ostatak jer se plasim da ce brzo da mi svene.

Link to comment
13 minutes ago, aram said:

da, potopljena u vodi.
@I*m with the pilots kapiram da bi radilo ali nisam probao, korijander ne trošim, a peršun uvek potrošim sve, nikad nije previše peršuna :D

Dobro, persun stvarno moze u neogranicenim kolicinama, ali npr. mirodjija bas i ne. A veza sa pijace je orgomna.

 

Kad sam vec tu, popodne cu od jedne komsinice dobiti dosta svezeg lovora, sta cu sa tim? :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

@I*m with the pilots

 

jooj svez lovor :wub:...njega osusi-samo ga rasiri po nekoj krpi na stolu dok se ne osusi,on nema puno vode u sebi i ne treba mu poseban tretma..posle ga drzi u nekoj papirnoj kesi... i moze da ti traje  godinama..

 

ja persun drzim tako sto su drske umocene u vodu,kao da drzim cvece u vazi...i traje mi 5-6dana

 

mirodjiju osusim 

 

a kazu ovi tv kuvari da se bilje drzi umotano u mokru kpru u frizideru.. ali nisam probala

Link to comment

to, lovor samo na sunce i nema frke. za sve zelene začine inače koristim kevin fazon: sitno iseckam, napunim time posudicu posudicu za led, dolijem malkice vode i zamrznem. onda to izvadim u kesicu, napišem šta je i koristim po potrebi kocku-dve. jedino bosiljak i žalfiju nacepkam rukama i zamrznem u puteru, to sam video od italijana i jeste mi bolje tako, kad sam ih zamrzavao nekako izgube na ukusu i povuku miris zamrzivača.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...