Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

a otkud znam..knedle su mi tu problem..sa jajima,dva dana i takoto..
mene keva naucila da sve supe podgrevam do kljucanja pa ako se pri kljucanju formira pena i pocne da raste i kipi - ne valja. ako je ok, bez pene, moze da se jede. ja tako radim i preziveo razna podgrevanja.
Link to comment

da,to kad peni znači da se ukiselilama kontam i ja da je ok,ali me malo napala sva ta kolektivna paranoja od svih silnih bakterija koje vrebaju pa sam sasvim neracionalno poklekla <_<a ustvari se paranoja prenosi vazduhom i ona ce nam doći glave pre nego bakterija :mellow:

Edited by ivy
Link to comment

imam neki mali espresso perkolator sa 2 odvojena kanala (sto zapravo i nema veze sa problemom)http://cgi.ebay.com/NEW-Bialetti-Mini-Express-2-Cup-Stovetop-Percolator-/230623252379?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item35b2378f9b#ht_894wt_1141nije bas isti ali taj principelem, ima dva problemajedan je sto cim ga neko vreme ne koristim, zateknem budj u unutrasnjosti rezervoara za vodu (aluminijum) - to mi je glavni problemdrugi problem je sto ne izlazi ista kolicina kafe iz oba kanala pa je jedna soljica uvek punija (a kafa slabija) nego drugaany help? kako da sprecim ubudjivanje. evo sad sam oribao i proterao 1 turu vrele vode kroz perkolator tako da kapiram da sam ga dezinfikovao ali me nervira. bacicu ga u djubre.

Link to comment

a da proteras sirce? mozda jedna slabije vuce, jer unutra ima kamenca, sirce to cisti a usput ce i budj da ubije. samo da napomenem, posto si ti u pitanju, kad kazem sirce ne mislim na 18 godina stari aceto :P

Link to comment

hahaha, a bas sam mislio da izvadim aceto iz hrastovog bureta zaplenjen u doba pohoda jovana krstitelja:)dobro, fala, probacu, mada se u medjuvremenu opsecam da je moja pokojna baba iz njoj znanih razloga u svrhe ciscenja odurnih prljavstina sa posudja umela da koristi i sodu bikarbonu. kako i zasto ne znam.

Link to comment
u to ime, obecavam kinou sa liscem cvekle za sledece vidjenje kulinarskog tipa:)
znam da mnogo ljudi u nas ne bi ovako reagovalo, ali za moje usi to je gastronomski praznik :)
Link to comment
imam neki mali espresso perkolator sa 2 odvojena kanala (sto zapravo i nema veze sa problemom)http://cgi.ebay.com/NEW-Bialetti-Mini-Express-2-Cup-Stovetop-Percolator-/230623252379?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item35b2378f9b#ht_894wt_1141nije bas isti ali taj principelem, ima dva problemajedan je sto cim ga neko vreme ne koristim, zateknem budj u unutrasnjosti rezervoara za vodu (aluminijum) - to mi je glavni problemdrugi problem je sto ne izlazi ista kolicina kafe iz oba kanala pa je jedna soljica uvek punija (a kafa slabija) nego drugaany help? kako da sprecim ubudjivanje. evo sad sam oribao i proterao 1 turu vrele vode kroz perkolator tako da kapiram da sam ga dezinfikovao ali me nervira. bacicu ga u djubre.
Ja imam onaj "klasicni" Bialetti .Ovakav sam kupio prijatelju koji nikako da ga proba da mi kaze iskustva....Mada ako dobro izvrnes naopacke rezervoar i prosusis sve nema budj na cemu da se stvori...A za ovo ravnomerno ja sam razmisljao kad sam da li to moze jedna cevka da se zapusi pa sve ide na jednu...
Link to comment
dobro, fala, probacu, mada se u medjuvremenu opsecam da je moja pokojna baba iz njoj znanih razloga u svrhe ciscenja odurnih prljavstina sa posudja umela da koristi i sodu bikarbonu. kako i zasto ne znam.
sirce je mirikl deterdzent, trust me :)
Zapravo, oboje ste u pravu po 50%. Ja čistim odvod sudopere tako što prvo rknem jednu kesicu sode b, pa onda sirće preko toga, pa pobegnem odmah. Mister Proseri i Ciliti Benzi™ su nepotreban trošak.
Link to comment
Ja moj Bialetti drzim otvoren, nema budj..
Pa to ostavim u delovima dok ne ocedi a kad ga i sklopim, ne zatezem nego ostavim labavo...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...