Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

ja nas'o ovo:

  • Kruh i kolači: 3 mjeseca
  • Kuhana šunka: 1-2 mjeseca
  • Maslac: 6-9 mjeseci
  • Sirovi kotleti: 4-6 mjeseci
  • Sirovi steak: 6-12 mjeseci
  • Sladoled: 2 mjeseca
  • Školjke: 3-6 mjeseci
  • Voće: 6-12 mjeseci

i zvuci mi ok...ima jos svasta nesto pod "sta je sve korisno zamrzavati": Kockice vina - kad vam nakon večere ostane malo vina, zamrznite ga poput kockica leda. Prije ili kasnije poslužit će vam kao korisna zaliha za kuhanje. Najlonke - najlonke koje su bile zamrznute duže traju i ne pucaju tako lako.Svijeće - zamrznite svijeće kad ih kupite i one će gorjeti duže; pravilo posebno vrijedi za tanke svijeće.Baterije - brojne studije su pokazale da zamrzavanje dobro utječe na dugotrajnost baterija. Učinak je manji kod alkalnih baterija koje uz zamrzavanje traju samo 5% duže, dok nikal-metal-hidridne baterije traju čak 90% duže.edit: sta sve covek radi iz dosade...
Link to comment
ja nas'o ovo:
heh, losa im je procena.evo na sladoledu sto ga kupih pre neki dan stoji da se moze koristiti do kraja 2012te :)koliko znam, za vecinu namirnica u nekom razumnom roku (do godinu dana) ako su zamrznute barem na -18 problem nije u tome da ce se pokvariti, nego sto ce izgubiti ukus i/ili ce poprimiti onaj gadni miris zamrzivaca.
Link to comment
edit: sta sve covek radi iz dosade...
пушти ти то, ако не замрзнем чарапе колко вечерас, ништа нисам радила :D
Link to comment
da li postoje neka jasna opsta pravila o dozvoljenoj duzini drzanja neceg u zamrznutom stanju?konkretno, imali smo viska nekakvog ubitacno teskog mango-cokoladnog fila za tortu (sadrzi i slatku pavlaku i valjda jaja i secer, moguce puter), pa sam dosla na ideju da zaledimo kockice i povremeno sluzimo jednu-dve uz neki laksi dezert kad imamo goste. ali mozda je pametnije da kockicu-dve pojedemo sami svako toliko, jer ga ima ohoho.
http://www.stilltasty.com/ bi trebalo da odgovori na sva tvoja pitanja :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam siguran ali mi se cini da sam nekad jeo vesalicu u Dzakarti i da je bila sa nekom vesalicom ili tako nekim suvim mesom. Zato i proveravam da nije ta.

Link to comment
Nisam siguran ali mi se cini da sam nekad jeo vesalicu u Dzakarti i da je bila sa nekom vesalicom ili tako nekim suvim mesom. Zato i proveravam da nije ta.
Ja sam u Lidu jeo pivarsku i primetio sam da ima i susenog mesa u kockicama i kobaje e sad da li je to kako bog zapoveda...
Link to comment

ako su ohladjene na vreme mislim da bi trebalo da bude ok, ja praktikujem domacu supu sa knedlama nekad i posle nedelju dana iz frizidera( zaboravi se jbg.)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...