Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Sorbe od crne ribizle Ballino iz Lidla.:heart:

Nekritična sam, meni su svi sladoledi lepi (osim jagode sa veštačkom aromom), a od ove ribizle sam potpuno šiznula koliko je dobar.

Ima i limun, nije loš.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ozbiljno 10 dinara? U cemu je fora? (I sta je unutra?)

Ne znam, ortak mi je poslao juce, ali slika je 100% autenticna😀

Link to comment
15 minutes ago, van_Dyke said:

Ne znam, ortak mi je poslao juce, ali slika je 100% autenticna😀

 

Autentična je slika, nekad je kugla mogla da se nađe i za 5 dinara. Takvo tržište :D

Link to comment

Tajna je da je sladoled malo šećer više voda, da opravdaju viceve o piroćancima. Odmah ispod golemog mosta, nekad bio 5 dinara ali je inflacija učinila svoje. Do sad niko umro nije niti imao neke posledice od istog a sama cena je višegeneracijski mit me₫ stanovnicima južne Srbije a samo mesto je vrlo često destinacija znatiželjnih turista iz Niša, Leskovca i Vranja koji bi da se sami uvere kakav je to sladoled od (5) 10 dinara. Ja kupio jednom, sladoled ko sladoled (da ste odrasli u Jugoslaviji osamdesetih, skoro svakoj poslastičarnici tada je ovo bio standard - mala kugla, brzo spremanje, zaledjena vodica sa bojom i ukusom i dostupno radničkoj klasi).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ozbiljno 10 dinara? U cemu je fora? (I sta je unutra?)

Kugla je 10 dinara a kornet je 100 ,pa ti jedi ako hoćeš iz šake :)

  • Haha 1
Link to comment

Nema bre nikakve prevare, nikakve mućke.  Dve glavne radnje drži familija goranaca generacijama unazad, odavno su u Pirotu, poznati su i uvaženi u gradu, imaju još drugih ugostiteljskih radnji itd...

Sladoled je samo trik za druge poslastice.

Ne jednom sam vodio prijatelje sa strane da se snabdeju sa po 3-5 kg kolača za poneti i za poklon familiji. Do sada se niko nije žalio.

  • Hvala 1
Link to comment

Ma znam za te nase poslasticarnice, i jedan Pelivan u koji vec tri generacije mojih idu je slicna prica, ali bas kugla d e s e t dinara.

 

//Poslednjeg puta je u toj nasoj kugla bila 40 dinara, ali nisam bila vec preko tri godine, cenim da je sada 50. Onaj obicni kornet je uvek bio besplatan a "slatki" je kostao po pravilu 10 dinara manje od jedne kugle :)

 

Link to comment

Mogao bi usput da okačiš i cenu najboljeg bureka kog sam u životu jeo, sa pirotske pijace, pa da ljudima postane jasno kako nas ovde u prestonici deru za smeće koje prodaju pod imenom prehrambenih proizvoda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...