Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

ungat :lol: !nego, u subotu sam pazario pistaco sladzu na kilo kod baccia. znaci to sto kosta 600 din kilo je nebeski sladoled u poredjenju sa svim industrijskim proizvodima....
ama djeje to?daj gps koordinate, deo grada, ulicu, bilo sta.
Link to comment
e hvala za ovo! nisam nikad probala njihov sladoled, cu da overim sto pre. mmmm, mlecna kombinacija sa visnja jogurtom i slicne varijacije...
izbegavaj neke vocne kombinacije (limun, sumsko, banana, jagoda...). tu su tanki ko ostatak konkurencije. ja se zajebao, hteo da otvorim sezonu sa necim kiselijim Edited by Hustler
Link to comment
ama djeje to?daj gps koordinate, deo grada, ulicu, bilo sta.
imam slovnu gresku, znaci bacio. preko puta JDP, na pocetku cvetnog trga. prvi ili drugi lokal iznad onog ribljeg podruma na pocetku. od proverenih favorita: pistaco, crna cokolada, bacio, tiramisu, kafa, orah, kokos. ostale nisam probao ali mi se cini da tamo loseg nema. 650 din kilo, mozes da mesas tri vrste na kilo, ili samo jedna na 1/2 kg
Link to comment

da prijavim da sam kupila trecu kutiju grandisimo ekstra nugata za nedelju dana. valjda ce mi se sad i smuciti za ovu sezonu, da mogu ko covek da idem dalje kroz svet sladoleda.

Link to comment
  • 2 weeks later...

novi macho od crne cokolade. to nije smrt cokoladom, to je genocid cokoladom, apsolutno savrsenstvo, ushicena sam i egzaltirana. za 70 dinara ne moze nista bolje u srbiji da se pojede. a ni sire.

Edited by darling
Link to comment

Ja sam stukao Frikomov Quadro sa Vanilom Višnjom, i sa ona još dva neka ukusa, zaboravih koji su. Nešto žuto i ljubičasto. :huh: Čokolade ne volim nešto posebno, mnogo više preferiram vanilu poslednjih godina, kao i voćne ukuse. Ne merem zaboraviti alomu sa plazmom, mislim da bolji sladoled nikad nije postojao niti-će-ikada-postojati. Što se tiče štapića, na pijedestalu i dalje Cmok, ne mogu da prežalim što su povukli cmok sa ukusom višnje, mislim da je izgurao samo sezonu. Pored cmoka cepam i Hijawatu, sabija. cool.gif

Link to comment

meni se crnočokoladni mačo nije svideo, ali uopšte. možda jer nisam fan crne čokolade.. bolji mi je bio onaj prethodni "treći" kapućino valjda beše.. dakle ostaje mi običan mačo omiljeni, a za dlaku je za njim stara ljubav rumenko. taj je nezamenljiv posle nekog trčanja ili vožnje bajsa, uf!to sve kad sam negde van, kuci jedem iskljucivo domaci

Link to comment
Ja sam stukao Frikomov Quadro sa Vanilom Višnjom, i sa ona još dva neka ukusa, zaboravih koji su. Nešto žuto i ljubičasto. :huh: Čokolade ne volim nešto posebno, mnogo više preferiram vanilu poslednjih godina, kao i voćne ukuse. Ne merem zaboraviti alomu sa plazmom, mislim da bolji sladoled nikad nije postojao niti-će-ikada-postojati. Što se tiče štapića, na pijedestalu i dalje Cmok, ne mogu da prežalim što su povukli cmok sa ukusom višnje, mislim da je izgurao samo sezonu. Pored cmoka cepam i Hijawatu, sabija. cool.gif
Mora da sam već preterano nostalgičan za Frikomovim sladoledima iz kamenog doba, fali mi Hladiša :) Skoro sam negde pročitao da je većinu tih prastarih naziva (Hladiša, Rumenko, Čoko-moko itd.) smislio Dragan Sakan još u svojim studentskim danima (sad čik pogodite koliko je to zaista davno bilo). Hladiša je bio praktično čist zamrznuti sorbe, nema šanse da vam se jezik smesta ne zalepi za sladoled. Edited by ajgor
Link to comment
da prijavim da sam kupila trecu kutiju grandisimo ekstra nugata za nedelju dana. valjda ce mi se sad i smuciti za ovu sezonu, da mogu ko covek da idem dalje kroz svet sladoleda.
jao ima grandisimo narandza jogurtkao da jedem veliku narandzu sa jogurtom
gde pazarite te divote ?
Link to comment

ponovo se pojavio falusoidni kalipso! 40 dinara. i dalje je ukus narandze.a ja od tih "u hodu" najvolim onaj puno cokolade-disk od cokolade, maximo, frikomov. kornet.gde ima sladoled od vanile? prave pravcate vanile. ne od vanile na kuglu, i ne od vanile- bela boja, vec zuti, porodicno pakovanje (mu beše), istinska, izistinska, vanila. neko je to proizvodio, nisu frikom i delta. porodicno pakovanje. a jeftin bio, i meni super. al' sad ga ne mogu provaliti.

Link to comment

@alphons pa zar ti mozes da biras radnju? ja nemam druge do maksija.:(nego da l sam ja nenormalna pa mi taj macho od crne cokolade super. evo raspitujem se u stvarnom zivotu: jeli ljudi i svi su u fazonu bljak?!

Edited by darling
Link to comment

da ti bude lakse, i meni je super taj macho od crne cokolade.ali ponavljam: ice cream factory porodicni sladoledi! obavezno. za sad ih videla u verou i rodi onoj u podzemnom na terazijama. cokolada je spektakl, vanila je dosta lepa, ima ih jos. ako se dobro secam 279 dinara kantica od 800 gr. mada mi to deluje nekako jeftino, mora da sam se zeznula.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...