Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

napisah vam na vocapu - overite anu, najtoplije preporuke za mlecnu kombinaciju koja bi za podlogu imala kugle sa visnjom (cokoseri, svarcvald i mozda jogurt visnja ako oces malo kiseline). to su najbolji sladoledi koje sam jeo u poslasticarnicama

Edited by Hustler
Link to comment
napisah vam na vocapu - overite anu, najtoplije preporuke za mlecnu kombinaciju koja bi za podlogu imala kugle sa visnjom (cokoseri, svarcvald i mozda jogurt visnja ako oces malo kiseline). to su najbolji sladoledi koje sam jeo u poslasticarnicama
Gde je to?
Link to comment
crkni!nego, neka obavestava kada neko vidi bilo kakvu spravu za spremanje sladoleda, sorbea i slicnog u ovo malo bg prodavnica elektricne robe sto prezivese ovaj belaj
Izgleda da je zaista poslednje vreme došlo, jerbo već godinama ne viđam ni onaj Filips koji sam kupio pre nego što se "Kraš" vratio u lokal u Rsavskoj gde je do tada bila radnja sa sitnim kućnim aparatima. Strahota je da više nigde nema modela poput negdašnjih Boschovih koji su se stavljali komplet u zamrzivač, pa lopatica meša sve dok se masa ne stegne taman koliko treba, lepo se čuje kada motor više ne može da vrti. Čak i pretraga po matičnim sajtovima fabrika baš ne daje rezultata.
Link to comment
  • 3 weeks later...

frikom grandisimo ekstra nugat je potpuno ludilo: sladoledi od lesnika, oraha i vanile, 2 vrste topljene cokolade, ungat krem, kuglice grilijaza, i tako dalje sto nisam uspela da prepoznam.

Link to comment

ungat :lol: !nego, u subotu sam pazario pistaco sladzu na kilo kod baccia. znaci to sto kosta 600 din kilo je nebeski sladoled u poredjenju sa svim industrijskim proizvodima....

Link to comment

poslednja ljubav u sladoledgradu je bila nirvana sa karamelom...ali to nista nije prema decijim zaljubljivanjima u sladolede. moj razvojni put je isao na relaciji 1. sarenko2. rum koktel3. kapri4. cmok.

Link to comment

juhu, novo otkrice: ice cream factory kantica!nasla sinoc u rodi na terazijama, ostala samo jedna cokolada koju sam maznula, ima i sumsko voce i vanila.zvanicno se zove porodicno pakovanje, ali se sigurno radi o nekoj porodici skromnih kapaciteta, jerbo sam uspela da smazem celu. (opravdanje mi je da ne smem da jedem cvrstu hranu jos uvek)to je valjda neka nova fabrika iz stare/nove pazove, rade po italijanskim receptima, samo porodicna pakovanja, ima navodno u svim lancima.

Link to comment
juhu, novo otkrice: ice cream factory kantica!nasla sinoc u rodi na terazijama, ostala samo jedna cokolada koju sam maznula, ima i sumsko voce i vanila.zvanicno se zove porodicno pakovanje, ali se sigurno radi o nekoj porodici skromnih kapaciteta, jerbo sam uspela da smazem celu. (opravdanje mi je da ne smem da jedem cvrstu hranu jos uvek)to je valjda neka nova fabrika iz stare/nove pazove, rade po italijanskim receptima, samo porodicna pakovanja, ima navodno u svim lancima.
Nadam se da im sladoledi nisu tako otužno preslatki kao što je većina Deltinih/Nestleovih, to je i razlog da i dalje preferiram Frikom dok ne napravim domaći :) Sem toga, 1 ogroman hejt za prošlogodišnji nestanak dvolitarskog pakovanja Twicea - đubrad to uredno i dalje imaju u Ledovom asortimanu, a ovde više ne.
Link to comment
juhu, novo otkrice: ice cream factory kantica!...to je valjda neka nova fabrika iz stare/nove pazove, rade po italijanskim receptima, samo porodicna pakovanja, ima navodno u svim lancima.
to su valjda oni bratici sto su lansirali marbo cips.valja li cemu?
Link to comment
napisah vam na vocapu - overite anu, najtoplije preporuke za mlecnu kombinaciju koja bi za podlogu imala kugle sa visnjom (cokoseri, svarcvald i mozda jogurt visnja ako oces malo kiseline). to su najbolji sladoledi koje sam jeo u poslasticarnicama
e hvala za ovo! nisam nikad probala njihov sladoled, cu da overim sto pre. mmmm, mlecna kombinacija sa visnja jogurtom i slicne varijacije...
Link to comment

Strauss sladoled cheesecake (sa okusom sira i šumskog voća) je perverzija... Kakvi slasni zalogaji :Hail: Cena je smešna - 190 dinara za kutiju.

Edited by Quizmaster
Link to comment
Strauss sladoled cheesecake (sa okusom sira i šumskog voća) je perverzija... Kakvi slasni zalogaji :Hail: Cena je smešna - 190 dinara za kutiju.
daj nemoj zezati... to veze sa sladoledom nema. imao sam osecaj kao da jedem plasticnu kantu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...