Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Upravo degustiram Susam& Med, super razmere sastojaka, kremasta struktura mleko, maslac, pavlaka, med 8% susam pasta, susam 8%, kurkuma boja. Nema jaja, nema dodatnog šećera, pomislih Italija, kad ono mutilo mlađano Bugarče. 

Link to comment

Posle sto godina pojeo slad na štapiću. Onaj king čoklit obsešn. Bokte koja dosada. Sve je istog ukusa i onako peče kolko slatko. Samo ovcad. I to osim pistaća, crčokolade i maka ne znam vredi li eksperimentisati sa još nečim. Voćni ne. Kafu recimo nisam probao. 

Link to comment

Ajde probaću tu famoznu kombinaciju, mada ja volim kad sam kombinujem osnovne ukuse. Osim karamel-slane perece :D.

 

Sad mi se nešto konzumira pa sam našao onu davno pazarenu kesicu sušenog kokosa. Dobra stvar. Fali mi samo sladoled da ga imam posuti. 

Link to comment

A oraje iz Ovce ti se ne svidja? Susam?

 

Nisam bila u Ovci ravno godinu dana, čekam oktobar. Neko je napisao da je i Sapore ponovo tu, nadam se da dotle neće zatvoriti, pre su radili sezonski..

 

 

Link to comment

Ko se mota po Ljubljani, preporuka za sladoled u poslastičarnici Fetiche na Cankarjevom nabrežju. Imaju i kolače, nisam probao, ali sladoled je odličan. Kugla otprilike 2 jevrića. Provalio prošle godine brat od tetke, sad se redovno vraćam na mesto zločina.

Link to comment
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Pošto nemam Lindu u blizini, da pohvalim Delezov belgijski sladoled. Vanila prelivena mlečnom čokoladom sa bademima, 3 štapića u pakovanju, cena oko 180 din. Rekao bih da je bolji od svega industrijskog kod nas. Ne znam da li ih je bilo predhodnih godina, ja danas video i uzeo prvi put. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...