Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Hvala jos jednom.


Telekomov BOX mi sljaka odlicno za mob i net (i fixni koji sam zaboravio i da imam jos tamo 2004.), a TV sam "razvukao" od strica pa placamo po pola. Ne pada mi na pamet da bacam 3000din na 100 kanala od kojih gledam samo SK i vikendom EuroSport (ali bukvalno). Mislim, mogao bih ja da se zakacim na njegov wi-fi pa da tako gledam sve to sto je zabranjeno na MTS, al nije bas da mi gori.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

https://beta.rs/ekonomija/ekonomija-srbija/86678-komisija-pokrenula-postupak-protiv-sbb-a

 

:sleep:
 

Quote

 

Komisija za zaštitu konkurencije pokrenula je danas postupak ispitivanja povrede konkurencije po službenoj dužnosti protiv Srpske kablovske mreže (Serbia Broadband SBB) iz Beograda.

 

Komisija se pismenim putem obratila SBB-u sa zahtevom da jasno i precizno dokumentuje uzroke  povećanja cene svojih usluga.

Kako SBB nije pružio dovoljno dokaza o troškovnoj opravdanosti visine naknade za mesečno održavanje kablovskog distribucionog sistema i praćenje kablovske televizije u iznosu od 1.395 dinara, Komisija pokrenula postupak kako bi utvrdila da li je cena utvrdjena u iznosu koji je nepravično visok, što može voditi eksploataciji korisnika te usluge, kroz nametanja nepravične prodajne cene.

 

 

Edited by levi
Link to comment
susedna zemlja, uporediv životni standard :16_relieved:

Ali koliko je meni pričao ortak koji živi tamo njima je EU dala/dozvolila neke subvencije za tu infrastrukturu i IT usluge pa je brdo kompanija tamo autsorsovalo brdo svojih usluga.
On radi u jednoj od takvih firmi, koja koristi pogodnosti...
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dripci sa SBB-a skrembovali emisiju o Mundijalu koja upravo ide na HRT-u 2. Jbg, nije u pitanju prenos utakmice pa da time štite interese domaćih emitera. Ima li zakonskih osnova da kablovski operateri korisnicima na ovaj način uskraćuju sportske emisije?

Link to comment
5 minutes ago, Willow said:

Dripci sa SBB-a skrembovali emisiju o Mundijalu koja upravo ide na HRT-u 2. Jbg, nije u pitanju prenos utakmice pa da time štite interese domaćih emitera. Ima li zakonskih osnova da kablovski operateri korisnicima na ovaj način uskraćuju sportske emisije? 

NIje da nešto branim SBB i da znam o ovom posebnom slučaju, ali takve stvari se skrembluju u 99,99% po zahtevu nekog u Srbiji, ko može da im napravi problem... SBB boli briga da skrembluje bilo šta...

Link to comment
  • 1 month later...

Da li kod SBBa postoji sličan paket kao kod Telekoma Box 4 gde bi bio uključen i mobilni telefon? Da li po tom pitanju SBB i Telenor imaju neku saradnju i olakšice?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...