Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

eztv me upravo prepoznao u Los Andjelesu.

 

Bar ce CIA teze da nas prati

 

edit: what is my ip me ipak regularno vidi u Beogradu

 

https://www.whatismyip.com/

 

edit 2: sad me i ovi nasli  :cry:

 

Interesantno da sam iz Los Andjelesa dobijao samo prvu epizodu Night of a otkad sam se vratio u BG imam celu seriju

Edited by katamaran
Link to comment

Sta to konkretno znaci? Potencijalni problem sa p2p?

Zanimljv mi ovaj prvi post. Sad bi za ovo nanu naninu provajderu umesto hejlovanja :)

 

A prvi i najsladji broadband mi bese 256/64 kbps

 

pa da, potencijalni problem sa svim programima kojima je potrebna javna ip adresa: p2p, voip, onlajn igre... drugi potencijalni problem je sto sada vise korisnika deli istu adresu prema "spoljnom svetu", pa ako jednom korisniku banuju ip, svi ostali koji dele tu adresu takodje ce biti banovani.

 

mene jos uvek nisu "natovali", tako da hejlovanje moze da ostane. :D

 

Zar nisu oni oduvek bili iza NATa?

 

Sent from my SM-G920V using Tapatalk

 

cini mi se da je bilo nat-a dok je bio aktuelan lokal, nisam siguran. uglavnom, vec godinama imam javni ip.

 

aj prevedi pls

 

renne objasnio. ako je tvoj komp iza nat-a, nema direktan pristup nekom serveru na internetu, vec se nalazi u lokalnoj mrezi, a nat modifikuje tvoju lokalnu adresu u javnu. na taj nacin vise korisnika moze biti u lokalnoj mrezi, i svi ce imati istu javnu adresu. zato, recimo, gone fishing mora da dokazuje da nije robot. :) ako je odredjenom programu potrebno da ima pristup javnoj ip adresi, nat mu to onemogucava sto je potencijalni problem. drugi problem je sto vise korisnika deli istu javnu adresu, te ako zbog jednog korisnika neki server blokira tu adresu, svi ostali korisnici sa tom javnom adresom ce biti blokirani. ono sto je gone fishing naveo je jedna od mana nat-a. kako je vise korisnika iza jedne javne ip adrese, odredjeni server sve te korisnike, logicno, vidi kao jednog korisnika. kada krene da dobija dosta upita sa te adrese, server moze da se istripuje da se radi o skripti, tj. botu, pa je potrebno da se korisnik, najcesce unosom karaktera sa slike, identifikuje da nije robot. verzija 4 internet protokola, koja se najcesce koristi, ima ogranicen broj adresa. taj broj je skoro dostignut, pa umesto da internet provajderi implementiraju verziju 6 (isto ogranicen broj adresa, ali znatno vise od ipv4), njima je "lakse" da korisnike guraju iza nat-a. ja sam ipak polu-laik za ove stvari, pa bi svakako bata, radisa ili neko drugi iz struke mogao bolje i detaljnije da odgovori, ali ovo bi trebalo da je sustina.

Link to comment

eztv me upravo prepoznao u Los Andjelesu.

 

Bar ce CIA teze da nas prati

 

edit: what is my ip me ipak regularno vidi u Beogradu

 

https://www.whatismyip.com/

 

edit 2: sad me i ovi nasli  :cry:

 

Interesantno da sam iz Los Andjelesa dobijao samo prvu epizodu Night of a otkad sam se vratio u BG imam celu seriju

 

Veoma korisna funkcija NAT-a je kreiranje logova saobraćaja. Sve komunikacije na i sa lokalne mreže treba da prođu kroz proces prevođenja mrežne adrese i to može da se snimi u log fajl. Na taj način možete da vidite svaki web sajt i konekciju koja je napravljena.

 

:lolol:

Link to comment

Pisao sam o tome već ovde.

 

Užasna, užasna stvar za korisnike. Mislim da ljude na SBB kablu ovo (još uvek) ne dotiče, ali na Totalu, tj. SBB ADSL-u ovo pravi baš puno security problema, dobar broj sajtova već par meseci unazad traži verifikaciju tokom pristupa, jer većina IP adresa koje dobijam su blacklistovane i označene kao problematične. Lloyd Wyman je dodatno objasnio o čemu se radi.

 

Nema mnogo ljudi koji koriste SBB-ov ADSL, pritom i privatne trackere, tako da je problem prilično nevidljiv i nepostojeći za dobar deo korisnika.

 

Sve mi se više čini da se odgovor na pitanje iz mog linkovanog posta nalazi u prvoj i trećoj opciji.

 

 

Link to comment

Ako na ruteru pod status pise ista adresa koju sajtovi vide to bi znacilo da nisam NAT-ovan?

Najlakše da pokušaš da otvoriš port. Ako ne ide natovan si

A i svi torent klijenti ti to odmah kažu

Link to comment

Najlakše da pokušaš da otvoriš port. Ako ne ide natovan si

A i svi torent klijenti ti to odmah kažu

Zar nije ovo jednostavnije? Koliko sam skapirao ako sam iza NAT-a ip adresa koju ruter prijavljuje se nece pojavljivati na sajtovima tipa whatsmyip?

 

Znam da je mula (emule) imala tu opciju za testiranje portova al je ne koristim vec godinama. Ponekad skinem nesto sa torenta i za sada nisam primetio nikakve probleme.

 

edit: utorrent mi iz zutog predje u zeleno pa je valjda i to dokaz da nisam...

 

Citam sad ovaj Kreuzov post

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=6059&page=14&do=findComment&comment=3511353

 

Negde u isto vreme sa natovanjem, moj Netflix je postao "austrijski". Njihova podrška kaže da oni moj profil vide kao da je na austrijskoj IP adresi (drugi profil za isti account, u drugom stanu, sa SBB kablom je i dalje na srpskom Netflixu).

 

 

Sinoc mi se desilo da me eztv u jednom trenutku vidi u Los Andjelesu  :wacko:

Edited by katamaran
Link to comment

Sto konkretno znaci sta? Da me nisu vec bacili na ipv6 posto je ruter po svemu sudeci ipv6 ready? (epc 3925)

 

edit:

natorno1.png

 

Po adresama koje izbaci ipconfig vec mirise na nat al stvarno nisam primetio nikakav problem i utorrent mi kaze da su moguce konekcije

 

edit: ruter pod status ipak kaze mode-ipv4

 

adresa na status stranici rutera je ista ona koju vidi myip

(Internet IP Address:)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...