Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Ako su slucajno skoro potpisali ugovor ne bi trebalo da su preveliki penali za raskid. Placa se vrednost onoga sto si dobio za dz ugovorom pa puta vreme od potpisivanja. Mnogi pogresno misle da se placaju penali za preostale mesece.

 

Ko zna kako oni to racunaju al bar mogu da ti kazu cifru pa vidis da li se isplati.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako su slucajno skoro potpisali ugovor ne bi trebalo da su preveliki penali za raskid. Placa se vrednost onoga sto si dobio za dz ugovorm pa puta vreme od potpisivanja. Mnogi pogresno misle da se placaju penali za preostale mesece.

 

Jesen 2014.; covek mi je rekao da bi morali da platimo sve preostale mesece, isto kao da redovno koristimo - bez razlike - jer je ugovor na ime i adresu.

Meni je to prosto nekorektno; sumnjam da imaju deset ovakvih slucajeva godisnje, nije ni do njih, ni do nas, ali bi oni ipak da uzmu pare ni za sta. (Prosto mi je ruzno sto mi je receno "kako bi oni gubili pare", jbt)

 

 

 

ako su potpisali ima da im isplate sve do kraja ugovorne obaveze. simple as that.

ja sam ih odjebavao par puta upravo zbog te ugovorne obaveze, kao nudili mi ovo-ono ja rekoh i ovo sto vam placam je previse, cao zdravo.

Tad sam im ja isto rekla da je nekorektno da stare korisnike primoravaju na ugovorne obaveze, kao da si potpno novi korisnik, koji je tad dobijao i neke mesece besplatno. Prosto se u ovoj zemlji ne ceni nigde to sto si stari korisnik.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ugovor uvek moze da se raskine  al zbog penala to relativno brzo postane neisplativo. Bilo je nemoguce izvuci od njih detaljnu informaciju pa ne znam koliko zadovoljstvo kosta na mesecnom nivou al sto je blizi istek ugovora to se raskid manje isplati.

 

Pretpostavljam da je rezon samo par meseci po potpisivanju.

 

edit: upravo citam ugovor i vidim da su to promenili...

 

Ukoliko Pretplatnik ipak želi da raskidom ugovora prekine sa korišćenjem
ovakvog paketa usluga pre isteka minimalnog perioda korišćenja usluge, on
to može učiniti ukoliko plati ugovornu kaznu u novčanom iznosu koji je jednak
broju preostalih meseci do isteka minimalnog ugovorenog perioda pomnožen sa
visinom mesečne pretplate. Odredbe o plaćanju ugovorne kazne iz prethodnog
stava primenjuju se i u slučaju da SBB jednostrano raskine ugovor vezan za paket
usluga, ukoliko Pretplatnik ne izmiri sve svoje dospele obaveze u skladu sa čl.
38 ovih Opštih uslova.

 

Prilicno sam siguran da je u vreme masovnog potpisivanja ugovora na dve godine vazio onaj drugi sistem al se ni to sigurno ne bi isplatilo posle vise od 12 meseci od potpisivanja.

Edited by katamaran
Link to comment

 

Jesen 2014.; covek mi je rekao da bi morali da platimo sve preostale mesece, isto kao da redovno koristimo - bez razlike - jer je ugovor na ime i adresu.

Meni je to prosto nekorektno; sumnjam da imaju deset ovakvih slucajeva godisnje, nije ni do njih, ni do nas, ali bi oni ipak da uzmu pare ni za sta. (Prosto mi je ruzno sto mi je receno "kako bi oni gubili pare", jbt)

 

 

 

Tad sam im ja isto rekla da je nekorektno da stare korisnike primoravaju na ugovorne obaveze, kao da si potpno novi korisnik, koji je tad dobijao i neke mesece besplatno. Prosto se u ovoj zemlji ne ceni nigde to sto si stari korisnik.

 

Ja koliko znam ovo što kaže katamaran bi trebalo da je tačno. Znači ne plaćaju se preostale pretplate (niste uzeli mobilni od 500 evra pa da mora da se plati) već se plaća ušteda za protekle mesece. Na primer, da nije potpisan ugovor na 2 godine mesečno bi plaćali više nego kad se uzme neki mix paket. Tako su objašnjavali na sbb forumu a ima i takva stavka u ugovoru tako da taj lik ili nema pojma ili muti.

Link to comment

Sad sam gledao ugovor na sbb strani i po tome vazi to sto kaze taj lik. Pretpostavljam da je ta promena nastala nakon potpisa njenih roditelja pa bi samim tim morali da racunaju po starom al opet kazem ne verujem da bi se isplatilo.

 

21945014aad40e91237513db94b729a2c0ac30c8

 

iskopah ugovor :)

 

Al su i tada ostavili sebi prostora da krajnje kreativno racunaju te pogodnosti  <_<

 

Jedno mesec dan sam ih ganjao da mi jasno izracunaju te pogodnosti na mesecnom nivou al je kod njih vazila omerta po tom pitanju.

Edited by katamaran
Link to comment

Evo ovako mi stoji u ugovoru:

 

Ukoliko pretplatnik samostalno odluci da raskine ovaj Aneks pre isteka ovim Aneksom ugovorenog min perioda, duzan je da plati ukupan iznos u visini svih pogodonosti koje je primio na osnovu akcijske ponude a koje su uslovile zakljucenje Aneksa.

 

Odredbe o placanju ugovorne kazne primenjuju se i u slucaju da SBB jednostano raskine ovaj Aneks ili pretplatnicki ugoovr, ukoliko pretplatnik je izmiri svoje dospele obaveze u roku od 60 dana, od dana ukidanja usluge.

 

 

Kako se tumaci ovo boldovano?

 

//Samo se ja u startu ne slazem da je kod nas slucaj pretplatnika koji je "samostalno odlucio da raskine", jer sam ja zbog njih primorana da raskinem ugovor. A zbilja ne zelimo da menjamo nista, sto je najcrnje u svemu, izmedju ostalog je taj SBBov fon za medjunarodne pozive dosta zgodan.

Link to comment

Onako kako sam rekao. Pogodnosti iz ugovora puta broj meseci koliko je koriscen ugovor (u tvom slucaju 15-ak)

 

sto ce reci da bi penali bili 15 x pogodnosti

 

al su sve tako napravili da opusteno mogu da izracunaju da su pogodnosti nekoliko hiljada dinara na mesecnom nivou zbog interneta.

 

Ne isplati ti se jednostrani raskid kako god okrenes.

 

Samo se ja u startu ne slazem da je kod nas slucaj pretplatnika koji je "samostalno odlucio da raskine", jer sam ja zbog njih primorana da raskinem ugovor.

 

Ako je ugovor vezan za adresu onda nije zbog njih.

Edited by katamaran
Link to comment

Kod mene su takođe neko vreme mukte tako uzimali pare, ali onda ih je udruženje potrošača nateralo da ovaj slučaj drugačije tretiraju - ako korisnik jednostrano prekine ugovor jer mu je tako dunulo, onda stvarno plaća do kraja ugovorenog perioda. Ali ako u ovakvim slučajevima provajder ne može da obezbedi uslugu na novoj lokaciji, onda to nije hir potrošača i ne može sve da legne na njegova leđa - sporazumni raskid (dakle ne jednostrani) i svako na svoju stranu.

Link to comment

Ja sam imao rvanje sa orionom, malo drugacije ali sustina mehanizma je ista...

Ja sam se spremao da se odselim od roditelja i internet koji sam imao jos od Sezama mi nije trebao.Krenuo sam u raspravu sa njima i zbog toga sto je net vrlo cesto pucao i zapravo sam zbog toga hteo da raskinem, prosto usluga koju slabo koristim pa jos i losa...

Krenulo natezanje, ja rekao sacekacu neku "korekciju" cena, da iskoristim klauzulu o promeni uslova i pravu da raskinem ugovor.

Naravno obavestenje o promeni cena su "zakopali" na sajtu i posto njihov sajt niko ne posecuje pozvali na istekao rok da pokrenem raskid ugovora.

Natezanje mejlovima slanja pisma RATEL-u i na kraju morao sam "kvarno".

Zvao ih svaki drugi dan zbog prekida neta (koji je postojao) i shvatili su da im se isplati da se dogovorimo.

Secam se da kada su mi rekli cifru meni se vise isplatilo da placam do kraja nego da prekidam ugovor sa penalima...

Uglavnom politika svih provajdera je da gaze koliko mogu i da ne popustaju.Takodje treba probati da se dopre dalje od call centra tako je i kod telenora kad hoce da se izmuze neki popust...

Link to comment

I neki savet na brzinu, sta bi bilo najbolje za pocetak od nule, neki Telekomov paket ili postoji nesto novo bolje i od SBBa i Telekoma? Treba im TV za RTS/RTV/HRT, nikakav sport, nikakvi HBO, Pinkovi i drugi paketi...

ne treba ti telefon za total tv, to te neko pogresno informisao. bar nije bilo potrebno pre par godina kad sam ga ja uvro mojoj babi na selu.
Link to comment

... ako u ovakvim slučajevima provajder ne može da obezbedi uslugu na novoj lokaciji, onda to nije hir potrošača i ne može sve da legne na njegova leđa - sporazumni raskid (dakle ne jednostrani) i svako na svoju stranu.

Ja sam imao ovakav slučaj u Nišu. Došlo je do raskida ugovora, zbog preseljenja, oni (SBB) ne "pokrivaju" taj deo grada u koji sam preseljen, i to je to. Nikakvi penali...

Link to comment

Na koju foru si ti imao internet jos od Sezama i onda jos odonda ugovornu obavezu?

Ma naravno da nisam u vreme Dialup-a imao UO...Nego u smislu koliko na toj adresi zapravo nisam menjao provajdera SezamPro-Orion...

Link to comment

Covek mi je rekao da je uslov za uvodjenje Total TVa da stan ima telefonski prikljucak i da ako nema, mora da se uradi preko Telekoma - verujem da je to zbog interneta koji je ADSL? A nisam sigurna da to imaju, moracu da pogledam sutra sta je u zidovima.

 

Ali evo, moji su se vec raspitali, ispostavilo se da neki prijatelji imaju Total TV i da nisu zadovoljni jer imaju vrlo ceste prekide, tako da ce to verovatno pasti u vodu. <_<

 

@Razmatazz, Legenda

Ja se tu slazem sa vama ali ne znam cemu da se nadam kada odem u SBB i probam sve iz pocetka, tj sta imam na svojoj strani, sem da puknem od nerviranja. Mozda da pogledam detaljno prvi ugovor iz 2007. i vidim sta kaze za taj slucaj preseljenja, ako uopste ima takve stavke u ugovoru.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...