Jump to content
wall

Podela SRS-a

Recommended Posts

Papovac
Uskoro bi trebali da ocekujemo novu knjigu iz Haga, mogla bi se zvati na primer "Zuta kurva Tomislav Nikolic" :lol:
:lol:

hattori
Uskoro bi trebali da ocekujemo novu knjigu iz Haga, mogla bi se zvati na primer "Zuta kurva Tomislav Nikolic" :lol:
moguce, ako seselj bude imao slobodno popodne.:D

foto

vrlo delikatan trenutak za srpsku politicku scenu. zivo me zanima kako ce se ovo zavrsiti.

Аврам Гојић
kratak ti naslov. "SRS u kandžama izdajničke dosmanlijske kurve Tomislava Nikolića" :lol:

korindjar
Такође крајње је време да светлост дана угледа књига 'Е.У. сатанистичка творевина', што ће бити темељ наше политике.
:D Edited by Hustler

Bane5

Tanjug, malopre:

Nikolić: Podneo sam ostavku zbog promene politike prema SSPBEOGRAD - Bivši zamenik predsednika SRS i šef poslaničke grupe radikala Tomislav Nikolić izjavio je danas agenciji Tanjug da se na ostavku odlučio pošto je u četvrtak uveče "dobio nalog" da radikali ne glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju."Tačno je da sam podneo ostavku zato što sam se rukovodio principom - jedan je moral, a drugo poštovanje reči", izjavio je Nikolić nacionalnoj agenciji.On je objasnio da je na stranačkim organima bilo dogovoreno da poslanici SRS glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju ukoliko Vlada Srbije usvoji amandman radikala na predlog Zakona o ratifikacij tog sporazuma."Taj stav sam neprekidno iznosio za skupštinskom govornicom i uspeo sam da se izborim da Vlada Srbije prihvati amandman SRS podsetio je Nikolić.Prema njegovim rečima, u četvrtak je, za vreme skupštinskog zasedanja, "dao obećanje da će poslanici SRS glasati za ŠP"."Uveče sam, međutim, dobio nalog da ne glasaju za taj sporazum, što je bila potpuna promena politike", rekao je Nikolić Tanjugu."Dao sam ostavku ukazujući time da ja mogu sve da izdržim, ali ne mogu i ovo", rekao je Nikolić.On je naveo da će ostati član SRS, "ukoliko stranka ne odluči drugačije".Na pitanje ko će u budućnosti voditi stranku Nikolić je kratko odgovorio da ne zna.
Edited by Bane5

Joe D

Ne verujem da je ovo zadnje sto cemo videti od Tome. Cim je on pokusao da progura SSP znajuci sta gazda misli o tome znaci da zna da ima neku podrsku u umerenijem delu clanstva. Toma je barem ozbiljan i proracunat politicar, i cudno bi bilo da u dva dana najpre preokrene politiku stranke, a zatim podnese ostavku. To je direktan udar na stranacku strukturu i prvo direktno sukobljavanje Seselju od strane nekog iz njegovih redova. Mogao je on u penziju i bez toga.edit: ovo bi takodje moglo da da jednu ozbiljnu injekciju podrske Kostunicinoj stranci. Na srecu, stranka je impotentna kao i njen gazda i sumnjam da ce ikad vise biti faktor.

Edited by Joe D

Кристофер Лумумбо

seseljev ego nije mogao da dozvoli da njegov zamenik, koji postao neverovatno popularan, dodje na bilo koju funkciju. ozbiljan razlaz je poceo u zadnjoj kampanji kada je seselj podrzao kostunicu za premijera i na taj nacin potpuno osramotio nikolica. ako se secate, toma je na pocetku kampanje izjavio da kostunica sigurno nece biti premijer, a kasnije je promenio misljenje. posle je u intervjuu rekao da je to bila seseljeva odluka.

korindjar
seseljev ego nije mogao da dozvoli da njegov zamenik, koji postao neverovatno popularan, dodje na bilo koju funkciju.
sta?

Eraserhead

Načuh da tu zapravo i nije bilo nekog cepanja nego da je na jednoj strani bio Toma a na drugoj svi ostali. Opet nešto sumnjam da je Toma u sve ovo uleteo bez plana B. Samo ukoliko je ovo njegovo opraštanje od politike može se razumeti zašto bi uleteo u ovo bez ikakve podrške. U tom slučaju se radi o tome da i on vidi da je vreme Radikala prošlo, da zemlja ide ka EU i da ne želi da bude neko ko će ostati upamćen kao čovek koji je bio poslednja prepreka za Srbiju u EU i čijim porazom na izborima je Srbija uznapredovala.Neko je pomenuo DSS. Za njih je ovo kratkoročni dobitak. Međutim, ukoliko bi se dogodila neka uroševska kombinacija Maja + Toma onda bi oni na duže staze bili ugašeni.Ipak iako ne mogu da ne budem radostan zbog ove radikalske nesreće opet bi bilo daleko bolje da je Toma odneo prevagu i da je SRS danas proevropska stranka. Ovako čekaju se dalje turbulencije.

Кристофер Лумумбо
sta?
ne znam koji deo ne razumes? jasno je da je seselj sve vreme sabotirao nikolica i da je bio ljubomoran na tomin usoeh. ne znam kako drugacije da objasnim to sto je podrzao kostunicu, a ne grobara za premijera.

Timmy

Kako god da se situacija bude dalje razvijala uveren sam da ce apatija glasaca SRS, koja je pocela na prethodnim izborima, nastaviti sa tendencijom rasta. Bar 20% njihovih biraca ce se zbuniti i verovatno nece uskoro ponovo glasati.Moja predvidjanja su da ce Toma, verovatno sa Majom, osnovati novu stranku desnog centra, okrenutu ka Evropi (u njihovom znacenju reci Okrenut ka Evropi). Toj stranci ce prici deo DSS-a (za koje mislim da ce se uskoro raspasti). Drugi deo SRS ce ostati sa istim imenom pojacani sa ekstremima iz DSS. Sve u svemu, te dve stranke ce zajedno imati mnogo manje glasova od sadasnjih SRS + DSS

undefined

Na koliko bi (procenata) dugoročno mogli da računaju 2 Dr. Vojislava, 1 Mr. Velimir, Obraz, Đon i ostali štovaoci lika i dela Nedića i Ljotića? Ako bi se politički objedinili, to jest.