Jump to content
IGNORED

Robert Allen Zimmerman


Indy

Recommended Posts

Dakle, Dylan. Zasluzuje topic, kako je pisalo na staroj temi tamo. Najblaze receno. Pocecu sa najnovijom vescu... pomalo neocekivanom!Izložba slika Boba Dilana u Hemnicu U nemačkom gradu Hemnicu 28. oktobra otvara se izložba slika američkog muzičara i pevača Boba Dilana.213249621547231ea86d3b4286098426_extreme.jpgIzložbu, koja će trajati tri meseca, čini 175 akvarela i gvašova zasnovanih na crtežima koje je Dilan 2004. objavio u knjizi "Drawn Blank". Kustos gradskog muzeja Ingrid Mesinger kazala je da je brzo ubedila Dilana da izlaže u njenom muzeju. "Znam da je bio oduševljen što se neko interesuje za njegove slike", dodala je. Bob Dilan neće prisustvovati otvaranju izložbe, pošto tog dana ima zakazan koncert u Čikagu.

Link to comment

Mali izvestaj sa Bobovog koncerta u Melburnu 19 Aug '07... bilo je velicanstveno videti coveka, legendu. Nema smisla biti kritican, kako je lepo rekao jedan australijski novinar, "If offered the chance to see Picasso knock up a painting at the local mall -- whether it was good, bad or indifferent, you'd be foolish not to take it." Bas tako. Ne verujem niusta natprirodno, ali sam se mogao zakleti da je za vreme All Along the Watchtower Jimijev duh bio sa nama. ;)Mali video zapis snimljen mojom kamerom sa tribina (to je bila stvar br. 1, videti set listu):Evo i set liste:1. Leopard-Skin Pill-Box Hat2. Don't Think Twice, It's All Right3. Watching The River Flow4. Just Like A Woman5. Rollin' And Tumblin'6. When The Deal Goes Down7. Highway 61 Revisited8. Blind Willie McTell9. My Back Pages10. Honest With Me11. Spirit On The Water12. Stuck Inside Of Mobile With The Memphis Blues Again13. Ain't Talkin'14. Summer Days15. I Believe In You(encore)16. Thunder On The Mountain17. ALL ALONG THE WATCHTOWER

Edited by Indy
Link to comment

bra'o!ja sam dilana gledao 2 puta, i iako coveka retko slusam kod kuce, mada ne znam zasto, oba koncerta pamtim do smrti. onaj zemunski je bio nadasve bizaran dozivljaj, takav covek svira pred sacicom zalutalih na praznu zemunsku livadu za loptanje, u postavi koja je bila bliza formatu za neku pustinjsku kafancugu na putu za albukerki nego nekoj tezgaroskoj, namenjenoj za otvaranje ociju zaostalih juznih slavena.mnogo upecatljivije iskustvo bilo je u julu 1998. taj double bill u pariskom zenithu ne zasluzuje nikakav komentar, sem - van morrison i bob dylan, koji je na toj turneji promovisao onaj svoj mikro koncertni format - on gitara i glas, bubanj (primerenije nego bubnjevi, covek je stvarno svirao koncert na 3-piece kitu u vidu bas bubnja, cinele i dobosa), bas (elektricni i mecka), i pedal steel. kad smo izasli s koncerta, saznali smo da je argentina prosla engleze (bekamov crveni karton), tako da je noc bila savrsena. mislim da mi je to najbolje potrosenih 100 maraka u zivotu.odo' da pustim nesto od njega u to ime, od ovakvih secanja se zivi.

Edited by gazza
Link to comment

ka sto rekoh na onom forumu, nisam nesto odusevljem proslim albumom, sto nema nikakve veze sa 'pao u mojim ocima' i sl.nego, na dugom putu od pirota do zagreba jp, gitarista (cvikeras) je razvaljivao sa ipoda stonesima, louvin brothers (satan's is real), cash, hank... i pitah ga el ima nekog dilana. nemam pojma zasto, mozda me povukle emocije, reko': 'ocu da cujem saru'. i - BAM!! mislim da je to bilo negde kod slavonskog broda, imali smo bar jos 2 sata voznje do zagreba, ali vise se niceg ne secam sa plajliste. dilan je zakon.

Link to comment
onaj zemunski je bio nadasve bizaran dozivljaj, takav covek svira pred sacicom zalutalih na praznu zemunsku livadu za loptanje, u postavi koja je bila bliza formatu za neku pustinjsku kafancugu na putu za albukerki nego nekoj tezgaroskoj, namenjenoj za otvaranje ociju zaostalih juznih slavena.
Interesantno je da 90% ljudi uopste nije registrovalo da je Dylan svirao u Serbiji. Beshe neko tesko vreme. Jos nesto: meni je poslednji Dylanov album (Modern Times) fenomenalan, najbolji josh od Infidels.A covek snima od '62!
Link to comment

sinoc sam prvi put pogledao filmMasked_and_Anonymous_poster1.jpgMasked and Anonymousjos nisam u potpunosti sabrao utiske ali mi se cini da je ovo jedan od najboljih losih filmova koje sam do sada gledao.u medjuvremenu se pojavila i kompilacija od pedesetak pesama na 3 cd-a, nista sto do sada nismo culi41PW+Tg-G0L._AA240_.jpgmada bi mene vise obradovala jedna kompilacija ala "Orphans" by TW.

Link to comment

da burem iskren, koliko god da uzivam u muzici iz filma sam film mi i nije bas neki ugodjaj. koliko znam film je posle snimanja prilicno iskasapljen i skracen za dvadesetak minuta, mimo volje Pekinpoa. nisam jos nabavio director's cut verziju, mozda ce mi se misljenje promeniti kada je pogledam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ah, Dilan. Uopšte nisam primetio ovaj topik ranije. :huh: Moram da priznam da uvek imam neki jedinstven strah da ne ispadnem glup kad pričam o Dilanu. Sad, da li je to do mene ili do Dilana, ne znam.Stoga samo da se pohvalim da sam fan. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...