Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Mmmmm... kafa...Volim instant i SAMO instant kafu...i to u kombinaciji vise mleka nego vode...Gorka skroz, bez slaga, cokoladica i keksica...Jutarnja u 0,5l solji je prava jutarnja mera i drzi do podne...Crnu, ili tursku, ne mogu nikako da pijem... izaziva mi povecano lucenje pljuvacke i neprijatne osecaje u zeludcu.. Ako bi bila u komb. sa mlekom, mogla bih je piti.. naravno, gorkuesspreso, kapucino, filter - NE... Skoro nikad nisam naletela na dobru kafu, tako da sam digla ruke od pokusaja opita kada cu naleteti na dobru kafu.

Link to comment

@ morganamozda se nisam najbolje izrazio, ali sam mislio da je kafa "napitak", a ostalo (tamo gde se dodaje shlag ili mleko ili viski ili slicne stvari) neka vrsta poslastice (kao kad hocesh sok, a ne frape ili vocni jogurt ili slicne proizvode)...

Link to comment
dalje, kaze starkelja, nikada nije pio nishta uz kafu i na moju vodu pored kafe rece da je vodu koristio samo da "spere" usta (dakle pre kafe) od onoga shto bi moglo da ugrozi ukus kafe...pomenuo je da uz sholicu ide i dve-tri cigarete koje sam, kao shto rekoh, zavije i da pushi samo uz kafu...u daljoj prici pomenuo mi je i med koji je preporucio uz kafu (hebem li ga nikada do tad to nisam probao) umesto shecera koji sam ja stavio u kafu...pricao je i o velikoj razlici kada se kafa sprema na starom shporetu (na nashem jeziku smederevcu) koji je na drva ili kad se kuva na plinu ili elektricom shporetu...sve u svemu par saveta koje sam probao i koji su mi preshli u naviku...
Da, ja isto stavljam med ili smedji secer, daje opasan shmek; stavim med cak i u nes :unsure: Kad mogu da biram, pijem instant kafu ujutru a tursku posle rucka.E, sad ne mogu da biram, pa pijem filterusu u ogromnim kolicinama, kao da kvantitet moze da nadomesti ono drugo <_<Mada smo neki dan hteli da se potrujemo od kofeina svi u ofisu, napravili smo duplo jacu i UH :mellow: (valjda sam se navikla, sta li)Lozis smederevac svako jutro? :P
Link to comment

Samo malo meda u nes, inace bude...cudna.I totalno je neverovatno, ali stvarno treba sipati kafu u mleko a ne obrnuto (i filter i instant), dobije se puniji ukus. (Za one koji piju napitke a ne pravu kafu :rolleyes: )

Link to comment
Da, ja isto stavljam med ili smedji secer, daje opasan shmek; stavim med cak i u nes :unsure: Kad mogu da biram, pijem instant kafu ujutru a tursku posle rucka.E, sad ne mogu da biram, pa pijem filterusu u ogromnim kolicinama, kao da kvantitet moze da nadomesti ono drugo <_<Mada smo neki dan hteli da se potrujemo od kofeina svi u ofisu, napravili smo duplo jacu i UH :mellow: (valjda sam se navikla, sta li)Lozis smederevac svako jutro? :P
Instant ne volem, ni u kom obliku, i pijem samo kad sam primoran - znaci ekstremni slucajevi, kada je to jedini izbor, a ja ovisnik ne mogu da apstiniram.Sto se tice filteruse, iz prve mi se nije svidela - pio sam je ili uzasno jaku (kad je pripremim ja, ili kolega marokanac) ili bljutavo slabu (kad je pripreme belgijanci). Kuvao sam je prejaku, naivno misleci da ce to da je opravda kao kafu u mojim ocima, medjutim, sve sto sam dobijao je bila neka kiselo-slana-bljutava tekucina sto podseca na kafu - to mi se tako smucilo, tako da sam se istraumatiziran obratio "slabijoj" varijantu... krseci osnovne postulate Coffee kodeksaOd tada i tursku pijem nesto slabiju nego ranije.Mleko dodajem u kratku espresso. Sve ostalo str8 - znaci nista secer, med, cimet i sl. A u vezi sa tim edovima, bas me interesuje, kakva je kafa sa cardamonom, ako je neko probao?!
Link to comment
Mmmmm... kafa...Volim instant i SAMO instant kafu...i to u kombinaciji vise mleka nego vode...Gorka skroz, bez slaga, cokoladica i keksica...Jutarnja u 0,5l solji je prava jutarnja mera i drzi do podne...Crnu, ili tursku, ne mogu nikako da pijem... izaziva mi povecano lucenje pljuvacke i neprijatne osecaje u zeludcu.. Ako bi bila u komb. sa mlekom, mogla bih je piti.. naravno, gorkuesspreso, kapucino, filter - NE... Skoro nikad nisam naletela na dobru kafu, tako da sam digla ruke od pokusaja opita kada cu naleteti na dobru kafu.
konačno me neko ovde razume :)
Link to comment

hvala na ovom crtezu. prava sam neznalica!ja>turska sa shecerom i mlekom uz cigare.kad ne pushim ne smem da je pijem jer je veza cementirana.ali fuka sa prijateljima je prava poslastia. ne mogu da zamislim da se nadjemo i pijemo bozu ili grickamo egzotik miks sushenog voca?! a prava su mi enigma ljudi koji piju: kafu, pelin, jogurt i pivo - all at once!!!

Link to comment
konačno me neko ovde razume :)
:)
1 simpatican crtez sa objasnjenjima raznih podvrsta espreso kafe.(amerikanizovane izgovore zanemarite... mada su prilicno smesni :lol: )9cupsofcoffeediagramof9.jpg
Ovo je prava stvar... Ali americano je sablas' scare2.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...