Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

20 minutes ago, tonyk said:

Negde sam video da optužuju pržionice da prže i melju zajedno sa džakom. To ne znam kako bi napisali na etiketi. :)

Kafa sa ekstra vlaknima, za bolju probavu

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Evo stanja iz rode.
Domaće kafe uglavnom nemaju uopšte sastav napisan. Ako i ima piše samo mešavina pržene kafe. Trebalo bi da se podrazumeva da jeste kafa.
Amigos ima sastav gde piše 16% surogata. Šta god to tačno bilo. Napred piše kafa još uvek.

Njihova robna Marka priznaje da ima 9% surogata, čak i piše na pakovanju, ali uz vrlo strateško pozicioniranje akcizne markice.

Tu su na polici i franckove divka i cikorija, ali one od SFRJ lepo pišu šta su. d43a1bf620c9f0197364784e1ac12f00.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Njemacka Melitta kafa.Ima li ko da je probao?Ovde je slicna cena kao Lavazza al mi je dostupnija ,mogu u ducanu da kupim a ne da naracujujem online.

Link to comment

Kupila sam kilo u zrnu u Lidlu, pa ću da je meljem. Nisam još stigla da probam ali javiću kakva je. Ove komercijalne "turske" što se prodaju mi više uopšte ne prijaju a psihički sam daleko od toga da se odreknem kafe. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
20 hours ago, askeladden said:

Njemacka Melitta kafa.Ima li ko da je probao?Ovde je slicna cena kao Lavazza al mi je dostupnija ,mogu u ducanu da kupim a ne da naracujujem online.

Nemačke kafe imaju tendenciju da budu meh i preprzene 

E sad, posto je i lavaca takva, onda su tu negde ;)

 

Probao jednom kilo melite za espreso automat i bilo mi je baš meh. No cenim da se mora naći i vrsta koja se čoveku svidja (meni je od lavace rosa najbolja, ostale su mi osetno lošije)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Lavazza Espresso Barista Gran Crema

 

Jedna od industrijskih kafa koja nema (meni nepodnošljive) izrazite dark roast karakteristike i koja se može na zadovoljavajući način pripremiti i u presi.

Nisam baš nešto osetio te cvetne i suvovoćne arome, ali za 1300 din/kg (pijaca) ne mogu da se žalim.

Ta mi je svakodnevna kafa.Cena slicna nego sto mora da se narucuje online.

Link to comment
  • 1 month later...

Како се котира "Бонито" кафа? Мојим чулима она највише прија од тих кафа из маркета. (није спонзорисан коментар :D)

Link to comment

Moram da probam instant. To je neka njihova robna marka kafe, imaju i tursku koju pakuje Grand prom, kao i tu Bonito.

Ljubitelji turske iz mog okruženja dosta hvale Lidlovu.

Edited by mraki
Link to comment

Ja sam se navukla na cold brew (neku moju verziju) ... em je laganica za spremanje, em jeftinije, em je skroz ok. Kupim svakih nekoliko dana kesicu od 200 grama kafe, sad uzela onu Lidlovu i zadovoljna sam, prelijem u jednoj većoj tegli sa 2.5 litare hladne vode, promešam i ostavim u frižideru 24 sata ... procedim kroz gazu i prelijem u flaše i zatvorim. Super je kafa, ima ukus kao jaka turska, nema onu kiselinu kao kad se skuva, odlična za hladno mleko, sladoled, šlag, bolja nego većina instant kafe .... traje mi par dana ta količina, ako imam manje gostiju i duže, ali su se navadili pa je kao na železničkoj stanici popodne, svi dolaze na "onu tvoju ladnu kafu" ... 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, hansolo said:

Ja sam se navukla na cold brew (neku moju verziju) ... em je laganica za spremanje, em jeftinije, em je skroz ok. Kupim svakih nekoliko dana kesicu od 200 grama kafe, sad uzela onu Lidlovu i zadovoljna sam, prelijem u jednoj većoj tegli sa 2.5 litare hladne vode, promešam i ostavim u frižideru 24 sata ... procedim kroz gazu i prelijem u flaše i zatvorim. Super je kafa, ima ukus kao jaka turska, nema onu kiselinu kao kad se skuva, odlična za hladno mleko, sladoled, šlag, bolja nego većina instant kafe .... traje mi par dana ta količina, ako imam manje gostiju i duže, ali su se navadili pa je kao na železničkoj stanici popodne, svi dolaze na "onu tvoju ladnu kafu" ... 

 

kiselina nema nikakve veze sa kuvanjem nego sa kafom,

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 14.8.2022. at 3:17, Duhovnost, ljubav i med said:

Како се котира "Бонито" кафа? Мојим чулима она највише прија од тих кафа из маркета. (није спонзорисан коментар :D)

Moj cimer obozava Bonito.

 

Ja se ne razumem u kafe, obozavam cajeve.

 

I vinjak.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...