Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Ovo zadovoljstvo je jednostavno privilegija :) kafa stize u Luxembourg posto je predhodno vlasnik, tacnije vlasnica bila Le Havre-u da je degustira pa kupila samo ono sto valja.DSC02592.jpgUvek arabica. Iz celog sveta i sveze pechena u subotu, s'leva na desno:Nova Gvineja (biljke su donete sa Jamajke sa plantaze Blue Mountain - najbolji uslovi za gajenje kafe na svetu) probam je prvi put i iznenadjuje svojom lakocom, fin, nezan ukus bez aciditetaEtiopija - divlja moca, izuzetnog aroma zacina, cokolade, bez i trunke kiselosti Jamajka - Blue Mountain, uzmem 250 gr ali samo za espreso, greota je da se aroma baci u filteruIndija - iskreno nisam probala, tek je stigla pa cu da javimTek da preciziram cena za kilogram je od 14-19E sa izuzetkom Blue Mountain koja je malo skuplja

Link to comment
  • 1 month later...

klot kafabez secerabez mlekabez zasladjivacabez cimetabez sta ti ja znamsamo/prokuvana/ voda i kafaespreso mozeproduzeni u maloj soljici(samo odabrani brend)uz ostale espresoVe, moze slag/mleko

Link to comment
  • 1 month later...

Hladna Nes kafa ili Hladni Nes 2 kasicice Nescafe Classic ,2 kasicice secera,malo vode,umutim mutilicom da se napravi lepa pena,i sipam do vrha velike duguljaste case hladno dugotrajno mleko ...mmmm deluxe!

Edited by Neeessss
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa da odgovorim sam sebi, od domacih varijanti Koki i Grinet cena oko 1000 din za kg, dok povremeno ove babe na Kalenicu dobijaju Lavazzu cena za 250 g je od 350 do 450 din.

Link to comment

a moj rendezvous sa vijetnamskom kafom se nastavlja. nisam apsolutno nista kupovao po drugim jugoistocnim drzavama priliom 20-dnevnog puta, kako bi neposredno pred povratak kuci opustosio lokalnu prodsavnicu kafea ovaj gospodin nije bio samo vozac 3 dana koliko sam proveo u sajgonu i okolici, nego i ekspert za kafu. kako se kasnije ospostavilo tamo su svi eksperti za kafu :lol:IMG_2183.jpgIMG_2218.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...
klot kafabez secerabez mlekabez zasladjivacabez cimetabez sta ti ja znamsamo/prokuvana/ voda i kafaespreso mozeproduzeni u maloj soljici(samo odabrani brend)uz ostale espresoVe, moze slag/mleko
:Hail:
Link to comment
  • 2 months later...
koju kafu dostupnu na nasem trzistu kupujes za ovaj espreso aparat?
u kafetjeru načelno možeš staviti bilo koju mješavinu kave za espresso, važno da je samljevena :) . zadnje sam koristila lavazzinu kavu u crvenom pakiranju, koje bi bila temeljni okus. njihova crna-arabica također nije loša, intenzivnijeg mirisa, ali manje nabrijana kofeinom, više večernji tip. a ako ćemo već cijepit dlaku najukusniji je illy-jev espresso. u to ime, da vam predstavim svoj (praecox) božićni poklon:francis-x6-white.gifsad jedino moram smislit kako ću ga nosit na posao svaki dan :D Edited by Nicol
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...