Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Samo pisete o sokocalima, a koju kafu konzumirate, koji brend?
Veliki sam ljubitelj kafe. Kada umorna osetim negde napolju njen miris (kao sto mi se skoro desilo u posti :uns: )..dok ne stignem do kuce ko na iglama sam, samo na nju mislim.

One iz marketa ne mogu da smislim.
Godinama sam kupovala razne Greenet kafe, a poslednjih Koffein, srednje pecenu :wub:
Obavezno kupim po 200 gr recimo 3, 4 pakovanja, drzim neotvorene u onim zip kesama iz kojih se trudim da max izbacim vazduh. I naravno kupim obavezno nemlevenu, pa meljem pred svako kuvanje. Malo u pocetku irirtira to cimanje, ali vredi truda, posle predje u naviku, jer je gust veliki.


 
https://www.maxi.rs/online/Pice-2C-kafa-i-caj/Kafa/Espresso/Lavazza-set-2xQ-Rossa-250g-2BMoka/p/7303637
 
Ja uzeo pre godinu dana ovaj i isto sam zadovoljan kafom mada je počeo sa strane da propušta vodu. Kao da ne može dobro da se zašrafi, moguće da je ta gumica zrela za menjanje. A nisam ga preterano koristio, možda sam skuvao 1.5 kg kafe sve ukupno.


Imam ovaj pot isto kupljen u Maksiju pre godinu, samo tirkizni... i radi jos uvek, ne podliva. Mozda sipas previse vode?
Iako sam ljubitelj klasicne dzezve, dobra je ovo stvar i jeftinija od Bialetija.
Link to comment
17 minutes ago, Jumanji said:

Samo pisete o sokocalima, a koju kafu konzumirate, koji brend?
Veliki sam ljubitelj kafe. Kada umorna osetim negde napolju njen miris (kao sto mi se skoro desilo u posti :uns: )..dok ne stignem do kuce ko na iglama sam, samo na nju mislim.

One iz marketa ne mogu da smislim.
Godinama sam kupovala razne Greenet kafe, a poslednjih Koffein, srednje pecenu :wub:
Obavezno kupim po 200 gr recimo 3, 4 pakovanja, drzim neotvorene u onim zip kesama iz kojih se trudim da max izbacim vazduh. I naravno kupim obavezno nemlevenu, pa meljem pred svako kuvanje. Malo u pocetku irirtira to cimanje, ali vredi truda, posle predje u naviku, jer je gust veliki.

 

 


Imam ovaj pot isto kupljen u Maksiju pre godinu, samo tirkizni... i radi jos uvek, ne podliva. Mozda sipas previse vode?
Iako sam ljubitelj klasicne dzezve, dobra je ovo stvar i jeftinija od Bialetija.

 

 

kupujem mlevenu po pola kile na pijaci (futoskoj ili limanskoj) i držim u hermetičkoj tegli

Link to comment
38 minutes ago, Jumanji said:

Imam ovaj pot isto kupljen u Maksiju pre godinu, samo tirkizni... i radi jos uvek, ne podliva. Mozda sipas previse vode?
Iako sam ljubitelj klasicne dzezve, dobra je ovo stvar i jeftinija od Bialetija.

 

 

Ma izgleda da ne zašrafim dovoljno jako ponekad. Inače videh u metrou isti paket samo sa moka pot + pola kila lavazza oro kafe za 1900 din.

A juče sam probao da skuvam kafu bez da sipam vodu :isuse:. I čekam, i čekam i nikako da provri. Tek kad zasmrde dođe mi do mozga o čemu se radi. A dobro, moralo je i to kad tad da se desi. :D

Link to comment
2 hours ago, Renegade said:

 

Ma izgleda da ne zašrafim dovoljno jako ponekad. Inače videh u metrou isti paket samo sa moka pot + pola kila lavazza oro kafe za 1900 din.

A juče sam probao da skuvam kafu bez da sipam vodu :isuse:. I čekam, i čekam i nikako da provri. Tek kad zasmrde dođe mi do mozga o čemu se radi. A dobro, moralo je i to kad tad da se desi. :D

Poznato mu to nesto :laugh:

 

Slazem se apsolutno da je rucni stari mlin keva, ali ne mogu stvarno :mellow:

 

I bitno da imate svoje omiljene kafe, ono djubre iz marketa treba unistiti

Edited by Jumanji
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Kaže internet da je neujednačeno samlevena kafa greh. I da je bolje od toga i kupiti mlevenu. Ja ujednačenost ne mogu postići blade blenderom. A tek što sam kupio kilo nekog Rioba blenda. Draga Marta, što mi je činjet? 

 

Link to comment

Daj ne zajebavaj, ne može biti tolika razliku u "samlevenosti" ...

Ja inače ovde jurim da li ima negde onih "burr grinder" na struju...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Pa zato ga i juriš. Jer blade grinder kod noževa pravi puder, a u ostalim vestima paaaa nešto što je krupnije. I onda dobiješ kafu koja je mešavina pre i podeksponirane kafe. True that :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...