Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

Poprilično je ružan novi dizajn Hroma. Tabovi podsećaju na crteže slona i šešira iz Malog princa.


Samo se nastavilo na isto bezvezni dizajn gmail-a.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 1 year later...

Google menja pravila koriščenja servisa. Šta su izmenili, ne znam, znam da će od 31. 3.  moći da uklone stvari koje su zaštićene autorskim pravima sa Google Disc-a i sličnih servisa, a ovo mi je privuklo pažnju i mislim da nije loše znati:

 

Quote

 

This license lasts for as long as your content is protected by intellectual property rights.

If you remove from our services any content that’s covered by this license, then our systems will stop making that content publicly available in a reasonable amount of time. There are two exceptions:

  • If you already shared your content with others before removing it. For example, if you shared a photo with a friend who then made a copy of it, or shared it again, then that photo may continue to appear in your friend’s Google Account even after you remove it from your Google Account.
  • If you make your content available through other companies’ services, it’s possible that search engines, including Google Search, will continue to find and display your content as part of their search results.

 

  •  
Link to comment
  • 1 month later...

Opet nemam nikakvo pitanje, već imam nešto da napišem na najpogodnijoj temi.

 

Već neko vreme sam žrtvujem™ privatnost pretraživaču koji se zove Ecosia. https://www.ecosia.org/

 

Reč je o nemačkoj kompaniji koja 80% profita daje za sadnju drveća po svetu. Daskle, ono što pretražujete po internetu se pretvara u novac i 80% ide u pošumljavanje planete.

 

Ukratko, reč je o pretraživaču koji koristi Bing (Microsoft) rezultate, dakle, samo Google je precizniji, a definitivno je bolji od Duckduckgo koji je fokusiran na privatnost.

 

Ovo im je politika privatnosti:

  •  

    Quote
    • We don’t store your searches permanently

      We don’t create personal profiles of you based on your search history. We actually anonymize all searches within one week.

    • We don’t sell your data to advertisers
    • Many web services collect user data in order to sell it without asking your permission. We don’t sell your data or your searches to advertising companies.

    • Your searches are encrypted

      We protect your searches from potential eavesdroppers with a securely encrypted connection. This way we make sure that nobody between you and us can see your searches.

    • We don’t use external tracking tools

      Most websites use external tracking tools, like Google Analytics, to optimize their services. We don’t use such third party trackers, in order to prevent others from accessing your searches.

    • You can turn off all our tracking

      We only collect a small amount of data to be able to improve our services. If you want to opt out of tracking, you can activate “Do Not Track” in your browser’s settings.

      https://info.ecosia.org/privacy

Na Google Chrome je ponuđen kao jedan od podrazumevanih pretraživača u opcijama, kod Firefoxa može ili da se koristi kao bookmark ili da se doda kao add on da bi postao podrazumevan/glavni pretraživač https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ecosia-the-green-search/

 

Adblock, izgleda, treba isključiti samo na njihovom sajtu.

 

 

Na početnoj strani pretraživača piše da je prosečno dovoljno odraditi 45 pretraga da bi se skupilo novca za jedno drvo.

 

Pa ko je zainteresovan, može više da se informiše na internetu.

 

 

 

Laik sam, pa sam možda na nešto naseo, no pretragama po raznim forumima nisam naišao ni na šta sumnjivo. Sve što sam pročitao deluje legitimno.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za ovo iznad je ipak potrebna ecosia ekstenzija za Chrome.

 

Ovo je sa Google Translate:dry:

Quote

Translation history will soon only be available when you are signed in and will be centrally managed within My Activity. Past history will be cleared during this upgrade, so make sure to save translations you want to remember for ease of access later.

 

Bezobrazni su.

Link to comment
  • 4 months later...

jel  se desava jos nekom ovde 15ak dana unazad da je sync pauziran i da moras svaki put da se ulogujes u chrome kad upalis komp? gledao sam malo po netu, ima jos dosta ljudi sa istim problemom, navode razna potencijalna resenja (brisanje casha i cookies, settings u hromu, settings u win), nekima je pomoglo, ali meni nijedno. nije preveliki, ali jeste dosta iritantan problem.

Link to comment

nije bas Chrome, ali je tema vezana za Google pa valjda moze ovde...

 

 

je l uspeo neko da se prebaci/aktivira na ovaj novi Google One?
prikazuje mi da jos uvek nije dostupan u mojoj zemlji.
na Google Play, na istom nalogu, mi je Srbija odabrana, a ima je i u listi podrzanih za Google One.
tako da sam po njihovom uputstvu skroz podesen kako teba.
al ne moze.
totalno sam zbunjen.

imam tonu dokumenta/fotki na Google Drive i ne bih da ostanem bez toga.

Link to comment
On 28.8.2020. at 13:48, Grunf said:

jel  se desava jos nekom ovde 15ak dana unazad da je sync pauziran i da moras svaki put da se ulogujes u chrome kad upalis komp? gledao sam malo po netu, ima jos dosta ljudi sa istim problemom, navode razna potencijalna resenja (brisanje casha i cookies, settings u hromu, settings u win), nekima je pomoglo, ali meni nijedno. nije preveliki, ali jeste dosta iritantan problem.

da odgovorim samom sebi, mozda bude trebalo jos nekom.

 

reseno, uz pomoc google one chat podrske. settings>on startup>continue where you left of treba je stiklirano.

 

ranije nije moralo, mogao si da krenes od blanko taba, ali sad me barem ne izloguje svaki put

Link to comment

da jos malo popricam sa samim sobom, kad nece niko drugi. ono iz gornje posta ipak nije pomoglo, pa sam opet smarao chat podrsku, i sad su valjda resili-resetovali settings u chromu i valjda jos nesto.

Link to comment
  • 2 months later...

Nisam našao samostalnu temu i Google servisima, onako obuhbatniju, pa ajde da piroam ovde:

 

Da li ste isprobavali www.google.com/takeout     ???

 

Ja iz radoznalosti okinuo da vidim šta čuvaju.

 

Kad ono zipovano preko 50GB !!!

Sad skidam da vidim šta sam sve o sebi zaboravio ....

  • Hvala 1
Link to comment

Wow... dakle nekome samo treba tvoja lozinka (koja je još zabrinjavajuće velikom broju ljud i dalje password123, ili ime psa, ili slično) i može da downloaduje tvoj kompletan život... Na ovom bi moralo biti obavezno 2-factor authentication, u najmanju ruku (kod na mobilni broj pre pristupa downloadu...)

(A nema 2FA, proverih - ako ga korisnik sam nije ranije namestio u Google Account. Nebezbedno.)

Edited by Indy
Link to comment
  • אַף אֶחָד changed the title to google chrome i ostali google proizvodi
On 8.6.2021. at 17:48, zorglub said:

Firefox rešio opet gomna da jede, pa prešao na Edge. Za sad je iznenađujuće ok.

 

Ne znam što ste sklonili ovaj post na temu o Mozili, kad je Edge chromium-based?

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

 

Ne znam što ste sklonili ovaj post na temu o Mozili, kad je Edge chromium-based?

 

Zbog Firefoxa? Zar nije Edge Microsoftov proizvod, a Chrome Googleov? Ako sam zajebao, reci, ispravicemo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...