Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Chekiranje je "zajebano" ako letis AirSerbiom jer oni nakrcaju sve svoje odlaske unutar sat vremena, i napravi se cep na check-in salterima. Mada se trude da hendlaju to, postoje dezurni statisti koji izvlace ljude iz reda za ranije letove i cekiraju ih. Licno mislim da ne bi morao u 3 da dolazis, ali ono standardnih 80-90min pre leta bih ja svakako ispostovao.

 

Pasoska se prodje za sekund, a letovi kasne jer je valjda preopterecen koridor iznad Evrope, ja sam prosli mesec i u polasku i u dolasku kasnio sa poletanjem.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, jorma shparga said:

da li neko od forumasa koji je u poslednje vreme ( otkako je krenuo letnji raspad sveopsti ) moze da podeli iskustva sa chekiranjem na Surcinu ?

imam ranojutarnji let ( tipa 06:00) i stvarno mi je nesto bzvz da dolazim u 03:00 :sad:

 

p.s.

stigao mail od direktor Lufthanse 5 dana pred put i covek se mnogo izvinjava  zbog "situacije", tako da zaista nemam ideju sta da ocekujem

 

 

 

Prati sta se dogadja sam avionom/letom koji dolazi iz Nemacke.

 

Npr. danas je otkazan poslednji iz FRA - sto je i avion koji 'spava' u BEG i polazi nazad rano ujutro.

 

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

 

 

Prati sta se dogadja sam avionom/letom koji dolazi iz Nemacke.

 

Npr. danas je otkazan poslednji iz FRA - sto je i avion koji 'spava' u BEG i polazi nazad rano ujutro.

 

ja jos racunam da bar ti jutarnji koliko toliko funkcionisu :frust:

e jbg ...praticu pa sta mi bog da...

Link to comment

Očekivano za ovu baksuz smenu - let doma otkazan.
Prvo obaveštenja da kasni, pa još kasni, docni, i na kraju prc.
Sledeći je u četvrtak. Al on je rasprodat. Ok, Kopenhagen je opcija. I on je rasprodat. Malmo takođe. Air Serbia mi nudi u petak sa tri presedanja let za 750e. Pešta? 650e u petak sa dva presedanja. Naposletku se setih Stokholma. Ima karata za let u četvrtak al ja nemam novaca na kartici jer sam prebacio sve na srpsku kartidžonu, family support a ne mogu da kupim sa nje jer mi treba sms potvrda a moj telenor, da ne kažem yettel (ne znam jel gore ime ili kombo boja firme) paket nema roaming iz ne znam kog razloga. Zovem suprugu al ona spava u dubokom afričkom snu, znam da ne gasi ton na fonu al ne možeš je probuditi da mi kupi kartu.
Nekakav osećaj kao da je ratno stanje jbte.
Busom 30h, vozom 26h do Pešte za 250e, vazduh smrdi na mazut, tripujem da mi smrdi opekotina od bitumena na ruci, kontam da maznem kola do srpske granice a nju da pređem peške.
Free Shop zatvoren, ulećem, kaže žena na kasi ne radimo, ma daj bre let mi je otkazan treba mi lek za smirenje... Ako znaš što ćeš otvoriću kasu, nemoj mi tu...Evo! Jeftinije od dva piva u jebenim sterilnom kafeu aerodromskom nek izgori ovaj jebeni svet sa sve avio kompanijama, aerodromskim štimungom, marvom koja leti, grčkom i crnom gorom, svim šupcima koji letuju i koji treba da se odmore na jebenim plastičnim ležaljkama dok jedu skupe ili jeftine splačine i snimaju svoje poglede u pučinu za korporativni instagram da se vidi kako ja pored svog odvratnog posla imam i malo života, bezdušnoga zapravo, i sve ove letnje festivale sa tiveri (in)korporejšn, roni sajzom i fakin nik kejvom koji da je kul ne bi nastupao na šupačkom exit festivalu lajn apom. Ceo svet grabež oko piletine iz Lidla.
A takav je i forum postao sa Đokom Balaševićem, Neletom, Noletom, Lidlom na dva sprata i ostalom familijom.



 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
4 hours ago, maheem said:

Očekivano za ovu baksuz smenu - let doma otkazan.
Prvo obaveštenja da kasni, pa još kasni, docni, i na kraju prc.
Sledeći je u četvrtak. Al on je rasprodat. Ok, Kopenhagen je opcija. I on je rasprodat. Malmo takođe. Air Serbia mi nudi u petak sa tri presedanja let za 750e. Pešta? 650e u petak sa dva presedanja. Naposletku se setih Stokholma. Ima karata za let u četvrtak al ja nemam novaca na kartici jer sam prebacio sve na srpsku kartidžonu, family support a ne mogu da kupim sa nje jer mi treba sms potvrda a moj telenor, da ne kažem yettel (ne znam jel gore ime ili kombo boja firme) paket nema roaming iz ne znam kog razloga. Zovem suprugu al ona spava u dubokom afričkom snu, znam da ne gasi ton na fonu al ne možeš je probuditi da mi kupi kartu.
Nekakav osećaj kao da je ratno stanje jbte.
Busom 30h, vozom 26h do Pešte za 250e, vazduh smrdi na mazut, tripujem da mi smrdi opekotina od bitumena na ruci, kontam da maznem kola do srpske granice a nju da pređem peške.
Free Shop zatvoren, ulećem, kaže žena na kasi ne radimo, ma daj bre let mi je otkazan treba mi lek za smirenje... Ako znaš što ćeš otvoriću kasu, nemoj mi tu...Evo! Jeftinije od dva piva u jebenim sterilnom kafeu aerodromskom nek izgori ovaj jebeni svet sa sve avio kompanijama, aerodromskim štimungom, marvom koja leti, grčkom i crnom gorom, svim šupcima koji letuju i koji treba da se odmore na jebenim plastičnim ležaljkama dok jedu skupe ili jeftine splačine i snimaju svoje poglede u pučinu za korporativni instagram da se vidi kako ja pored svog odvratnog posla imam i malo života, bezdušnoga zapravo, i sve ove letnje festivale sa tiveri (in)korporejšn, roni sajzom i fakin nik kejvom koji da je kul ne bi nastupao na šupačkom exit festivalu lajn apom. Ceo svet grabež oko piletine iz Lidla.
A takav je i forum postao sa Đokom Balaševićem, Neletom, Noletom, Lidlom na dva sprata i ostalom familijom.



 

E ovo je kvalitetan rant, dostojan nekog stand up.

p s. nadam se da si pronašao neko rešenje 💪

  • Hvala 1
Link to comment

Za razliku od mene bracni sapatnik je rano ustao i kupio kartu. Nije rantovao do svitanja po internetu :)

Veliko hvala i članu foruma koji je ustao rano i ponudio se da kupi kartu :wub: 

Strašne dve baksuzne nedelje preživljavam i povrh toga mi se zakomplikuje povratak doma.

Nervni slon.

 

Link to comment
On 4.7.2022. at 11:35, Azdaja said:

A koji smaraci, izvini ako sam te naveo na pogrešnu odluku.

 

Mislim da ima i do kontrole i koliko su rigorozni.

 

Ja sam prošao sa medom u dva tri navrata.

 

On 4.7.2022. at 11:39, James Marshall said:

Isto ovdje, takođe izvinjenje. I ja sam nešto prebacio, ja sam pričao o svom iskustvu na relaciji BG-Istanbul.  

 

Opusteno, nije nista strasno, nekoliko evra otislo u etar.

 

On 4.7.2022. at 13:38, Braća Strugacki said:

ne može to da se poredi sa kontrolom u frankfurtu

 

tamo je iživljavanje na max

 

Nisam do sada dozivela FRA kontrolu kao neko izivljavanje, ali mozda sam i se i navikla pa mi je to tamo kao default. Recimo da cesto ne teraju ljude da odvajaju te male tecnosti (ne pmatim kada sam vadila iz ranca nesto tog tipa a evo i sad poslednje sam imala neku kremu za bebu koja je prosla u rancu bez problema). Ali masina za disanje tokom spavanja koju muz nosi sa sobom bi uvek bila tretirana kao bomba na FRA :laugh:, dok na ostalim aerodromima uglavnom ne bi morao da je vadi.

 

On 5.7.2022. at 2:58, dragance said:

Nigde kreme i tecnosti ne prolaze, osim ako nisu chekirane. 

 

To znam ali nije mi bilo jasno da li i ova konzistencija spada u kreme - ocito da, ali onda tek med ne bi smeo da prolazi (ovo moje se jedva razmaze nozem, mora prvo da se otopi malo u toploj vodi)

 

@maheem Stigao domu svom?

Link to comment
3 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

 

Opusteno, nije nista strasno, nekoliko evra otislo u etar.

 

 

Nisam do sada dozivela FRA kontrolu kao neko izivljavanje, ali mozda sam i se i navikla pa mi je to tamo kao default. Recimo da cesto ne teraju ljude da odvajaju te male tecnosti (ne pmatim kada sam vadila iz ranca nesto tog tipa a evo i sad poslednje sam imala neku kremu za bebu koja je prosla u rancu bez problema). Ali masina za disanje tokom spavanja koju muz nosi sa sobom bi uvek bila tretirana kao bomba na FRA :laugh:, dok na ostalim aerodromima uglavnom ne bi morao da je vadi.

 

 

To znam ali nije mi bilo jasno da li i ova konzistencija spada u kreme - ocito da, ali onda tek med ne bi smeo da prolazi (ovo moje se jedva razmaze nozem, mora prvo da se otopi malo u toploj vodi)

 

@maheem Stigao domu svom?

Eo cekam ukrcaj na nekom mini aerodromu blizu Stokholma.

Za 4h doma ako bude sve kako treba :)

  • +1 3
Link to comment

Ima li ko iskustva sa izgubljenim prtljagom i zna li neko kako se pokreće proces protiv aviokompanije?

Značio bi mi odgovor, hvala unapred.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...