Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jel mi dovoljno sat i po izmedju dva leta za konekciju? Razlicite su kompanije u pitanju, sto znaci da bih morao da uzmem kofer i da ga ponovo predam. Mali aerodrom je u pitanju (Bari).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Uskoro letim iz Niša za Krf, prvi put sa Ryanair-om.
Pokušavam da prođem što jeftinije, plan je da nosim samo 1 torbu dozvoljenih dimenzija za kabinski prtljag 40x25x20. Platio sam samo osnovnu cenu povratne karte, jer za veću torbu traže dodatnih 51 €.
Čitao sam neke stare postove na putovanja.info ali me interesuju svežije informacije, ako je neko skoro putovao Ryanair-om.
Imam par pitanja:
- Da li su fleksibilni u vezi veličine kabinskog prtljaga ako prelazi za 1-2 cm propisane mere.
- Da li postoji neki zvanični e-mail ili broj telefona za informacije na srpskom jeziku.
- Koja je najjeftinija opcija ako bi se u povratku odlučio da nosim još 1 torbu.

Link to comment
18 hours ago, Rockford Rock said:

Uskoro letim iz Niša za Krf, prvi put sa Ryanair-om.
Pokušavam da prođem što jeftinije, plan je da nosim samo 1 torbu dozvoljenih dimenzija za kabinski prtljag 40x25x20. Platio sam samo osnovnu cenu povratne karte, jer za veću torbu traže dodatnih 51 €.
Čitao sam neke stare postove na putovanja.info ali me interesuju svežije informacije, ako je neko skoro putovao Ryanair-om.
Imam par pitanja:
- Da li su fleksibilni u vezi veličine kabinskog prtljaga ako prelazi za 1-2 cm propisane mere.
- Da li postoji neki zvanični e-mail ili broj telefona za informacije na srpskom jeziku.
- Koja je najjeftinija opcija ako bi se u povratku odlučio da nosim još 1 torbu.

 

Fleksibilnost jako zavisi od sluzbenika ali u principu nemoj da racunas na to. Znam ljude koji su i progurali nesto sa rancem, kao i one koji su morali da doplate na licu mesta ili da pune jakne jer je bilo 300g preko dozvoljene tezine. Ako se odlucis da uzmes jos jednu torbu, obavezno kupi dodatni prtljag online ´- to je pravilo za bilo koju kompaniju danas.

Za fon ne znam.

 

  • +1 2
Link to comment

Kakva su vam iskustva sa ostavljanjem vozila na Tesli, krajem juna idem na nedeljak dana za Lisabon,  jesu li pouzdani oni privatni parkinzi na putu za Surčin, preporuka?

Link to comment
On 14.5.2022. at 14:10, Rockford Rock said:

Uskoro letim iz Niša za Krf, prvi put sa Ryanair-om.
Pokušavam da prođem što jeftinije, plan je da nosim samo 1 torbu dozvoljenih dimenzija za kabinski prtljag 40x25x20. Platio sam samo osnovnu cenu povratne karte, jer za veću torbu traže dodatnih 51 €.
Čitao sam neke stare postove na putovanja.info ali me interesuju svežije informacije, ako je neko skoro putovao Ryanair-om.
Imam par pitanja:
- Da li su fleksibilni u vezi veličine kabinskog prtljaga ako prelazi za 1-2 cm propisane mere.
- Da li postoji neki zvanični e-mail ili broj telefona za informacije na srpskom jeziku.
- Koja je najjeftinija opcija ako bi se u povratku odlučio da nosim još 1 torbu.


RyanAir je oduvek vazio za najvece grebatore po pitanju tih njihovih pravila, dimenzija i slicno. Kod Wizzaira recimo bas zavisi odakle letis, po mom iskustvu u Beogradu ne mere dimenzije rucnog. 
Za Airserbiu nisam u zivotu video da su nekome proveravali rucni, a ljudi cesto nose hrpu stvari.

Link to comment
On 14.5.2022. at 14:10, Rockford Rock said:

Uskoro letim iz Niša za Krf, prvi put sa Ryanair-om.
Pokušavam da prođem što jeftinije, plan je da nosim samo 1 torbu dozvoljenih dimenzija za kabinski prtljag 40x25x20. Platio sam samo osnovnu cenu povratne karte, jer za veću torbu traže dodatnih 51 €.
Čitao sam neke stare postove na putovanja.info ali me interesuju svežije informacije, ako je neko skoro putovao Ryanair-om.
Imam par pitanja:
- Da li su fleksibilni u vezi veličine kabinskog prtljaga ako prelazi za 1-2 cm propisane mere.
- Da li postoji neki zvanični e-mail ili broj telefona za informacije na srpskom jeziku.
- Koja je najjeftinija opcija ako bi se u povratku odlučio da nosim još 1 torbu.

 

Ja sam leteo 5 puta rajanom poslednjih par meseci i niko me pitao nije za torbu. Jeste bila malo veca nego sto treba ali par puta pogledali i propustili. Ako ti je jedan cm prblem uzmi neki kais pa ga pritegni oko ranca da ga malo "smanjis". Ja koliko znam na niskom aerdromu te niko nista ne pita, osim ako nemas neki oversize prtljag koji ti nemas. Za Krf ne znam ali posto planiras da nosis jos jednu torbu za to ne bi imao problem. Rajanair je sad uveo neku novu varijantu check-in torbe do 8 kila i jedne rucne za unutar aviona (moguce da su je imali i pre ali je ja tek sad video). Mozda da pokusas tu varijantu ako je imas u bukiranju. Ja sam do sada uglavnom uzimao priority uz prve redove, ne zato sto sam snob vec da bi sto pre istrcao iz aviona jer sam leteo preko aerodroma koji me izrazito nerviraju. (ako ne nosis previse stvari sa Krfa mozda da upotrebis flight hack - poneses tu drugu torbu kroz check in, odes do free shop-a i kupis nesto od par evra, trazis kesu i ubacis torbu u kesu - pod uslovom da Krf ima neki free shop. To ti je najjeftinija varjanta :ph34r:)

Sto se tice podrske na nju ne racunaj. Jedinu podrsku koju imaju je telefonska, i to verovatno outsorsovana negde. Ja jedini put kad sam zvao sam cekao 25 minuta, bio 30ineki na redu, platio gomilu para i na kraju nisu mogli nista da mi zavrse.

 

Link to comment
5 hours ago, Pegin said:

Kakva su vam iskustva sa ostavljanjem vozila na Tesli, krajem juna idem na nedeljak dana za Lisabon,  jesu li pouzdani oni privatni parkinzi na putu za Surčin, preporuka?

Ja ostavljam na Teslinom zvaničnom, što je pokriven, kad dolaziš, sa desne strane...

 

1000 din je dnevno, nikakvi problemi, nikad...

Link to comment
36 minutes ago, James Marshall said:

Ladno su ukinuli dnveniu kartu tu...

 

Quote

Напомена: Како би се стимулисао краћи боравак возила у гаражи, измењене су цене паркинга, осим цене за боравак до 1 сата, а укинута је и дневна карта. Корисницима којима је потребан дужи боравак препоручује се коришћење Тесла паркинга (П11) или паркинга П7 код Робно-царинског складишта, како би се растеретио капацитет гараже и нови саобраћај због радова испред зграде терминала. Молимо Вас да се упознате са новим ценовником:

 

Jbt, ja sam posledneji put išao u februaru, nisam ni proveravao... Kako sam se mogao zajebati...

Link to comment

Hvala na komentarima, i ja sam zbunjen , zato i pitam, ona tri privatna u "ograđenim njivama" su oko 600 dinara dan, dovezu vas na terminal i sa terminala pokupe kad se javite sms-om , još vam i kola operu.

Al opet sam sklon da ostavim auto u nekom "sistemskom" parkingu, mada i tu je vidim bilo veselih iskustava.

Videćemo, kako će proći, pa referišem, 
Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...