Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

On 7.9.2020. at 11:13, Kursadžija said:

Ima li neko ideju kako leteti za Moskvu i nazad?  - imam tamo neki poslić sedmicu dana ali ne vidim rešenje

Ovo se baš odužilo

 

Vidi sa Turkish Airlines

Link to comment
On 9.9.2020. at 6:39, vladavsnarod said:

 

Vidi sa Turkish Airlines

 

al ne znaci da ces da poletis :laugh:

 

peti put otkazuju muzu let od juna (!)...znaci samo da ocekam njega u taj jebeni avion kako uzlece! bas danas bili opet otkazali a svaki put dodajes jos para za razliku u taksama. ma da popizdi covek. jebala ih corona...

Link to comment
16 hours ago, mustang said:

 

al ne znaci da ces da poletis :laugh:

 

peti put otkazuju muzu let od juna (!)...znaci samo da ocekam njega u taj jebeni avion kako uzlece! bas danas bili opet otkazali a svaki put dodajes jos para za razliku u taksama. ma da popizdi covek. jebala ih corona...

Sto ne idete sa JU sa JFK-a, ima sigurno neka kombinacija iz Los Anđelesa sa njima?

Link to comment
14 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sto ne idete sa JU sa JFK-a, ima sigurno neka kombinacija iz Los Anđelesa sa njima?

 

 

ju je zavrsio karijeru sa mnom a samim tim i sa nama :laugh: ...cak ni iz evrope za beg, ne mogu da budu oni. 

 

@jms_uk lufthansa bi poletela samo iz inata :D

 

 

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

trebalo bi da idem u portugal pocetkom decembra na 5-6 dana. sta mislite kolika je sansa u procentima da ce to biti izvodljivo, al iskreno?

 

 

tesko. 

 

 

 

 

 

da bi usao u portugal, moras da glasas za trampa

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 12.9.2020. at 1:51, Tsai said:

trebalo bi da idem u portugal pocetkom decembra na 5-6 dana. sta mislite kolika je sansa u procentima da ce to biti izvodljivo, al iskreno?

 

Zavisi i od toga zašto ideš tj. možeš li da dobiješ neke papire za to, da li ti je ok da uzmeš konektujuće letove i potencijalno zablejiš pola dana ili duže čekajući drugi let na nekom aerodromu...

Ako su odgovori na ova dva pitanja pozitivna, mislim da ti je šansa dosta veća da uspeš nego da ne uspeš, odn. p>>50%. Ako hoćeš čisto turistički onda je šansa znatno manja al opet nenulta.

Ne može se to sada znati. Svakako što kasnije kupuj ikakve karte ili vidi nudi li se negde nešto sa fleksibilnim datumima.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Imam nesto odmora u novembru, pa bih da mi dupe vidi put. Iz logistickih razloga se za tako nesto namece Turska, a posto mi se ne ide u Istanbul nego negde dalje namece se presedanje na novom Istanbulskom aerodromu. Posto me ni najmanje ne privlaci ideja da provedem 7-8 sati u aerodromskoj zgradi pokusao bih da izadjem negde napolje. Posto se aerodrom nalazi predaleko od grada ne svidja mi se ideja da potrosim 4 sata u prevozu od aerodroma do grada i nazad, pa bih negde blize. Vidim da se nadomak aerodroma na obali Crnog mora nalazi gradic Karaburun koji izgleda kao idealno mesto za spucati par sati izmedju dva leta. Interesuje me da li postoji neki redovni autobus koji ide do tamo i ako ne ide koliko bi me kostao taksi.

 

@Redoran jel znas nesto o ovome?

Link to comment

Nema javnog prevoza od novog aerodroma do Karaburuna (koji je, uzgred, ribarsko selo sa nekoliko restorana). Jedina opcija ti je taksi ali nisam siguran koliko je pametno napuštati tranzitnu zonu za bilo koji layover ispod četiri sata. Da li si siguran da ćeš morati da čekaš 7-8 sati na vezani let? To mi deluje baš previše za domaće destinacije. Gde uopšte planiraš da produžiš, Bodrum, Antalija, Kapadokija, Trabzon? To bi sve moralo da bude unutar par sati čekanja na aerodromu, čak i sa redukovanim redom letenja.

 

Ako je 7-8 sati, to ti komotno otvara mogućnost odlaska do grada jer na autoputevima koji vode na novi aerodrom nema nikakve gužve i na Taksim komotno stižeš za 45-60 minuta. Možeš da uračunaš oko dva sata za odlazak i povratak na aerodrom, i ostatak da izblejiš u i oko Bešiktaša.

Link to comment

Gledam neku varijantu Gaziantep, Sanliurfa, Mardin i taj kraj. Ima tu nekoliko aerodroma koji su upotrebljivi, pa ce valjda da ispadne da ima neki sa letom rano posle podne umesto ujutru da bi stigao na let za Beograd u 19:40 u neko razumno vreme.

Link to comment

Моја препорука је Газиантеп, има се шта видети а богами и појести. Мардин је исто готиван али обично се Антеп ради пре њега. Урфа је, онако, да се сатреш од кебаба и то је то.

 

Мора да постоји конекција за Антеп која узима испод два сата чекања. То су озбиљни градови са озбиљним конекцијама, нису неке забити где слеће један авион недељно.

Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...