Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

19 hours ago, Zlurad said:

A za Frankfurt se nikad ne zna. Pretpostavljam da neces moci ali bitno da imas rezervni scenario. Ja iz Frankfurta leteo poslednji put pre 8 godina, i zaboravio kako izgleda ali sudeći prema ostalim Nemackim aerodromima je dosadan i basic do bola

 

Ne znam sta znaci basic do bola i sta zapravo treba jedan aerodrom da ima? Ne ulazim u loungove i te stvari za gospodu, vec za obicni zivalj.

//Vise mesta za sedenje pre gejtova, to mi na svim fali, a tu je Fraport cak i dobar.

Vodjene ture po aerodromu su im superzanimljive, mada ne znam koliko je to popularno medju tranzitnim zivljem, verovatno vise medju nama koji zivimo blizu.

 

Minenski je bas lak za koriscenje, lepo su ga isplanirali, nema sta. Dizeldorfa se malo secam, osim da treba svega 10 minuta vozom do grada, sto je strava.

Link to comment

Ma ja u zivotu nisam usao u lounge jer su mi aerodromi generalno samo nuzno zlo od dolaska/odlaska od tacke A do tacke B. Meni je Shipol, barem ona general area odlicna jer su se dobrano potrudili pa ima svaceg neceg, makar i besmislenog. Verovatno je do mene, baksuza pa su mi gejtovi i tu bili uvek po nekim podrumima sa po 5 stolica. Minhenski je ogroman, mislim da je jedini gde sam se izgubio lutajuci praznim terminalima. Za Frankfurt me mozda vezu losa secanja jer su me svaki put pri merenju kofera terali da vadim onih bukvalno 150 grama viska iz check in prtljaga. U stvari, sad kad sam zakovan u Berlinu na neodredjeno ne vidim poentu da ocenjujem aerodrome jer pored SXL i Tegela svi izgledaju tako božanstveno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
18 minutes ago, Zlurad said:

Ma ja u zivotu nisam usao u lounge jer su mi aerodromi generalno samo nuzno zlo od dolaska/odlaska od tacke A do tacke B. Meni je Shipol, barem ona general area odlicna jer su se dobrano potrudili pa ima svaceg neceg, makar i besmislenog. Verovatno je do mene, baksuza pa su mi gejtovi i tu bili uvek po nekim podrumima sa po 5 stolica. Minhenski je ogroman, mislim da je jedini gde sam se izgubio lutajuci praznim terminalima. Za Frankfurt me mozda vezu losa secanja jer su me svaki put pri merenju kofera terali da vadim onih bukvalno 150 grama viska iz check in prtljaga. U stvari, sad kad sam zakovan u Berlinu na neodredjeno ne vidim poentu da ocenjujem aerodrome jer pored SXL i Tegela svi izgledaju tako božanstveno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

brinem se za tebe :D

Link to comment
 
brinem se za tebe [emoji3]
Haha. Well, uzmimo tu u obzir da sam se u hotel pored aerodroma vratio u 4 ujutru posle lutanja i odabiru piva a da sam na aerodrom dosao 2 sata kasnije. Mozda ima neke veze? [emoji28]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Zlurad said:

Haha. Well, uzmimo tu u obzir da sam se u hotel pored aerodroma vratio u 4 ujutru posle lutanja i odabiru piva a da sam na aerodrom dosao 2 sata kasnije. Mozda ima neke veze? emoji28.png

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

might be :D

 

meni se svidja minhenski aerodrom jer ima samo levo i desno

Link to comment

Najgori aerodrom koji sam iskusio u Nemačkoj je Tegel, bez premca. Ono je užas. Podseća me malo na Kuvajtski aerodrom, samo što je Kuwait City veći.

Link to comment

Zamalo zatvorili Tegel 15. juna (odluka je zavisila od prometa na Tegelu a s obzirom da sve više aviona leti sacekace) i prebacili sve na Brandenburg. Ono, piste se koristile za Shonefeld aerodrom ima godinu i po dana, vec dobrano ishabane. Zgrada moderna al čujem tu i tamo pukne neka cevka, otpadne po koja pločica ali nek je grandiozno. Kad je ceo aerodrom planiran pre 20+ godina uračunat je broj putnika za taj period te nisu anticipirali ovoliku navalu low cost kompanija pa ce za par godina morati da rade prosirenje jer ce tad da dostignu kapacitet. Kapiram da ce da uzmu one Ikea style gejtove sa Tegela i samo ih ugrade

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...