Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ethiopain Airlines je na Terminalu 2 a Air Seriba je najcesce na Teminalu 1 mada pise da je nekad na Terminalu 2. Bas sam se iznanadio da sa jednog na drugi terminal prolazis pasosku kontrolu. U Budimpesti ako se dobro secam terminali su podeljeni na EU i non-EU sto ima smisla, ako letis is jedne non-EU zemlje u drugu ne izlazis na pasosku. Ovo mi deluje skorz nelogicno, letis na primer sa bliskog istoka za USA i zasto bi uopste imao potrebu da prolazis 2 puta pasosku kontrolu?  

Link to comment
4 hours ago, BarryWhite said:

Ethiopain Airlines je na Terminalu 2 a Air Seriba je najcesce na Teminalu 1 mada pise da je nekad na Terminalu 2. Bas sam se iznanadio da sa jednog na drugi terminal prolazis pasosku kontrolu. U Budimpesti ako se dobro secam terminali su podeljeni na EU i non-EU sto ima smisla, ako letis is jedne non-EU zemlje u drugu ne izlazis na pasosku. Ovo mi deluje skorz nelogicno, letis na primer sa bliskog istoka za USA i zasto bi uopste imao potrebu da prolazis 2 puta pasosku kontrolu?  

 

Air Serbia je na Fraportu od odredjenog datuma pre jedno tri godine, kada su sludeli sve tranzitne putnike, UVEK na Terminalu 2, jer pripada drugoj grupi aviokompanija u odnosu na pre (JAT je bio uvek na T1, i to na izlazu C2).

IZMENA: Upravo citam na sajtu Fraporta da su svi letovi prebaceni na T1.

 

Koliko se secam svojih davnih tranzitnih putovanja po Fraportu, prelazak sa jednog na drugi terminal je bio bez problema za nas bez viza, imali su odvojene zone po kojima si mogao da se kreces u toku prelaska sa jednog na drugi. I samo se jednom prolazilo kroz pasosku, upravo zbog tih veza. Ali preko 10 godina nisam letela za Ameriku preko FRA pa nisam sigurna da li ima promena, sad mi je uvek polazna/odlazna tacka.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sad samo dobio infromaciju da na Frankfurtskom aerodromu radi samo Terminal 1 zbog obima letova tako da onda ne bi trebalo da bude problema. 

Link to comment
4 minutes ago, BarryWhite said:

Potvrdili mi kartu, carter od Entebbe do Adis Abebe, pa preko Frankfurta do Beograda. Cena prava sitnica 3750 dolara u jednom pravcu :D 

 

Koliko imas vremena izmedju letova?

Od elementarnih informacija: imas na aerodromu gde da punis vodu pa sacuvaj/ponesi neku praznu flasicu da koristis za to.

Ako imas vremena i zanima te pogled na piste i avione, proveri da li je terasa otvorena :) Edit: nije otvorena, i (ocekivano) nema tura po aerodromu.

 

I vidi ako mogu da te cekiraju do kraja, tj. da dobijes odmah i mesto za let FRA-BEG.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
54 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Koliko imas vremena izmedju letova?

Od elementarnih informacija: imas na aerodromu gde da punis vodu pa sacuvaj/ponesi neku praznu flasicu da koristis za to.

Ako imas vremena i zanima te pogled na piste i avione, proveri da li je terasa otvorena :) Edit: nije otvorena, i (ocekivano) nema tura po aerodromu.

 

I vidi ako mogu da te cekiraju do kraja, tj. da dobijes odmah i mesto za let FRA-BEG.

Imam puno vremena, Ethiopian slece u 5:30 a let za Beograd je u 20:20. Za sad je plan da skinem dovoljno serija na Netflixu i verovatno cu raditi nesto za posao tako da mislim da mi nece biti problem da ubijem vreme. Vidim da ne radi Lounge tako da je najbolje da ponesem i hranu sa sobom :D 

Link to comment
Potvrdili mi kartu, carter od Entebbe do Adis Abebe, pa preko Frankfurta do Beograda. Cena prava sitnica 3750 dolara u jednom pravcu [emoji3] 

Čime letis pa je toliko karta: private jet sa flat sedistima? [emoji23]

 

Ako imas toliko vremena i ako puštaju napolje, možda ti se više isplati da odeš da prošetaš po Frankfurtu nego da 15 sati sediš na praznom aerodromu. Mada, barem dovoljno mesta za leskarenje

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, BarryWhite said:

Imam puno vremena, Ethiopian slece u 5:30 a let za Beograd je u 20:20. Za sad je plan da skinem dovoljno serija na Netflixu i verovatno cu raditi nesto za posao tako da mislim da mi nece biti problem da ubijem vreme. Vidim da ne radi Lounge tako da je najbolje da ponesem i hranu sa sobom :D 

 

Bas steta sto ne mozes sa aerodroma, ja kreten zaboravila na to :isuse::D i vec htela da ti napisem preporuke i detalje sta se moze raditi u okolini. Srecno! Nadam se da nece biti neprilika sa JU letom.

 

@Zlurad sad u junu sta god a da je medju kontinentima kosta nenormalno. LH JFK-FRA kosta 6K povratna, jedan smer oko 3K :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Čime letis pa je toliko karta: private jet sa flat sedistima? emoji23.png

 

Ako imas toliko vremena i ako puštaju napolje, možda ti se više isplati da odeš da prošetaš po Frankfurtu nego da 15 sati sediš na praznom aerodromu. Mada, barem dovoljno mesta za leskarenje

Cena je tolika jer nema letova iz Ugande, aerodrom je zatvoren 22 marta i od tad nema komercijalnih letova. Ovaj let iz Entebbe do Addis Abbebe je poseban let koji organizuje Ethipian u saradnji sa US Embassy i nekim agencijama ovde u Ugandi. Obizirom da nema letova onaj ko zeli da se vrati kuci, kao na primer ja nema mnogo izbora. Naravno kartu ne placam ja nego firma za koju radim ovde a imali smo malu raspravu oko toga ko ce da plati, moja firma ili firma za koju radim ovde :D Na kraju su pristali da plate jer svakako treba da mi placaju jednu povratnu kartu svakog meseca a posto sam vec vise od 3 meseca onde de fakto su ustedeli na kartama. 

Sto se tice izlaska van aerdroma u Frankfurtu lako cu ja ako budem mogao, imam kumove tamo tako da ce oni doci po mene u tom slucaju ali za sad se ne nadam da ce to biti moguce. 

Edited by BarryWhite
Link to comment

Ma znam koja je situacija, pretpostavio sam da je neki inter agencijski let ali opet, malo su preterali sa cenama. Ali sto kazes, i ustedeli su s obzirom na 3 meseca neplacanja karata [emoji23]

A za Frankfurt se nikad ne zna. Pretpostavljam da neces moci ali bitno da imas rezervni scenario. Ja iz Frankfurta leteo poslednji put pre 8 godina, i zaboravio kako izgleda ali sudeći prema ostalim Nemackim aerodromima je dosadan i basic do bola

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

ubedljivo najveci nemacki ajrodrom dosadan i bejzik do bola u odnosu na ostale nemacke ajrodrome?

koji ti je zanimljiv onda?

zapravo nemam pojma o cemu pricamo posto su meni svi sranje. 

Link to comment
24 minutes ago, ToniAdams said:

ubedljivo najveci nemacki ajrodrom dosadan i bejzik do bola u odnosu na ostale nemacke ajrodrome?

koji ti je zanimljiv onda?

zapravo nemam pojma o cemu pricamo posto su meni svi sranje. 

minhenski je super

Link to comment
12 minutes ago, jms_uk said:


Zbog besplatne kafe :p


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne znam da li toga jos ima.

minhenski aerodrom je jako lepo organizovan i lak za pronaci sta ti treba. smisleno uradjen :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...