Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja i dalje mislim da nece moci bez vize, a sve iz jednog osnovnog razloga sto [cesto] osoblje tokom check-ina proverava da li imas vizu za [po njima] krajnju destinaciju, a koju ti neces imati.

Link to comment

na www.germanwings.com let za Nemacku za cca 100 eura1 Adult at 5.30 EURTaxes, charges and fees (Details) Taxes, charges and fees 44.69 EUROther charges/fees 16.70 EURAirport charges 27.99 EURSve ovo lepo zvuci i cena je odgovarajuca... ali ......da li je neko leteo sa ovom agencijom?I ako uzmemo u obzir da lete sa Surcina, kako to da su takse "tako niske". Po gradu se prica da su cene na Surcinskom aerodromu oko 80 eura.Interesuje me da li neko leteo i kakva su mu iskustva sa gemanwings-ovcima?

Link to comment

leteo sam desetak puta germanwingsom i cena je bila uglavnom oko 100 i nesto malo vise evra za stuttagart - beograd i nazad.prosle godine sam par puta leteo na istoj relaciji za 40 evra, u februaru i martu, van sezone dakle.pre par nedelja sam platio za 3 odrasle osobe i 2 bebe oko 300 evra povratnu. naravno, zavisi i od termina kad kupujes kartu.kod germanwingsa moras da pazis na sledece stvari:- koliko kofera si prijavio (i prijavu platio) toliko moras da imas na cekiranju- smes da imas 20kg (ili 23 -nisam siguran, proveri na sajtu) po koferu, za visak ces da platis 99,9 %- ako si rezervisao i platio mesto, uopste ne mora da znaci da ces na tom mestu da sedis :lol: - ne racunaj da ces moci da ispruzis noge, jer je razmak izmedju redova sedista najmanji moguci -rucni prtljag max 8 kg, preko se placabtw, imam kartu za 09.04 iz beograda za stuttgart, koju sigurno necu iskoristiti*, pa ako neko hoce da mu poklonim (pod uslovom da moze da se promeni ime putnika) nek se javi na pm. *poslala me firma direktno sa odmora u tursku, pa ce mi naravno i te troskove kompenzovati

Link to comment

nije 80, to je mnogo. ranije je jat prodavao karte bez surcinske takse, pa si morao da ides na salter da platis taksu, inace te ne puste u avion :) tada je taksa bila oko 25 evra. ja sam germanwingsom letela puno puta. iz kelna u beograd, pariz, berlin..... za jeftinu kompaniju su ok. ne bih rekla da je bas tako neudobno, nisam primetila razliku u prostoru za noge na letu dus-bgd lufthazom i cgn-bgd germanwingsom. germanwings ne dodeljuje sedista na check-inu, nego treba da lovis sam mesto. pustaju ljude u avion po redovima, ali kad letis iz bg, zaboravi na to. udji kad hoces, ako ti je bas stalo da ugrabis neko specijalno mesto. nece ti dati hranu (a cini mi se ni vodu), ali imaju klopu za kupiti koja nije skupa. sve u svemu, za najvise 2 sata do nemacke, germanwings se isplati, ne vredi davati pare jatu ili lufthanzi.

Link to comment

Ja mislim da su sve te LC kompanije ok za letove do dva sata [dok god vode racuna o bezbednosti].Ali kad njihove cene odu na gore i priblize se cenama legacy carriers-a, onda je izbor ocigledan: platicu to malo vise da letim sa/na aerodroma koji nije sat vremena busom od grada, vise dozvoljenog prtaljaga [i rucnog], ukljucenu klopu [koja se malo popravila u poslednjih par godina] i pice, kao i FFQ milje/poene [ko vec iste skuplja].

Link to comment
na www.germanwings.com let za Nemacku za cca 100 eura1 Adult at 5.30 EURTaxes, charges and fees (Details) Taxes, charges and fees 44.69 EUROther charges/fees 16.70 EURAirport charges 27.99 EURSve ovo lepo zvuci i cena je odgovarajuca... ali ......da li je neko leteo sa ovom agencijom?I ako uzmemo u obzir da lete sa Surcina, kako to da su takse "tako niske". Po gradu se prica da su cene na Surcinskom aerodromu oko 80 eura.Interesuje me da li neko leteo i kakva su mu iskustva sa gemanwings-ovcima?
Ja sam letela prosle nedelje Lufthanzom,platila tiket Fra-Beo_Fra 103 evra, sve takse inkluziv.Kad nije sezona, ali i kad malo ronjash po netu ( ja to radim na www.opodo.de) nisi vezan bashtacno za neki termin mozesh zaista i kod Lufthanze da dobijes ovakav tiket.Meni ovi Wingovi nista ne vrshe poso jer uopste ne lete za Frankfurt, tako da ne mogu dase druzim s njima.
Link to comment

Ja sam ranije leteo dosta sa LH, ali mi se cini da su im u poslednjih nekoliko godina takse bas otisle puno na gore.Sad cesce idem preko ZRH-a, ionako je to ista firma :D

Link to comment

Leteo sam sa NZ do Srbije, preko Frankfurta i uopste nisam morao da prolazim pasosku kontrolu, niti bilo sta u Frankfurtu. Grozim se tog aerodroma, ali ako ti je prtljag cekiran do krajnje destinacije, onda ne moras da brines sto se tice vize.

Link to comment
Leteo sam sa NZ do Srbije, preko Frankfurta i uopste nisam morao da prolazim pasosku kontrolu, niti bilo sta u Frankfurtu. Grozim se tog aerodroma, ali ako ti je prtljag cekiran do krajnje destinacije, onda ne moras da brines sto se tice vize.
tako da, ali bi on da putuje sa dve karte sto znaci da ne moze da se cekira za obe na prvom aerodromu. Edited by jms_uk
Link to comment

Citam sada ovu vasu prepisku oko Germanwings-ovih cena za BEG i posto vidim da svi vi dosta putujete prosto mi je neverovatno da ne znate da Jat ima prakticno iste cene na svojim relacijama BEGSTR i BEGDUS, s tim sto ne placate hranu i pice, ne placate 5eur po koferu, a u slucaju da imate koje kilo viska prtljaga progledace vam kroz prste u 90% slucajeva. Naravno, cena uvek varira od perioda, dana u nedelji, vremena i tako dalje, ali generalno gledano cene su vrlo slicne, konkurentne tako da kazem.Pogledajte na Jatovom sajtu, ja sam sada malo gledao i evo vam primer:BEGSTR 28APR i povratak STRBEG 10MAY cena ukupna 12650rsd, a to jos i nije najjeftinija klasa, moze se naci jos nize ako se uzima znatno unapred.

Link to comment
Citam sada ovu vasu prepisku oko Germanwings-ovih cena za BEG i posto vidim da svi vi dosta putujete prosto mi je neverovatno da ne znate da Jat ima prakticno iste cene na svojim relacijama BEGSTR i BEGDUS, s tim sto ne placate hranu i pice, ne placate 5eur po koferu, a u slucaju da imate koje kilo viska prtljaga progledace vam kroz prste u 90% slucajeva. Naravno, cena uvek varira od perioda, dana u nedelji, vremena i tako dalje, ali generalno gledano cene su vrlo slicne, konkurentne tako da kazem.Pogledajte na Jatovom sajtu, ja sam sada malo gledao i evo vam primer:BEGSTR 28APR i povratak STRBEG 10MAY cena ukupna 12650rsd, a to jos i nije najjeftinija klasa, moze se naci jos nize ako se uzima znatno unapred.
Verovatno da ima, ali kada ja letim iz Frankfurta( a uvek jel letim iz Frankfurta)ispadaju sasvim desetecene JAT-a. Obicno su identicne sa Lufthanzinim letovima ili barem priblizno iste.JAT je bio u prednosti do"onomad" jer je imao , za razliku od Lufthanze jako prijatna vremena poletanja, ali je sada Lufthanzazbog navale putnika u pravcu i iz pravca USA uvela i direktne letove za Beograd u jako prijatnim i zgodnimterminima za poletanje ( i iz Beograda i iz Frankfurta, cak nude i dva termina za 103 evra, pa sta cesh vishe).
Link to comment

jedno pitanje za upucene :)picture3r.pngAko se dobro secam, klase idu s leva na desno? C je full fare business - J discounted business; Y i B - full fare economy... itd?Da li neko zna kakva je vrsta klase D? U pitanju je LX.

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...