Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Postavlja se onda logicno pitanje: zasto se te sve procedure ne pojednostave?

 

13 hours ago, Delija67 said:

Gledam neke karte za Ameriku i najpovoljnije su AF, ali sa presedanjem na CDG od 1h 30 min. Da li je to dovoljno vremena i koliko mi treba vremena za sledece presedanje u Atlanti imajuci u vidu da tamo treba i preci granicu?

 

Sat i po je teoretski moguce, ali ne bih preporucila. Dovoljno je da ti prvi let do Pariza kasni i 10 minuta i mozes da zaboravis na stizanje na drugi let, najvise zbog cimanja sa prelaskom sa jednog terminala na drugi. Govorim nazalost iz iskustva.

Ako je kompletni put pod istom aviokompanijom, onda bi te mogli staviti na kasniji let, to bi bio normalni nastavak price.  (Samo sto je to bio i moj slucaj, pa sam opet dobila mesto tek na sutrasnjem letu jer su prethodnih pet bili svi popunjeni (kao) i uz veliko prepiranje sa sluzbenicima jedva izvukoh hotel)

Kolika ti je razlika u ceni za sledecu bolju varijantu? Ako je do 100 evra, postedi sebe potencijalnog cimanja.

Npr. sat i po u Amsterdamu je vec okej varijanta.

 

1 hour ago, ToniAdams said:

jasno. hvala.

definitivno dosad najgora aviokompanija, pose air serbie, naravno.

 

Ryanair >>>> JU, po najgorosti.

Posle proslogodisnjeg iskustva ne bih sa njima letela ni da nude karte za 0 evra.

 

I ovo sto kazete da masu sa tim "tuzite nas" - to se culo n puta tokom tog naseg leta kao odgovor stjuardesa. Cim covek cuje to "tuzite nas" shvati koliko je u sustini nemocan..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

jasno. hvala.

definitivno dosad najgora aviokompanija, pose air serbie, naravno.

 

 

Samo da napomenem da je ta Er Srbija, takva kakva je, svim mojim prijateljima koje sam savetovao kako da klejmujutm kompenzaciju, istu i isplatila. Umelo je da potraje po 4-5 meseci sa mailovima i prepiskama ali na kraju je svako od njih dobio nadoknadu za otkazan let gde ovi nisu mogli da ih rerutiraju pa su dreždali na aerodromima. Mislim da je ukupan skor za koji mogu da potvrdim 6/6 ili tako nešto.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mi smo imali izlaznu taksu u Slobino vreme, cini mi se u vrednosti 10 maraka. Samo sto mislim da su je placali samo drzavljani Srbije/ Jugoslavije, mislim da stranci nisu, doduse nisam siguran. Nadam se da AV & co. ne citaju ovo, da se ne dosete starih metoda!

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Link to comment

Turska je ima i dan-danas, srećom samo za domaće. Nekada je bila toliko visoka (nešto tipa 70-80 dolara) da je barem polovinu potencijalnih putnika odvraćala od svakog putovanja. Danas je više simbolična (oko 3 dolara) ali država tu nakupi lep keš na godišnjem nivou.

Link to comment
  • 2 months later...

Za pretragu letova dobar je i sam Gugl, samo otkucate imena destinacija između kojih želite da letite i izbaciće vam link ka njihovoj stranici gde možete analizirati letove po danima, tarife po danima i sl ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...