Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nemoj se zeznuti kao ja koji je blejao celu noc na aerodromu. Imas opciju da izvadis besplatnu vizu i da odes do grada, a imas neke ture obilaska koje polaze i vracaju se na aerodrom (u tom slucaju ti ne treba viza), izguglaj sve to.

inace aerodrom je lep, cist i velik, ali ne, sem ducjana i par mesta za klopu nema nista.

Link to comment

previše miran i dosadan aerodrom ali ipak bolji od dubaija. nisam imala vremena da idem do grada jer mi je kratak stopover (jedan je bio neočekivanih šest sati jer se avion pokvario). radnje na aerodromu su besmisleno skupe.

Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Nemoj se zeznuti kao ja koji je blejao celu noc na aerodromu. Imas opciju da izvadis besplatnu vizu i da odes do grada, a imas neke ture obilaska koje polaze i vracaju se na aerodrom (u tom slucaju ti ne treba viza), izguglaj sve to.

inace aerodrom je lep, cist i velik, ali ne, sem ducjana i par mesta za klopu nema nista.

 

Sjajan info, taman mogu na turu od 20h pošto mi avion za dalje leti u 1:40!

Link to comment
On 12.10.2018. at 14:13, mlatko said:

Nije obavezno, dovoljno je imati na telefonu boarding pass. Rizik je ako ti tandrkne baterija a ti nemas nista.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

 

Ne znam kako je u BG-u ali u tom slucaju bi trebalo da mozes da odes na salter da ti odstampaju. Kolegi se to jednom desilo -- nije mu crkla baterija, ali je iskljucio net u roamingu i onda nije htelo da prikaze kod za skeniranje :). Mislim, taj boarding pass koji dobijes online mozes i kod kuce da odstampas.

 

Inace u mailu koji salje AirSerbia prilicno jasno kaze da check-in na aerodromu kosta dodatno, tako da uvek online. Ko ima samo rucni prtljag moze odmah na gate.

Link to comment

Imas PDF i net ti ne treba.

ali recimo prodjes pasosku kontrolu i pre gejta ti crkne telefon, trebali bi da prime na gejtu? imaju listu putnika, ne?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Meni se par puta desilo da mi je boarding pass koji sam dobio na kompu falican, na jednom nije pisao broj sedista, svaki put su mi na samom gejtu odstampali neko papirce i sa tim me pustili u avion. Tako da to ne bi trebalo da bude problem.

Link to comment

Ja sam majstor u Barseloni izgubio cekiranu kartu na putu ka gejtu (mislim da mi ostala na pretresu u onoj fioci). Dosao do aviona bez icega. Oni me nasli na spisku putnika i napisali mi kartu, kao sto kondukter pise u vozu :)

 

Samo sam sacekao da se svi ukrcaju, pa usao poslednji. 

Link to comment

Molim nekog upućenog za pomoć, malo me hvata panika: pokušala sam da bukiram let preko Lufthanse online, prošla čitavu proceduru (unela uredno podatke sa kkartice, bilo mi malo neobično što nigde nije tražilo broj pasoša, al ajd...), i na kraju - ništa. Umesto stranice sa čestitancijom što sam rezervisala let i onim kodom, bačilo me na praznu stranicu na kojoj piše samo "Notice", i ništa. Nemam pojma jesam li rezervisala kartu, da li je kreditna kartica zadužena (za maler, nije ni moja, ortak iz Nemačke je dao svoje podatke :/), nikakav mi mejl nije stigao...a čitam po netu da su nekima tako kasnije dospevale i po dva puta bukirane karte na naplatu, a da nijednom nisu dobili confirmation code. Što je najgrđe, treba što pre da dostavim na treće mesto e-kartu, zbog neke stipendije koja je plaća, pa mi se ne da ni da čekam puno.

I šta sad ja da radim?

Link to comment

Obicno se stavi i mail gde stize potvrda rezervacije... ili nije trazilo?

Jesi zapamtila adresu sajta? Sta si upisala, broj kartice, datum isteka i sigurnosni kod iza?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
Tražilo, ostavila, i mejl i telefon. Ništa stiglo. Lufthansin sajt, www.lufthansa.com, sve legit. Valjda?

 

 

Jeste legit sajt.

 

Zovi ih, mogu da provere (ime, datum leta) da li imas kartu/rezervaciju ili ne.

 

Ako da, trazi im i booking code.

 

Ne znam kakav broj imaju u Srbiji (u UK se placa), ali preko skajpa mozes za dz da zoves LH USA (1-800 broj).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

@za sve koji se cekiraju on-line i imaju boarding samo na fonu ili nemaju prtljag, a lete na JU letu iz BEG

Na mom letu sad dvojici likova ispred mene, koji su pružili samo mob tokom ulaska na gejt, žena reče da ih ne nalazi na spisku i da se jave na šalter za transfer.

Mom mužu se prošlog puta desilo isto to, samo što su to shvatili već kada su puštali ljude u tunel ka avionu (?!): njih desetak koji su se, kako se ispostavilo, cekirali online i nisu imali predati prtljag su onda morali da sačekaju da neko ode i proveri (tako su im preveli) pa su čekali sa strane dok su ostali ljudi ulazili unutra. Zar oni nemaju liste putnika tu na gejtu? 0_o

Air Serbia, jea.

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

@za sve koji se cekiraju on-line i imaju boarding samo na fonu ili nemaju prtljag, a lete na JU letu iz BEG

Na mom letu sad dvojici likova ispred mene, koji su pružili samo mob tokom ulaska na gejt, žena reče da ih ne nalazi na spisku i da se jave na šalter za transfer.

Mom mužu se prošlog puta desilo isto to, samo što su to shvatili već kada su puštali ljude u tunel ka avionu (?!): njih desetak koji su se, kako se ispostavilo, cekirali online i nisu imali predati prtljag su onda morali da sačekaju da neko ode i proveri (tako su im preveli) pa su čekali sa strane dok su ostali ljudi ulazili unutra. Zar oni nemaju liste putnika tu na gejtu? 0_o

Air Serbia, jea.

 

Leva ruka [gejt] ne zna sta desna [check in salteri] radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...