Jump to content

Split ljaptopa: PC vs Mac

blek

Recommended Posts

October 27, 2007 (Computerworld) -- A significant number of Macintosh owners upgrading to Leopard on Friday reported that after installing the new operating system, their machines locked up, showing only an interminable -- and very Windows-like -- "blue screen of death."Easily the heaviest-trafficked thread on the Leopard support forums as of late Friday, "Installation appears stuck on a plain blue screen" told how, after a successful Leopard install using the default "Upgrade" option and the required restart, some users' Macs refused to budge from the blue screen. Although many gave up after 30-60 minutes and rebooted, others were more patient and let their Macs be as long as six hours."Hmmmm. I feel like a windoze user now," said Doug Mcilvain. I have re-installed and it has been sitting there with a blue screen for 4 1/2 hours."Almost everyone who added to the thread -- which included more than 200 messages and over 7,400 views by 10:30 p.m. Friday, Pacific time -- selected the Upgrade option. Set as the default, Upgrade is the least intrusive of the three install options. "Most of your existing settings and applications are left untouched during an upgrade," Apple Inc. stated in an online support document. In fact, some reports speculated that the glitch might be related to a third-party program that installs a ...
http://www.computerworld.com/action/articl...urce=rss_news50
  • Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• JozoMujica

48

• Venom

55

• henrik larsson

64

• Indy

55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa dok su stavili firewall u novi OS, verovatno da je s nekim razlogom/ulogom; mada ako je već potpuno nefunkcionalan, nisu ga morali ni stavljati. :) Uzgred, FW nije antivirus, tj. nije mu funkcija da se bavi virusima.

Edited by Miroslav Jeftic

uradio upgrade na jednoj masini u ofisu - no blue screen - ne znam koliko je tacno trajalo jer nisam bio sve vreme pored masine.ARD ga prepoznaje bez problema i radi.sutra cu malo vise probam.

Pa dok su stavili firewall u novi OS, verovatno da je s nekim razlogom/ulogom; mada ako je već potpuno nefunkcionalan, nisu ga morali ni stavljati. :) Uzgred, FW nije antivirus, tj. nije mu funkcija da se bavi virusima.
Firewall u novi OS? Svaki je do sad imao firewall. Ali da bi se tako nešto znalo, treba poznavati materiju i ono o čemu se priča. Usput, aliudiram na činjenicu da svaku jebenu reviziju OS X prati more ovakvih stupidarija, koje otkrivaju ultimativne rupe u sistemu i najavljuju propast.Moje sumnje su se potvrdile, tj očito imam posla sa klasičnim Pece navijačem, koji se hvata za navijačke linkove, a sve pod plaštom navodnog interesovanja za nešto. Mislim, i ja sad mogu da izvučem trista linkova gde ekvivalentni Mac zealoti ismevaju BSOD i Win, ali mi se ne spušta na te osnovnoškolske "čiji je veći" igrarije, pošto sam ih mnogo doživeo, i zato od početka kukam da je ova tema besmislena. Bolje je staviti Zvezda vs Partizan, tu se protivnici bar gledaju međusobno.Dakle, ako hoćeš da diskutuješ, probaj OS X, upoznaj se sa njim i zajebi Kurir/Press način komuniciranja. Dotle mi ostaj pozdravljen. Edited by henrik larsson
i zato od početka kukam da je ova tema besmislena
Kao što sam obećao.Da, može se reći da je ova tema besmislena, ali svakako nije neinteresantna posetiocima, što pokazuje broj pregleda iste. Tačno je i da lako može da se pretvori u čist fajt, što ne mora neminovno da bude loše ukoliko se isti vodi argumentima, a ne baljezganjem.Još od davnih vremena BBS-ova i SETNet mreže, nekoliko godina pre pojave Interneta u Srbiji sam bio svedok brojnih okršaja na temu Ovo vs. Ono u svetu informatike, i to je sasvim normalno - različiti korisnici računara imaju različite potrebe, pa prema tome (i, naravno, finansijskim mogućnostima) biraju alatke koje će koristiti. Da li se radi o hardveru, operativnom sistemu ili softveru - nebitno je. Ja verujem da tebi i ostalim korisnicima Meka isti zadovoljava sve potrebe - koliko sam shvatio, pretežno je reč o ljudima koji se bave dizajnom. Medjutim, činjenica je da Windows podržava potpuno iste softvere koji postoje i za Meka, kao što je činjenica da se za 1000-2000 ? ne može kupiti Mek na kome će se vrteti MSSQL server sa bazama od po par stotina megabajta i aplikacija pisana za .NET okruženje u čijim instancama će elegantno raditi 20-30 korisnika u Terminal Service modu. Možda ne poznajem dovoljno Meka, pa lupam kada o ovome pišem, rado ću prihvatiti ispravku.Takodje, ne verujem da će neki zagriženi igrač biti raspoložen da izdvoji par hiljada evara za hardver na kome će moći da pokrene manji procenat novih igrica, pa sve i da instalira Windows na tako skupoceni komad hardvera. Treba imati u vidu i korisnike koji ne žive u Beogradu i drugim gradovima (?) u kojima će podršku i servis za Meka naći odmah iza ugla.Mislim da je jedna od funkcija ove teme upravo to što će možda neki posetioci kojima Mek može da zadovolji sve potrebe za računarom, nakon argumentovanog predstavljanja dotičnog odlučiti da isti kupe, i prošire na žalost malu komunu korisnika ovih retkih zverki u nas. Sa druge strane, i meni je dosta merenja čiji je duži i slažem se da prosto gadjanje opštepoznatim činjenicama ne može da donese ništa korisno, ali i takva rasprava može zainteresovati ljude da bolje upoznaju obe strane. Uostalom, u ovom trenutku ranije otvorena i pinovana tema o Apple Macintosh-u ima nešto oko 600 pregleda, dok ova ima skoro dvostruko više. Kao predlog za kulturan nastavak rasprave bih voleo da neko od Mac usera odgovori Yoyogi-ju na gorepostavljeno pitanje. :)

U principu, odgovoran je moderator. wink.gif Dok je ova tema otvorena, ovo sve što je do sada napisano je sasvim ontopic i bez ružnih reči, tj. normalna diskusija. Linkovi koje sam ostavio su više u smislu da se skoro iste stvari dešavaju kod oba OS-a (nefunkcionalan fw), samo različito interpretiraju. Dobro, sigurno da je Windows-u potrebniji funkcionalan fw nego MAC-u, ali ipak je čudno da su napravili takav propust.Inače nemam potrebe za navijanjem, ne radim za MS (što bi se reklo ni iz džepa ni u džep), a i ne verujem da ih Apple-ov tržišni udeo nešto puno zabrinjava. Od mene toliko.Edit: Pisano je pre gornjeg posta, kad sam poslao video sam tek da se moderator u međuvremenu oglasio. :)

Edited by Miroslav Jeftic

Neverovatno je kako su svi deklarativno veoma pacifisticki nastrojeni, sve dok ne treba da se brani svoja investicija u matsonik plocu.Mislim da smo Henrik i ja dali sve od sebe da zainteresovanima predocimo racunar koji se nama vise dopada u odnosu na onaj koji je rasprostranjeniji.Da li je on OBJEKTIVNO bolji ili losiji, tesko da ovde mozemo da utvrdimo.Smatrali smo da na ovaj topik dolaze ljudi koji su entuzijasti u sferi racunara, i da su samim tim otvoreni za nova iskustva.Da im je motiv ljubav prema racunarima svih boja i OSa.Trudili smo se da iznesemo sto vise razumljivih i razumnih argumenata kada se diskusija pretvorila u poredjenje dva sistema.AliNaisli smo na krajnje nekorektan odnos, kao da zelimo da prodamo kvarnu robu.Neargumentovano, navijacki, poluinformacijama. Udri. Selo MOJE lepse od pariza, samo zato sto je moje. Mi ce da napravimo most za tri sata, nema frke. Taj nacin razmisljanja.Yoyogi ulece u poslednjim minutima drugog poluvremena takodje klizecim s ledja. Kao da ja imam jebeni spisak svih firmi na svetu koje koriste windows i onih drugih koje ne. Bato, na planeti ne postoji. Na par vestackih satelita je vidjeno i na leonidama.Da skratim, posto moram da reinstaliram puknuti windows na PCu sa posla (ne zezam se). Ne pada mi na pamet da tupim megabajte da bi se pumpala citanost topica zbog prepucavanja maje marijane i branke sovrlic. Ma koliko da je to Indy-ju zabavno. Ne zato sto ja ne volim da kenjam i podjebavam, nego zato sto mi ide na zivce nacin na koji neki ljudi razmisljaju. Korporativna priroda i sminkerski imidz Apple-a ni meni nisu bas preterano mili. Ali, njihovi racunari guraju celu pricu u pravcu inventivnosti i priblizavanja tehnike ljudima. MS, osim sto je korporativna azdaja, ljudima nudi poluproizvod i losu kopiju. Kreativnost i napredak, nula.To je moje misljenje.Diskutovacu samo sa onima koji probaju i poznaju oba sistema. Ako je neko iskreni entuzijasta, i zeli da proba Mac a nema gde, bice mi veoma drago da mu, diskretno i u svom smestaju, pruzim tu priliku. BEZ ZELJE da ikog ubedjujem u bilo sta. Ukusi su razliciti sirom celog sveta, a svi se slazu da je karneks odlicna pasteta.Mladic 32 godine zeli da upozna iskrenog ljubitelja racunara, operativni sistem nebitan. Pederi STOP.

• Create New...