Jump to content

Split ljaptopa: PC vs Mac

blek

Recommended Posts

• Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• henrik larsson

64

• Venom

55

• Indy

55

• JozoMujica

48

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao što rekoh, ovu temu je trebalo davno zaključati i ostaviti ljudima da koriste ono što im se koristi. Ali ne, Gotivac ima neke druge ideje, želi da čuje argumente. A onda se aktivno uključi u priču kao isključivi korisnik jedne strane.
Naravno da će svako koristiti ono što želi/može/voli.Argumente nikada nije zgoreg čuti, ako su u pitanju pravi argumenti uvek se nešto može naučiti.Na žalost, jesam aktivni korisnik samo jedne strane, što me valjda ne diskvalifikuje u ovakvoj diskusiji, kako bih inače saznao nešto o Meku?Split sam napravio da se ne bi trolovala tema o laptopovima.
Dakle, još 1: nepelujem da se tema zatvori, pošto imam ogromna iskusta povodom iste na mnogim forumima, i rezultat je uvek isti: užasan flejm i aosnovano baljezganje obe strane.
Dok god se rasprava odvija u granicama pristojnosti i argumentovane diskusije, neće biti zaključavanja. Ovde smo radi toga, zar ne? :)
henrik larsson
Naravno da će svako koristiti ono što želi/može/voli.Argumente nikada nije zgoreg čuti, ako su u pitanju pravi argumenti uvek se nešto može naučiti.Na žalost, jesam aktivni korisnik samo jedne strane, što me valjda ne diskvalifikuje u ovakvoj diskusiji, kako bih inače saznao nešto o Meku?Split sam napravio da se ne bi trolovala tema o laptopovima.Dok god se rasprava odvija u granicama pristojnosti i argumentovane diskusije, neće biti zaključavanja. Ovde smo radi toga, zar ne? :)
Ne, hoću da kažem da se ne može voditi argumentovana i korisna rasprava u fazonu a šta to može Mac što ne može Win. Ja sam u ovoj temi navodio neke prednosti, ali nema boljeg iskustva od ličnog. Svko taksativno nabrajanje mi liči na standardnu Apple reklamu, a time ne bih baš da se bavim.Dakle, kao što je još par ljudi ovde navelo, to je OS kao OS. Iz mase ostalih ga po meni izdvaja činjenica da je pravljen za ljude koji neće da se smaraju glupostima, intuitivan i svaka stvar mu je tamo gde očekuješ i gde treba da bude. Da ovaj put ne pominjem bezbednost i stabilnost.
Ne, hoću da kažem da se ne može voditi argumentovana i korisna rasprava u fazonu a šta to može Mac što ne može Win. Ja sam u ovoj temi navodio neke prednosti, ali nema boljeg iskustva od ličnog. Svko taksativno nabrajanje mi liči na standardnu Apple reklamu, a time ne bih baš da se bavim.Dakle, kao što je još par ljudi ovde navelo, to je OS kao OS. Iz mase ostalih ga po meni izdvaja činjenica da je pravljen za ljude koji neće da se smaraju glupostima, intuitivan i svaka stvar mu je tamo gde očekuješ i gde treba da bude. Da ovaj put ne pominjem bezbednost i stabilnost.
Pa da, barem u principu. Medjutim najveci broj (razumnih) reakcija ljudi koji nikad nisu seli za Mac su posledica komentara tipa dok sam koristio Windoze moj zivot je bio pakao i onda me obasjala nebeska svetlost. Ja tu pricu ne mogu da svarim, jednostavno moram da procitam sta je to bilo tako strasno i sta je sad bolje. I uglavnom se uspostavi, nish epohalno.

Ako nekog interesuju stvari vezane za mek, ima poziv za topic Apple Macintosh.Molim sve koji zele da diskvalifikuju nesto o cemu ne znaju nista na osnovu poluinformacija i predrasuda da ne uniste i onaj topic tamo.Hvala na paznji, i dovidjenja.www.apple.comwww.applecentar.co.yu maksima gorkog 53

Edited by blek
henrik larsson
Pa da, barem u principu. Medjutim najveci broj (razumnih) reakcija ljudi koji nikad nisu seli za Mac su posledica komentara tipa dok sam koristio Windoze moj zivot je bio pakao i onda me obasjala nebeska svetlost. Ja tu pricu ne mogu da svarim, jednostavno moram da procitam sta je to bilo tako strasno i sta je sad bolje. I uglavnom se uspostavi, nish epohalno.
Ponavljam, onaj ko očekuje da mu OS X radi neke stvari koje ni 1 2. OS ne radi verovatno će se razočarati. Poenta svega je da on standardne stvari radi znatno bolje od konkurenata na polju desktop OSova, po mom skromnom mišljenju.Blek, de nađe da reklamiraš baš one razbojnike iz Maksima Gorkog? Ako negde ne treba kupovati mašinu, to je tamo. Edited by henrik larsson
Ponavljam, onaj ko očekuje da mu OS X radi neke stvari koje ni 1 2. OS ne radi verovatno će se razočarati. Poenta svega je da on standardne stvari radi znatno bolje od konkurenata na polju desktop OSova, po mom skromnom mišljenju.
Naravno. To je tvoja procena i izbor i verujem da bi te barem blago iziritiralo da ti se neko sad iskenja na ledja zato sto ne koristis, recimo, Vistu. wink.gif

CPP, koliko sam ja primetio, ni tebi se niko nije iskenjao ni na sta, barem ne na ovom topicu.Henrik je krajnje korektan, a i ja se trudim da ne zaostajem puno.Henriku cu i odgovoriti - M. Jeftic je gore pitao gde je taj showroom, pa sam zato ostavio njivoju adresu.Nisam imao losa iskustva sa njima, samo mislim da su preskupi, sto mi je njihov direktor obrazlozio visokim dazbinama koje oni placaju.Danas su mi vrlo ljubazno rekli da leopard mogu da dobijem preko njih, po uslovima koji vaze u svetu, sto je ok.Cujemo se na topicu Apple Macintosh, ovde bih pozdravio i prepustio ljubiteljima Didibao patika, SQMY baterija, Akaiwa kasetofona i antivirus softvera da uzivaju u svojoj brojcanoj nadmocnosti.

Cujemo se na topicu Apple Macintosh, ovde bih pozdravio i prepustio ljubiteljima Didibao patika, SQMY baterija, Akaiwa kasetofona i antivirus softvera da uzivaju u svojoj brojcanoj nadmocnosti.
:lolol:
CPP, koliko sam ja primetio, ni tebi se niko nije iskenjao ni na sta, barem ne na ovom topicu.
Nije josh. :)
Cujemo se na topicu Apple Macintosh, ovde bih pozdravio i prepustio ljubiteljima Didibao patika, SQMY baterija, Akaiwa kasetofona i antivirus softvera da uzivaju u svojoj brojcanoj nadmocnosti.
:rolleyes: Sad jeste.Hvala na davanju 1 primera. :lol:
Leopard with chinks in its armourA second look at the Mac OS X Leopard firewallApple is using security in general and the new firewall in particular to promote Leopard, the latest version of Mac OS X. However, initial functional testing has already uncovered cause for concern.The most important task for any firewall is to keep out uninvited guests. In particular, this means sealing off local services to prevent access from potentially hostile networks, such as the internet or wireless networks.But a quick look at the firewall configuration in the Mac OS X Leopard shows that it is unable to do this. By default it is set to "Allow all incoming connections," i.e. it is deactivated. Worse still, a user who, for security purposes, has previously activated the firewall on his or her Mac will find that, after upgrading to Leopard, the system restarts with the firewall deactivated.In contrast to, for example, Windows Vista, the Leopard firewall settings fail to distinguish between trusted networks, such as a protected company network, and potentially dangerous wireless networks in airports or even direct internet connections. Leopard initially takes the magnanimous position of trusting all networks equally......The Mac OS X Leopard firewall failed every test. It is not activated by default and, even when activated, it does not behave as expected. Network connections to non-authorised services can still be established and even under the most restrictive setting, "Block all incoming connections," it allows access to system services from the internet. Although the problems and peculiarities described here are not security vulnerabilities in the sense that they can be exploited to break into a Mac, Apple would be well advised to sort them out pronto.Apple is showing here a casual attitude with regard to security questions which strongly recalls that of Microsoft four years ago. Back then Microsoft was supplying Windows XP with a firewall, which was, however, deactivated by default and was sometimes again deactivated when updates were installed. It was also the case that system services representing potential access points for malware were accessible via the internet interface by default. Despite years of warnings from security experts, the predominant attitude was that security must not get in the way of the great new networking functions.
http://www.heise-security.co.uk/articles/98120 :whistle::lol: Edited by Miroslav Jeftic
  • Create New...