Jump to content

Split ljaptopa: PC vs Mac

blek

Recommended Posts

Otislo se OT, zato sto je pocelo da se prica o OSu, a ne specificno o laptopu, sto je i bilo za ocekivati, ali nije nuzno.Jer, Mek nije samo OS - uocicemo kasnije.Miroslave, postujem tvoju zelju da diskutujes.Ali, vidi.Ja se zaista ne bih upustao u ovakav razgovor, ili bar ne bih bio toliko dogmatski za jednu opciju, da ne znam veoma precizno o cemu pricam. Trenutno kod kuce imam 3 PCa i 4 meka, raznih generacija i u razlicitim stanjima, od potpuno funkcionalnih do rasturenih u delove, sto moje sto tudje.Zao mi je, dakle, sto sa tobom ne mogu da diskutujem kao sa kompetentnim diskutantom. Predlazem ti da negde probas Mek, pa da onda napises neki post. Ne bih sad da sirim, ali mi nije jasno kako mozes i da pricas o poredjenju dve iste aplikacije na razlicitim OS-ovima. Nemam nameru da iznosim argumente u korist meka, nisam kod njih na plati. I Mek i PC imaju svoje prednosti i mane, ali je cinjenica da vecina onih koji poznaju oba sistema nemaju dileme. Samo mislim da ne treba biti tvrdoglav u branjenju svojih stavova izgradjenih na poluinformacijama i predrasudama, i bez zelje da se isti podvrgnu reviziji i proba nesto novo.A kad je vec henrik pomenuo vistu, istu sam obrisao s kompa nakon 3 dana koriscenja. Sramotan pokusaj kopiranja meka, samo sto ne radi, i ruzno je.I, neko je pricao o kineskim patikama.Nikad se nisam pokajao kad sam nesto dobro platio dobre pare. Lose a jeftino mnogo vise kosta, ako se razumemo.

Edited by blek
  • Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• henrik larsson

64

• Venom

55

• Indy

55

• JozoMujica

48

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne bih sad da sirim, ali mi nije jasno kako mozes i da pricas o poredjenju dve iste aplikacije na razlicitim OS-ovima.
Nije mi jasno šta si ovim hteo da kažeš, tj. čini mi se da nisam nigde pričao o dve iste aplikacije na različitim OS-evima, a i da jesam, ne vidim zašto se ne bi mogle uporediti ako su već iste. :)Uglavnom poslušaću Larsona sada, kad već nisam onda, valjda nije kasno. :D Nek' svako uloži svoju pare tamo gde misli da će biti najsvrsishodnije. :)
A kad je vec henrik pomenuo vistu, istu sam obrisao s kompa nakon 3 dana koriscenja. Sramotan pokusaj kopiranja meka, samo sto ne radi, i ruzno je.
Meni radi i lepo izgleda. Sto ljudi, sto cudi. wink.gif
Mislim da nije zdravo da ova tema postoji.
Ukoliko ne bude bilo medjusobnog vređanja, ne vidim nikakav problem u ovoj diskusiji.Ukoliko bude vređanja biće preduzete odgovarajuće mere, kako prema korisniku koji potegne takav način komunikacije, tako i prema njegovom delu. Bolje besmislena rasprava na jednoj temi, nego da se razliva po ostalima.
henrik larsson

Problemi u ovakvim diskusijama nastaju uglavnom zbog toga što može da se skupi max 1% korisnika koji su imali/imaju intenzivna iskustva sa oba sistema. Pa se onda jedni hvataju za Win 95 i BSOD, a drugi za šarenilo, fenseraj i skupoću (a ni 1 ni 2. ne znaju o čemu pričaju).

Ranije su se vodile zucne raprave o tome koji sistem je bolji, sto je mozda imalo smisla posto se radilo o razlicitom hardveru i OS-u. Medjutim, sada je hardver ujednacen, a ko je video sta moze novi OSX Lepard, nece se uopste ni ozbiljnije upustati u diskusiju koji sistem je bolji. Ja koristim inace oba sistema, ali zato zbog virus problematike i prednosti OS-a, preferiram Mac. Jedina prednost Windowsa je i dalje sto ima monopol, pa tako ima vise softvera na izboru, medjutim, i ta, poslednja prednost, se polako ali sigurno topi.

a ko je video sta moze novi OSX Lepard
Možda bi mogao, kao korisnik oba sistema, da kažeš koju iz prve ruke na temu citiranog na ovom topiku?
Definitivno 1 od zanimljivijih izjava u poslednje vreme :)
To i ja kažem, ako radi posao, nije toliko ni bitno. Ja recimo zbog prirode posla dosta radim sa Tradosom i osim Windows-a ni jedan drugi OS ne dolazi u obzir, pošto nisu kompatibilni, ili nisu dovoljno kompatibilni. :)

E da, kad je već tema razdvojena i sa drugim naslovom, mogao bi neko od korisnika OSX-a da navede bitne razloge zašto bi neko trebalo da ga koristi, tj. šta je to bolje. Konkretno mislim na OS, ne na hardver, pošto ne bi trebalo da ima razlike između C2D u Mac-u i C2D u PC-u, valjda je u pitanju jedan te isti C2D. :)

• Create New...