Jump to content

Split ljaptopa: PC vs Mac

blek

Recommended Posts

Results 1 - 10 of about 3,710,000 for windows xp update problems. (0.16 seconds)Naravno, u moju tupu glavu nikako da udje, da su problemi sa kojima se ovi ljudi suochavaju iskljuchivo tu njihovom greshkom, jer evo sa prvog hita na guglu, primer:

Updates fail to install.In most cases a corrupted CatRoot2 folder causes this. You can fix this by renaming the \Windows\System32\CatRoot2 folder to CatRoot2OLD.
Siguran sam da je Microsoft predvideo da to tako radi, jer si me ubedio da takvih problema nikad nema, osim kad ljudi sami pogreshe. Ostaje mi samo nada, da Microsoft nikada nece predvideti da neshto radi besprekorno tako shto cu pre bilo kakve operacije, izvesti vudu vradzbine i odseci mali prst na stopalu, a sve zarad zrtve i u slavu bezgreshnog boga Windowsa.Give me a fucking break...
  • Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• henrik larsson

64

• Venom

55

• Indy

55

• JozoMujica

48

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema potrebe da se istresas ovde na ljude koji pokusavaju da pomognu za ono zasta si inace dao apsolutni minimum informacija. Ako je u pitanju korupcija, najverovatnije se radi o hard drajv problemu ili nestanku struje/naglom gasenju kompa. Nema veze sa XP-om, cak ni Linux nema apsolutni lek za takve stvari (malo je bolji, jer ima bolji fajl sistem).BTW.

Results 1 - 10 of about 3,710,000 for windows xp update problems. (0.16 seconds)
Results 1 - 10 of about 81,000,000 for linux update problems. (0.29 seconds) Ne umes ni Google da koristis kako treba. Edited by Indy

Ja se uopshte ne istresam, samo sam bukvalno rekao ono shto je meni recheno. Kad neshto ne radi, u pitanju je ljudski faktor, jer Microsoft sve napravi da radi kako treba. Moj "problem" pre svega nije problem, jer:1) odavno sam navikao da rad na kompjuteru u nekim aspektima dozivljavam kao silovanje. Da imam neku veru da cu imati neshto od otpora, trudio bih se; ovako, trudim se da me shto manje boli i da shto brze prodje. Go with the flow,2) to i nije izneseno kao problem, niti mi je reshavanje ove situacije neophodno. To mi se deshava apsolutno konstantno i deshavalo mi se i kad sam bio na dial-upu, usb adsl modemu ili sad u mrezi, sa regularnim telefonskim kablom i onim starim okruglim koji sam ubudzio u RJ-11 konektor, kad mi je kompjuter bio u prizemlju i kada je na spratu (mozda slabije reaguje na drugachiji atmosferski pritisak, ko ce ga znati), kao i na vishe reinstaliranih sistema, ukljuchujuci i onaj koji je bio na tek kupljenom kompjuteru. Ovo bi bio duzi odgovor na sve netrazene savete i predloge.A netrazeni saveti u stvari i nisu saveti, nego uvredjene reakcije blekova™, kojima kao da je pradeda pisao izvorni windows kod mastilom po papiru. Umesto da se prihvati da, eto, ponekad neshto ume da ne radi kako treba iz xyz razloga, koji teshko da imaju bilo kakve veze sa mnom, preshlo se na iznoshenje ultimativnih tvrdnji: ti si kriv!!! ti!!!!Zato rekoh, gimme a break.edit: E jebiga, onda necu da pokushavam ni sa Linuxom :lol: . Ali lepo shto si josh jednom rekao da je neshto do mene - jel ti to oko ili kristalna kugla u avataru?

Edited by Venom
Kad neshto ne radi, u pitanju je ljudski faktor...
Kao što sam već rekao, to bi bila summa summarum globalnog iskustva kompjuterskih tehničara. Pritom je nekoliko ljudi (barem 2-3) na ljubazan način, ne stavljajući tebe lično na mesto krivca, pokušalo da ti na to ukaže, međutim, jok... Ne ide.Ako imaš neki konkretan problem, moj ti je savet da pokušaš da ga detaljno i precizno opišeš, a ovde zalaze ljudi kojima je posao da takve probleme rešavaju (a i oni koji znaju mnogo više i od toga, kao Razz). A ako hoćeš patkometriju, izvoli, ali ja se neću time baviti.

Ne znam da li primecujesh, ali ti i Outlander ste jedini koji insistirate na diskusiji ovde. To, kao i to shto si u misguided pokushaju da neshto dokazesh brojao google hits, chini izjavu o odsustvu zelje za patkometrijom vrlo, vrlo, smeshnom.

Ja ne diskutujem u ovoj temi nego pokušavam da ti pomognem da rešiš problem i skineš XP sp3 tako što ti ukazujem na moguće uzroke.Zapravo, uvukao si nas u raspravu da li je windows update loš ili dobar što uopšte ne doprinosi rešavanju tvog problema.

Results 1 - 10 of about 81,000,000 for linux update problems. (0.29 seconds) Ne umes ni Google da koristis kako treba.
Results 1 - 10 of about 11,500,000 for osx update problem. (0.18 seconds) Mada kod svuh ovih rezultata nije jasno da li se radi o automatskom update-u, ili recimo o prelasku s verzije ne verziju. U svakom slucaju, pogledajte macworld i videcete da i Mac ima povremeno probleme sa automatskim update-om. Mislim da je ovo veci blam nego u slucaju MS i Linuxa jer se ipak radi o mnogo kontrolisanijem okruzenju (hardveru).

A netrazeni saveti u stvari i nisu saveti, nego uvredjene reakcije blekova, kojima kao da je pradeda pisao izvorni windows kod mastilom po papiru.Sta ti ovo znaci, Venom, lebati?

Ne svim, naravno - nećeš dobiti source mach-baziranog kernela, kao što ćeš to dobiti sa linuxom recimo.
Ovde je link ka source Apple-ovog Mach kernela v. za 10.5.6: http://www.opensource.apple.com/darwinsource/10.5.6/ (potrebna je registracija, tj. Apple ID da bi se skinuo source, nalazi se pod imenom XNU...)
No, niko se od ovih diskutanata nije brecnuo na Darwin i njegov izvorni kod, nego na OS X. Daj mi link gde mogu da skinem recimo quartz source kod.
Resenja koja su vec postojala, a bila su dobra, Apple je uzeo (npr. CUPS i WebKit) a resenja koja su im bila potrebna a nisu ni postojala morali su sami da napisu, kao sto je slucaj sa QuickTime-om ili npr. Quartz-om (kompozitni desktop) i za to nisu objavili source kod.Napravio bih malu digresiju; sigurno ce vam biti interesantno da procitate o San Francisco Canyon Company link i o tome koliko je QuickTime bio znacajan 1992. (u vreme nastajanja video reprodukcije na racunarima) i kako Microsoft nije bio sposoban da sam napise dovoljno dobre rutine za Video Playback u svom operativnom sistemu vec je UKRAO source code Applovog QuickTime i QuickDrawa da bi unapredio Video Playback u Windowsu.Mislim da zbog ovoga Apple ne daje svoje top notch tehnologije kao OpenSource, drzi ih za sebe jer ga to odvaja od konkurencije. Ali ako udje u OpenSource projekat svi imaju benefit od toga, pa i direktna konkurencija (WebKit na Nokija telefonima), jer Apple ima kapaciteta i mnogo ulaze u OpenSource.btw samo kratko da se vratim na kompozitni desktop (top notch tehnologiju 2000.): ako se ne varam, na linuxu se kompozitni desktop pojavio tek nekih 2-3 godine kasnije (o Visti ne vredi trositi reci, navodno su imali 2003. kompozitni desktop ali je do kraja bila 2006. godina i zahtevao je DirectX 10 GPU i 128MB VRAMa :D, npr. na Mac OS X je dovoljan GeForce 2 ili ATI 7xxx sa 32MB). ono sto je interesantno je da je Apple planirao i napravio kompozitni desktop pre nego sto su graficke kartice bile u mogucnosti da ga ubrzaju! U pocetku je sav posao odradjivao CPU (PowerPC). Nakon toga su Applovi inzinjeri u saradnji sa Motorolinim napravili AltiVec (SIMD instrukcije u PowerPC procesorima, nesto kao SSE2 u intelovom Pentium-u) koji je znacajno ubrzao kompozitni desktop. link (ArsTehnica) - Apple je maksimalno uposlio sve raspolozive resurse ali je pravilno planirao i za buducnost. Ala sam se raspisao :) - Poenta je da Apple nije cekao (kompozitni desktop, altivec...) da drugi nesto naprave pa da ih on sledi vec je inovirao. to radi i danas sa svojim OS-om i CoreAnimation, CoreGraphics... i sa multitouchom na iPhoneu... i sa EFI-jem (koji tek treba da stigne na PC), sa FireWire standardom, i najnovije, sa OpenCL-om... ;)Tuzno je sto trzisni lider, microsoft, radi upravo suprotno: sledi druge, a cesto i usporave druge! (dokazano u sudjenje za monopol)
Sve je to lepo i tačno, ali ne menja činjenicu da je OSX jedna suštinski nefleksibilna platforma. Što ne znači da je i loša.
Sta znaci "nefleksibilna" ? u kom segmentu je OS X nefleksibilan? ako gledamo na kojim sve arhitekturama moze da radi izuzetno je fleksibilan: x86, PowerPC, ARM...
Dakle, nije poenta na čemu će OSX raditi (radiće i na standardnom PC kršwareu), već što je situacija postavljena po principu "Apple way, or the highway" Npr, ja strimujem muziku direktno na zvučnike sa linux notebooka preko Apple Airporta koristeći Amarok. Da koristim OSX, ili nedajbože Windoze, morao bih da se patim sa iTunesom.
aha, sada vidim o cemu se radi :) Ako hoces da strimujes muziku iz bilo koje aplikacije, na bilo koje AirPort zvucnike mozes koristiti AirFoil aplikaciju (postoji od nedavno i u verziji za Windows) ;) i onda nisi evzan za iTunes - mozes koristiti bilo koji program.----To sto pominjete zatvorenost sistema od strane Apple-a jednostavno nije tacno.Da ja ne bih gubio vreme kucajuci kilometarske postove, Daniel Eran Dilger je sve to lepo sakupio i dokumentovao na http://www.roughlydrafted.comako Vas interesuje ova tema, Apple vs Microsoft, Open vs Property, Good vs Bad... :D preporucujem vam da procitate makar deo roughlydrafted.com, za pocetak moze prica bas o QuickTime-u: Microsoft's Plot to Kill QuickTime Edited by kovacm
Ala sam se raspisao :) - Poenta je da Apple nije cekao (kompozitni desktop, altivec...) da drugi nesto naprave pa da ih on sledi vec je inovirao. to radi i danas sa svojim OS-om i CoreAnimation, CoreGraphics... i sa multitouchom na iPhoneu... i sa EFI-jem (koji tek treba da stigne na PC), sa FireWire standardom, i najnovije, sa OpenCL-om... ;)Tuzno je sto trzisni lider, microsoft, radi upravo suprotno: sledi druge, a cesto i usporave druge! (dokazano u sudjenje za monopol)Sta znaci "nefleksibilna" ? u kom segmentu je OS X nefleksibilan? ako gledamo na kojim sve arhitekturama moze da radi izuzetno je fleksibilan: x86, PowerPC, ARM...
Nefleksibilan je u smislu da nije podržan najveći deo tržišta hardvera i softvera.Lako je biti fleksibilan i kompatibilan na par konfiguracija koje su sami sklopili.Zašto muški ne ulete na tržište kao MS sa instalacionim diskom za PC ?Neće jer se plaše slučajeva da instalacija ne pukne na prvom Splash screen-u kao što um®e 70% linux distroaDrugo, šta je dokazano u monopolskoj tužbi?Kako to ne funkcioniše na primeru Firefoxa?Zašto Mozilla fondacija ne podnosi antimonopolsku tužbu kao što je to uradila Opera?Kad neko napravi kvalitetan proizvod, on se probije na tržište.
Da ja ne bih gubio vreme kucajuci kilometarske postove, Daniel Eran Dilger je sve to lepo sakupio i dokumentovao...
Prvih nekoliko reči: "Two notorious Microsoft shills..." obećavaju ekstremno nepristrasan tekst. Znači, nema života van patkometrije. Jadno.
Nefleksibilan je u smislu da nije podržan najveći deo tržišta hardvera i softvera.Lako je biti fleksibilan i kompatibilan na par konfiguracija koje su sami sklopili.Zašto muški ne ulete na tržište kao MS sa instalacionim diskom za PC ?
bice mi drago da odgovorim na to pitanje:Apple, IBM i sve ostale firme su 80tih verovale da je novac u prodaji hardwera. Jedino je Microsoft krenuo putem gde je software u novcu - i uspeo je! (napravio je novac na trecerazrednim produktima koji su uglavnom kopije neceg postojeceg, pocev od DOS-a)evo isecak iz filma koji lepo ilustruje ovo cinjenicu koju sam gore izneohttp://www.youtube.com/watch?v=rCn8IkEuHKkIsto vazi i danas. Apple pravi novac na prodaji hardwera, to je njihova filozofija u poslu sa racunarima (na stranu servisi tipa: iTunes) i sigurno je nece menjati jer se to pokazalo vise nego uspesno (u svakom smislu: i finansijskom i svakom drugom jer kao sto si i sam rekao: "Kad neko napravi kvalitetan proizvod, on se probije na tržište.").
Drugo, šta je dokazano u monopolskoj tužbi?
najbolje procitaj link ka roughtlydrafted.com koji sam ostavio u prethodnom postu, to je tek, tek delic onoga sto je dokazano u antimonopolskom sporu protiv Microsofta.btw evo jedne interesantne recenice iz nove tuzbe EU protiv Microsofta:"Europe's continent-wide legal body also argues that, competition aside, the sheer "ubiquity" of the browser often pushes website owners and app programmers to build content optimized mostly or exclusively for Internet Explorer and thus limits the number of features users can get on web pages or in software."
Kad neko napravi kvalitetan proizvod, on se probije na tržište.
naravno! ...ali neko ko ima monopolski polozaj moze itekako da mu zagorca zivot (dokazano u antimonopolskoj tuzbi ;), pise sve lepo sazvakano na roughlydrafted.com)! @Indypreskocite nove tekstove (blogove), procitaj tekst Microsoft's Plot to Kill QuickTime videces da je sve sto je napisano potkrepljeno sa gomilom eksternih linkova tako da nema greske! ;)i josh jedna stvar, stari Mac korisnici su stvarno ogorceni na Microsoft jer tuzno je gledati da ostatak planete ceka na Microsoft da mu servira stvari koje postoje na Macu godinama (cesto i decenijama).Poslednja izjava Steve Ballmera u vezi Windowsa 7 pokazuje da vise ni nemaju blama da to javno kazu: "Interesantno je da novi operativni sistem poseduje dock, slično kao i Mac OS X operativni sistemi kompanije Apple. Balmeru je upućeno pitanje u vezi sa tim, na koje je on odgovorio da je Apple tehnologija funkcionisala fantastično za njihove potrebe i proporcije, ali da će sada umesto 10 miliona korisnika tehnologija postati dostupna u daleko većoj meri, te da će u njoj imati prilike da uživa 270 miliona Windows korisnika." (sa D6 konferencije link) Edited by kovacm
Apple pravi novac na prodaji hardwera, to je njihova filozofija u poslu sa
Nisi mogao bolje da usmeriš dalji tok diskusijeToj kompaniji prvo i primarno jeste da prodaju hardver a ne softver što u velikoj meri patkometriju čini irealnom u slučaju kada se sukobi sa MS kojoj je softver primaran proizvod.E sad, šta je trećerazredno, šta nije, ko ima registry, ko nema, ko ima compiz ko nema ... to je već patkometrija cool.gif Edited by Outlander
  • Create New...