Jump to content

Split ljaptopa: PC vs Mac

blek

Recommended Posts

Nek je sa srecom.Samo, mislim da je trebalo da ozbiljnije shvatis Zmitjka.Svi pricaju o Acerima, Asusima, Compaq, trte mrte...To je sve B liga - ozbiljan komp je Mac.Ko god je presao na Mac, zna o cemu pricam. Sve dileme padaju u vodu. Toliko superiorniji OS i hardware, a sada vise i nije tako drasticno skup.Neverovatno je da ga niko i ne uzima u razmatranje. Zasto?

• Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• henrik larsson

64

• Venom

55

• Indy

55

• JozoMujica

48

Top Posters In This Topic

Posted Images

henrik larsson
Nek je sa srecom.Samo, mislim da je trebalo da ozbiljnije shvatis Zmitjka.Svi pricaju o Acerima, Asusima, Compaq, trte mrte...To je sve B liga - ozbiljan komp je Mac.Ko god je presao na Mac, zna o cemu pricam. Sve dileme padaju u vodu. Toliko superiorniji OS i hardware, a sada vise i nije tako drasticno skup.Neverovatno je da ga niko i ne uzima u razmatranje. Zasto?
Vidim da si newbie Mac juzer, aj molim te ne pokreći tisućljetnji flejm :)

nisam bas newbie, nov je mini ali g3 imam odavnoflejm je medju ozbiljnijim korisnicima, ali 'siroke informaticke mase' i ne znaju o cemu se zapravo radi, sto potvrdjuje i ovaj topic

Toliko superiorniji OS i hardware, a sada vise i nije tako drasticno skup.Neverovatno je da ga niko i ne uzima u razmatranje. Zasto?
Zato što je skup i što dobar deo para baciš na brand name. :) Da je hardver toliko "superioran" ne bi prešli na Intelove procesore. OS neću komentarisati jer ga nisam koristio, ali Windows "radi" posao i definitivno ima mnogo više aplikacija za njega. Tako da je po meni pitanje, zašto bi ga neko uzimao u obzir, kad postoje jeftinije i isto kvalitetne alternative. :)
henrik larsson
Zato što je skup i što dobar deo para baciš na brand name. :) Da je hardver toliko "superioran" ne bi prešli na Intelove procesore. OS neću komentarisati jer ga nisam koristio, ali Windows "radi" posao i definitivno ima mnogo više aplikacija za njega. Tako da je po meni pitanje, zašto bi ga neko uzimao u obzir, kad postoje jeftinije i isto kvalitetne alternative. :)
Dobro, ja u najboljem PC maniru ukočio čoveka da ne pravi flejm, nemoj me sad terati da počnem da govorim istinu :D
Da je hardver toliko "superioran" ne bi prešli na Intelove procesore.
Ne lupaj gluposti, upravo zbog kvalitetnog hardvera je Apple i morao da predje na Intelove procesore. To tada su koristili IBM-ove procesore koji su se previse grejali (zbog toga Apple nije mogao da izbaci G5 laptop) i trosili previse struje. IBM je obecao da ce da pokusa da resi problem ali Apple nije mogao da ceka. Mnogi Windblows useri su ovaj prelazak protumacili kao nekakvu "pobedu" Microsofta, kao da oni prave procesore. Uostalom kada je u pitanju Microsoft i hardver - nisu se makli dalje od miseva i tastaura. Apple u svojim masinama koristi najkvalitetniji hardver i zato je malo skuplji od ostalih PC fabrikanata.EDIT:Zaboravih Zune. :lol: Edited by Zmitjkoe
Ne lupaj gluposti, upravo zbog kvalitetnog hardvera je Apple i morao da predje na Intelove procesore. To tada su koristili IBM-ove procesore koji su se previse grejali (zbog toga Apple nije mogao da izbaci G5 laptop) i trosili previse struje. IBM je obecao da ce da pokusa da resi problem ali Apple nije mogao da ceka. Mnogi Windblows useri su ovaj prelazak protumacili kao nekakvu "pobedu" Microsofta, kao da oni prave procesore. Uostalom kada je u pitanju Microsoft i hardver - nisu se makli dalje od miseva i tastaura. Apple u svojim masinama koristi najkvalitetniji hardver i zato je malo skuplji od ostalih PC fabrikanata.
Obzirom da ima modela po prihvatljivim cenama pretpostavljam da se tu ugrađuje konfekcija <_<
henrik larsson

... da ne pominjemo standardna upoređivanja brand name PC konfiguracija sa Appleovim, gde se ipak ispostavi da su Apple mašine za nijansu jeftinije od istih sa identičnim hardverom :)Da ne bih ponovo pisao, evo mog mišljenja o 1 zanimljivoj pojavi sa drugog foruma

Prosečan čovek 80% stvari kupuje iz iracionalnih razloga.Možeš se napiti i od Jim Beama i od Manastirke, razlika je u nijansama ujutru. I Vikend i Marlboro su cigarete.Kineske patike sigurno nisu 10 puta gore od nekih firmiranih, a toliko su jeftinije. Obe varijante ćeš pocepati/izgustirati za godinu-dve, i onda uzimati druge.S tim što se ljudi obično kače za takve priče u slučajevima kada treba odvojiti veće pare za nešto od čega zarađuješ. A ne razmišljaju da se tako oblače, to jedu, piju i puše, tj. prave čist trošak.Kada bismo sve te kategorije posmatrali kroz čist odnos cena/kvalitet, Kinezi bi bili apsolutni pobednici
Dakle, reč je o tome da recimo na temi o automobilima niko neće spomenuti kako su Ferari ili Porše jebena precenjena sranja pošto za 5 puta manje para možeš da kupiš zmaja od nove Tojote. Kada se priča o hrani, odeći, pljugama ili tako nešto, na ovom/b92/svakom forumu će se javiti krdo poznavalaca sa istančanim ukusom koji će pravdati desetostruko više cene svojih favorita. Pošto, je l' te, svako voli da pojede/popije/obuče/popuši nešto kvalitetno :) Međutim, kada se dođe do kompova/gedžeta, kod mase ljudi odjednom krene da preovlađuje majčinska ljubav/zavisnost/štedljivost, i razlika od 1000 dolara između Appleove mašine i ručno sklopljenog Pecea (pošto, naravno, svi umeju uspešno sami da odaberu komponente koje se slažu) će postati užasna. Bez obzira na to što neki od njih žive od te mašine, i što toliko spiče na gluposti za 2 meseca.
Ne lupaj gluposti, upravo zbog kvalitetnog hardvera je Apple i morao da predje na Intelove procesore. To tada su koristili IBM-ove procesore koji su se previse grejali (zbog toga Apple nije mogao da izbaci G5 laptop) i trosili previse struje. IBM je obecao da ce da pokusa da resi problem ali Apple nije mogao da ceka. Mnogi Windblows useri su ovaj prelazak protumacili kao nekakvu "pobedu" Microsofta, kao da oni prave procesore. Uostalom kada je u pitanju Microsoft i hardver - nisu se makli dalje od miseva i tastaura. Apple u svojim masinama koristi najkvalitetniji hardver i zato je malo skuplji od ostalih PC fabrikanata.
Rekao sam Intelove procesore, ne Microsoft-ove koliko mogu da vidim. Takođe ne vidim čemu upoređivanje nekog precenjenog laptopa sa jeftinim desktop PC-jem. Postoje HP, IBM/Lenovo, Toshiba koji su praktično izmislili taj proizvod i koji nisu ništa manje kvalitetni, naprotiv, ali verovatno nisu dovoljno 'kul' ili 'fensi' u poređenju sa Mac-om. Edited by Miroslav Jeftic

Nisam ni imao potrebe, kad se već pominje posao, Windows sasvim uspešno obavlja isti. Možda nije inutitivan, šaren, ili ne znam već kakav, ali radi sasvim dobro. :)

Pa otprilike su bili takvi komentari onih koji su ga koristili. Imam par poznanika koji se profesionalno bave muzikom i koji su upoređivali npr. Logic Audio na Mac-u i Cubase na PC-u i razlika je bila jedva primetna, u korist jednog ili drugog, kako se kome više sviđalo, a obrada zvuka se računa u vrlo zahtevne stvari.Takođe, broj korisnika Mac-a kod nas je verovatno ispod 1%, tako da je mnogo veća verovatnoća da ćeš biti u situaciji da si nekompatibilan s nekom aplikacijom/uređajem/itd. U SAD je verovatno drugačija situacija. :)

henrik larsson
Pa otprilike su bili takvi komentari onih koji su ga koristili. Imam par poznanika koji se profesionalno bave muzikom i koji su upoređivali npr. Logic Audio na Mac-u i Cubase na PC-u i razlika je bila jedva primetna, u korist jednog ili drugog, kako se kome više sviđalo, a obrada zvuka se računa u vrlo zahtevne stvari.Takođe, broj korisnika Mac-a kod nas je verovatno ispod 1%, tako da je mnogo veća verovatnoća da ćeš biti u situaciji da si nekompatibilan s nekom aplikacijom/uređajem/itd. U SAD je verovatno drugačija situacija. :)
Boldovano baš i nisam razumeo, u kontekstu našeg prethodnog ćaskanja. Btw, Cubase postoji i za OS X.što se tiče korisnika i procenata, svejedno je gde si (Manje-više, pošto moram da dižem Win preko Virtual PC radi e-bankinga, a sve zbog naših usranih banaka koje amogu da plate lika da napravi klasičnu web aplikaciju, a ne govno koje mora da se tera kroz IE 6). 99% softvera je cross-platform, za neke postoji slična/bolja alternativa (iskreno, za neke i ne), a Vista je i dalje šarenija i zahteva mnooogo više resursa :)
henrik larsson

Ok, ja završavam ovde :D Čisto da se aproširi polje delovanja :)Uostalom, Larko je već završio novi lap, tako da ćemo ga ostaviti da se na 1 miru muči sa 1 Vistom.

Edited by henrik larsson
  • Create New...