Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

U tom poklapanju, kojeg se cece naravno ne stide niti ga kriju (bijuci objektivne), pescanik pored analize morbidne situacije nudi i predlog resenja, odnosno "ideje kako izaci iz tame" koju ti trazis - sledeci put glasaj za LDP i nemoj da glasas za ustav (ne mislim na tebe licno, ne znam kako si glasao). A optimizam...e sad, meni pescanik uliva nadu, jer makar on postoji, nekima verovatno nije to dovoljno, sto razumem, posle svih prevara ( u svojoj sustini dovedenih do neprepoznavanja sto bi rekao pesnik ) jako je tesko naci entuzijazma, snage i vremena da se nadas necemu boljem. Upravo u tome i jeste poenta njihovog "ako vam je dobro...".
Uuu, jako mi resenje!Glasanje jednom u 4 godine, i to ako postoji i promil sanse da LDP&co. osvoje toliko glasova da mogu formirati s nekim koaliciju (sto je, bar za sada, jedino realno). A sta da rade normalni ljudi ostatak godine dok se, ali bukvalno, svakog dana ludaci izivljavaju nad nama? Da cekam petak i Pescanik? E pa necu. Cekao sam tako skoro 15 godina da se digne kuka i motika na Slobu pa mi proletese mnogo lepe stvari u zivotu. Da se razumemo. Podrzao sam i podrzacu svaku akciju koja ima za cilj da se gamad skloni s javne i svake druge scene ali necu dozvoliti da mi zivot prodje bez ikakvog smisla (da cekam da se "narod" probudi i umije). I da, ima mnogo stvari koje su mi ulepsale zivot u poslednjih, da ne kazem pola godine- godine, koje su mi ulile nadu da se ovaj svet oko nas ipak menja iako bi ga mnogi zakljucali na vrh kule i kljuc bacili na dno mutne reke (kad sam malo odrastao, shvatio sam da im nismo mi najveci problem vec vreme koje ih nemilosrdno gazi; zato ga i stalno, neuspesno, vracaju).Glasao sam za LDP&co. i smatram da je svaki referendum odrzan ovde ili manipulacija ili kradja (sto sam mnogo puta ponovio po starom forumu). Sve jasno?
Link to comment

@ svi-o, jebote, pa nije vam ovo zamislisrbiju.org, na kom je Pera Lukovic Jupiter, Pescanik govor bogova, a 2 Cece Virgines Vestalis.:rolleyes:Ako hocete da komunicirate na tom nivou evo vam 20 nickova Luconose Demokratije vo Kraljevo, koji prica sam sa sobom i niko i Ivanom Carom na svom forumu, a koji se odaziva na ime Radovan Milicevic, poznatiji kao Alex_KV.Obozavam i Peru i Pescanik al ne bas toliko da moram da mislim na njih svaki dan u svakom trenutku.

Link to comment
Uuu, jako mi resenje!Glasanje jednom u 4 godine, i to ako postoji i promil sanse da LDP&co. osvoje toliko glasova da mogu formirati s nekim koaliciju (sto je, bar za sada, jedino realno). A sta da rade normalni ljudi ostatak godine dok se, ali bukvalno, svakog dana ludaci izivljavaju nad nama? Da cekam petak i Pescanik? E pa necu. Cekao sam tako skoro 15 godina da se digne kuka i motika na Slobu pa mi proletese mnogo lepe stvari u zivotu. Da se razumemo. Podrzao sam i podrzacu svaku akciju koja ima za cilj da se gamad skloni s javne i svake druge scene ali necu dozvoliti da mi zivot prodje bez ikakvog smisla (da cekam da se "narod" probudi i umije). I da, ima mnogo stvari koje su mi ulepsale zivot u poslednjih, da ne kazem pola godine- godine, koje su mi ulile nadu da se ovaj svet oko nas ipak menja iako bi ga mnogi zakljucali na vrh kule i kljuc bacili na dno mutne reke (kad sam malo odrastao, shvatio sam da im nismo mi najveci problem vec vreme koje ih nemilosrdno gazi; zato ga i stalno, neuspesno, vracaju).Glasao sam za LDP&co. i smatram da je svaki referendum odrzan ovde ili manipulacija ili kradja (sto sam mnogo puta ponovio po starom forumu). Sve jasno?
Ko o cemu ti o melancolicu:)A kad vec pitas , nista mi nije jasno stvarno, i dalje ne vidim koji je tvoj problem sa pescanikom, a to je nekako relevantno ovde.
Link to comment
Ko o cemu ti o melancolicu:)A kad vec pitas , nista mi nije jasno stvarno, i dalje ne vidim koji je tvoj problem sa pescanikom, a to je nekako relevantno ovde.
Retko se pozivam na Ukija ali eto ti covek sve rekao malo vise u poslednjoj recenici. Edited by melankolic
Link to comment
Samo da malo izreklamiram Peru, kao ucesnika Pescanika u emisiji prekosutra. :rolleyes:
Sorry. U poslednjem trenutku isprecila se visa sila. Odgodjeno za /valjda/ sledeci petak. :(
Link to comment

12. 10. 2007.najava svetlane lukić306. emisijaVesti u Srbiji ove nedelje počinju sa: situacija je trenutno mirna, ali napeta, sukobile se dve grupe vernika u Novom Pazaru, odbornik radikala bacio suzavac na svoje kolege iz DS u Rumi, kamenice u Novom Sadu na protesnom maršu antifašista, policija upada u džamije i šikanira imame, privodi neonaciste, odbornike. Nasilje se valja ovom zemljom, a predsednik vlade i predsednik države postižu neverovatne uspehe na diplomatskom planu.Koštunica se bije za međunarodno pravo, a Tadić je na ministarskoj konferenciji, životna sredina za Evropu, koja se održava u Beogradu, pokrenuo akciju Nulta emisija - nula poreza. Tadić je predložio da se smanji emisija štetnih gasova na petinu, dakle ne ZA petinu nego NA petinu. Predsedniku pamet ne smeta i on nastavlja svoju borbu za mir i prosperitet čitavog sveta, a i šire.Decenijama se mnogi ozbiljni i moćni ljudi bore za svaki promil smanjenja zagađenosti, Kjoto na primer predviđa smanjenje od samo pet odsto, ali naš lepi i visoki predsednik neće da igra na sitno, nego odmah, bre, da se smanji to đubre i da svi živimo kao Porodica bistrih potoka. I to predlaže predsednik zemlje u kojoj ženama u Boru i Pančevu od zagađenja pucaju najlon čarape i u kojoj niko ne ume i neće da zaustavi pomor ribe.Potamanili smo toliko ribe da više nećemo moći da slavimo Svetog Nikolu kao posnu slavu. Ribe neće biti za svakog srpskog domaćina i moraće da se pređe na gicetinu - što bi predsednika verovatno jako obradovalo.Predsednik i premijer su od državničkih aktivnosti ove nedelje imali i susret sa Gaspromom. O toj ruskoj državnoj kompaniji koja hoće da kupi NIS i ko zna šta još, izveštavalo se kao da je u pitanju neka ličnost, živ čovek: Gasprom je bio u odvojenim posetama predsedniku i premijeru, Gasprom je dodao, Gasprom je podvukao.Dakle, Vladimir Vladimirovič Gasprom sredio je stvari u Ukrajini, oformio je ukrajinsku vladu brže nego što se nadao i tako našao malo vremena da svrati u prijateljsko-ucenjivačku, radnu posetu Srbiji...http://www3.b92.net/mp3/Pescanik-2007-10-12-09-30.mp3

Link to comment
Ko je ovo bio u Pescaniku danas, uhvatila sam poslednjih 15 minuta?I sta ga je pitala na kraju pa je rekao da je to kretensko pitanje?
Poslednjeg sam cuo Peru Lukovica. Ce skinem na podcastu, pa ti javim ako jos bude aktuelno.
Link to comment

"Kretensko pitanje" je snimak (jucherashnji) Hadzi Banderasa iz Skupshtine Srbije.Nekome mozda nevazno, ali sushtinski pokazatelj, simbolichki momenat - da je Vonjislav Koshtunica dovrshio restauraciju (i aboliciju) rezima za koji smo mislili da je proshlost.Ostaje da zavrshimo kao ruska gubernija i pos'o je obavljen.Ovo je istorijsko "da" rezoluciji Informbiroa.

Edited by Lun
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...