Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

A glede budjenja bunta, dragi moj nepoznati sagovorniche, bojim se da to ne zavisi od "Peshchanika" vec od puka.Ne treba ljudima "Peshchanik" da bi razumeli da nemaju za patike za svoju decu. Onog trenutka kada im se to bude smuchilo, kada shvate da im zivoti prolaze uludo u Srbiji, dok se odabrani nakrcavaju - tada ce doci do pobune o kojoj govorish.
S ovim se nikako ne bih mogao sloziti. Zavisi kako od Pescanika tako i od svakog od nas koji "drmamo" svoje rodjake, prijatelje, komsije da se trgnu iz ove letargije. Ono sto je opasno je prepustiti ovom obicnom, sludjenom "puku" da referendumski odlucuje o tome sta dalje. Znamo gde nas je to dovelo raznim referendumima. Eno i onaj za novi ustav je mucki falsifikovan pa se puk (vecinski) ne buni iako se radi o najvisem pravnom aktu jedne zemlja. Sto bi to moglo u zemljama razvijene demokratije...Zato je i bilo neophodno da se probudi svest ljudi ovim najnovijim protestom a ne da se ceka da puku zafale pare za decje patikice.
Link to comment
...A glede budjenja bunta, dragi moj nepoznati sagovorniche, bojim se da to ne zavisi od "Peshchanika" vec od puka.Ne treba ljudima "Peshchanik" da bi razumeli da nemaju za patike za svoju decu. Onog trenutka kada im se to bude smuchilo, kada shvate da im zivoti prolaze uludo u Srbiji, dok se odabrani nakrcavaju - tada ce doci do pobune o kojoj govorish.
E ajde ako mozes to nekako...veselije...optimisticnije...onako, recimo u stilu VB, to ce narod oraspoloziti za predstojece bitke sigurno, a ne ovako bezobrazno im nabijas na nos to sto se oni vesele dok im deca idu bosa. (ne misleci pri ovome na melancolica niti bilo koga licno)
Link to comment
E ajde ako mozes to nekako...veselije...optimisticnije...onako, recimo u stilu VB, to ce narod oraspoloziti za predstojece bitke sigurno, a ne ovako bezobrazno im nabijas na nos to sto se oni vesele dok im deca idu bosa. (ne misleci pri ovome na melancolica niti bilo koga licno)
-glas dijaspore- Edited by melankolic
Link to comment
ne ja nego dunanad. znas onu njenu...
znam na sta si mislio, zato mi i jeste glupo, nisko i onako...kukavicki, ad hominem strike i time sine resis sve probleme. ma car si sta da ti kazem.
Link to comment
znam na sta si mislio, zato mi i jeste glupo, nisko i onako...kukavicki, ad hominem strike i time sine resis sve probleme. ma car si sta da ti kazem.
ko sto je i meni glupo pricu svoditi na nivo decjih patika i nase nebrige.
Link to comment
ko sto je i meni glupo pricu svoditi na nivo decjih patika i nase nebrige.
da te naucim, ako je tako, onda pricas o tome, ne o meni, posto o meni pojma nemas- ovako ispadne da trabunjas u startu bez da is imao priliku da pokazes da ima nesto u tvom stavu. drugo, lepo sam ti napisao da se nebriga ne odnosi na tebe, ne htejuci da pretvorim ovo u trol medju nama dvojicom ofarbao sam taj dodatak u svetlo zutu boju na kraju recenice, u nadi da ces ti sa svojim dugim forumskim iskustvom umeti toliko da pogledas. da ti razjasnim jos malo, kao sto sam tamo napisao, moja opaska se nije odnosila na tebe, niti znam da li imas decu, nit gde zivis uopste (ok sad znam), niti me bas ti licno bas puno zanimas. namera mi je bila da podrzim luna a i pescanik bogami i da objasnim da se radi o stvarima koje su jezivo depresivne i mracne i da ukazivanje na mracnu istinu situacije, sto jeste jedina i glavna svrha pescanika, ne moze da se izvede "optimisticki", vec da je taj takozvani optimizam u stvari beg i skrivanje od vrlo mracnih i teskih cinjenica.
Link to comment
Mislim, socijalni bunt u Srbiji? Tesko...
Tesko ali ne i ne moguce. Za to je potrebno biti drustveno osvescen. Polako, prvo da se drustvo odredi prema osnovnim civilizacijskim tekovinama.
Link to comment
da te naucim, ako je tako, onda pricas o tome, ne o meni, posto o meni pojma nemas- ovako ispadne da trabunjas u startu bez da is imao priliku da pokazes da ima nesto u tvom stavu. drugo, lepo sam ti napisao da se nebriga ne odnosi na tebe, ne htejuci da pretvorim ovo u trol medju nama dvojicom ofarbao sam taj dodatak u svetlo zutu boju na kraju recenice, u nadi da ces ti sa svojim dugim forumskim iskustvom umeti toliko da pogledas. da ti razjasnim jos malo, kao sto sam tamo napisao, moja opaska se nije odnosila na tebe, niti znam da li imas decu, nit gde zivis uopste (ok sad znam), niti me bas ti licno bas puno zanimas. namera mi je bila da podrzim luna a i pescanik bogami i da objasnim da se radi o stvarima koje su jezivo depresivne i mracne i da ukazivanje na mracnu istinu situacije, sto jeste jedina i glavna svrha pescanika, ne moze da se izvede "optimisticki", vec da je taj takozvani optimizam u stvari beg i skrivanje od vrlo mracnih i teskih cinjenica.
Jeste i onda cemo da kraja sveta drzati tribine na kojima cemo ponavljati istine poznate svakom psihicki zdravom coveku?Pa mogao si, covece, nesto zakljuciti o toj harizmi djindjicevskog tipa a ne pozivati se na njega (sto cine pescanici) i kukati sve vreme bez imalo nade u bolje sutra.
Link to comment
Jeste i onda cemo da kraja sveta drzati tribine na kojima cemo ponavljati istine poznate svakom psihicki zdravom coveku?
Ne do kraja sveta, samo dok budu postojale u toliko ogromnom broju tribine koje ponavljaju stvari koje su svakom psihicki zdravom coveku potpuno nelogicne.
Pa mogao si, covece, nesto zakljuciti o toj harizmi djindjicevskog tipa a ne pozivati se na njega (sto cine pescanici) i kukati sve vreme bez imalo nade u bolje sutra.
Izvini, procitao sam nekoliko puta ovaj deo i jako se mucim da razumem sta si hteo da kazes. Verovatno je to zato sto sam glupi iseljenik, ali molim te da pojasnis. Prvo sta je "harizma djindjidjevskog tipa"? Drugo da li pokusavas da kazes da se ja pozivam na njega pa sam mogao nesto iz toga nauciti ili gosti pescanika i da li u tom slucaju mislis na sve goste pescanika ili pak na cece? Trece, sta se moglo iz toga nauciti? Cetvrto, da li ti to hoces da kazes da sci gosti pescanika samo kukaju bez nade u bolje sutra? Mozda hoces da kazes da treba da pevaju i igraju dok pricaju o temama o kojima pricaju? Nije mi jasno takodje sta je tebi tacno tu depresivno - ja svaki put kad slusam nalazim da su uzasno depresivne teme i stvari koje cujem i naucim, ali ne mogu nikako da zamislim na koji nacin bi se to ispricalo tako da se inspirise optimizam. Jedino sto u svemu tome inspirise optimizam je samo postojanje pescanika i ljudi koji se njega okupljaju te se ono malo depresivaca koji se zabrinu za svoju i buducnost svoje dece kad shvate da zive u tolikoj bedi da ne mogu ni patike da im kupe ne osecaju sami i potpuno bolesni. I konacno, nekako primecujem da si poceo da izbegavas onaj deo diskusije o tome gde ja zivim, jel mislis da vise nije relevantan?
Link to comment
Voditelj malopre (Rizla?) na radiju B92: - Pescanik treba preseliti naaaa, zeljeznicku stanicu, gde god.
u tonu nije bilo ničeg pežorativnog, više je bilo u stilu da Peščanik treba postaviti tamo gde bi najviše ljudi moglo da ga čuje/vidi/očeše/razume.
Link to comment

ovo nije topik o moderaciji, ali da rascistimo neke stvari. posto je lun zabrinut kako ce neki osnivac da unakazi forum i banuje slobodno iskazivanje ljubavi prema 1 kultnoj emisiji, zelim da mu ovom prilikom te iluzije razbijem. osnivaci foruma su administratori, ja moderisem one podforume i teme na kojima eksplicitno stoji moje ime i time cu se i u buducnosti baviti (dok me ne svrgne kuka i motika ili mi admini daju sut otpozadi). radio uredjuje atreid. takodje zelim da te uverim da licno nemam nista protiv toga da se otvaraju teme o pescaniku, biki siki, peri glavonji i inima, ali se nadam da i ti nemas nista protiv toga da se o istima iznose razlicita misljenja.kult i kultni je izraz koji se nevidjeno izlizao i ne znaci nista. poceli su da ga upotrebljavaju nepismeni novinari da oznace nesto sto je jako popularno, kao i nesto o cemu bi svako negativno misljenje bilo pravi tabu. jednom recju, religija, i to vladajuca. stoga i moja primedba.a sad nastavi da smislenim postovima siris slavu pescanika.

Link to comment
...
Shta je to u ljudskom bicu shto ga, chim se dochepa neke vlasti, odvede u suvoparni rechnik birokracije?Polako, Larko, nema mesta podizanju tenzija. :)To se chika Lun samo malce shalio, provocirao, izazivao raspravu (vidish kako nam je zivahan ovaj topik)Naravno da sam za to da se otvaraju sve teme i da se iznose sva mishljenja.Nadam se da isto pravo postoji i za one koji osporavaju neka mishljenja jer imaju primedbe na argumentaciju.A sad bez zezanja (ako zaista nameravate da napravite neshto bolje od onoga):Sasvim amaterski, ja kapiram da se moderacija moze jednostavno vrshiti ako se napada stav a ne chovek. Naravno, isto tako mislim da se da dopustiti malo sitnog podjebavanja chisto zivopisnosti radi.2 melankolic:Pricha o paru patika je metafora koja, ne da nije nevazna nego je, prema svim pokazateljima, krunska. To je metafora o ekonomskom stanju Srbije i njenih gradjana.A problem i jeste u tome shto ti, kao i narod u svojoj ukupnosti, a i politichari, vishe obracate paznju na Kosovo, integritet i ostala sranja, na rachun egzistencijalnih problema gradjana. Samo u tom vrednosnom sistemu je pitanje "patika", kako ti kazesh - "svodjenje priche na..."
Jeste i onda cemo da kraja sveta drzati tribine na kojima cemo ponavljati istine poznate svakom psihicki zdravom coveku? Pa mogao si, covece, nesto zakljuciti o toj harizmi djindjicevskog tipa a ne pozivati se na njega (sto cine pescanici) i kukati sve vreme bez imalo nade u bolje sutra.
Mislim da bi za bolje medjusobno razumevanje bilo mnogo jednostavnije da ti lepo napishesh shta i kako bi trebalo raditi.Deo o "harizmi djindjicevskog tipa" ni ja nisam razumeo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...