Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

vozio sam ga...., nesto sasvim novo, sto se ravnoteze tice, postoji sistem koji se pali na 10km/h i regulise balans motora pa spustanje nogu na semaforu nije neophodno, ali..., to dolazi kao dodatna oprema i kosta oko 500 jurica, kao posebna ludost stize "zimski paket" u vidu zimskih guma, vetrobrana od 1.5 metara i elektricno cebe.. :Pnajbitnija stavka..., 4cm je uzi od Beverlija..

Edited by nexus13
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

aj da vratim ovaj posrnuli topik iz zaborava, a voleo bih da i da dobijem neke savete, da nebude samo wishlist...dakle, spremam dozvolu za par meseci naftalina. kategorije C i E mi ne vrede nista za dnevni prevoz, pa sam prelomio da osvojim i predposlednju od njih - A. iskustva sa motorom su klinjarska i zavrsena zescim padom, donekle i fobijom. po prirodi sam prilicna lozana, u voznji generalno agresivan, pa sam se odlucio krajnje racionalno - za skutercic. prijatelj mi daje ok cenu za neke japance koje cisti sa lagera - Suzuki an 125(cc). u tom malom su izvukli 9KS...kapiram da je to dovoljno da njega (100kg) i mene (90kg) pretera sa jedne strane grada na drugu? kakva su vam generalno iskustva sa skuterima?

Link to comment

Vozio nekad Vespu PX200E. Bio ekstra zadovoljan. Sad, to nije bilo po ovakvom saobracajnom haosu.Drugari koji voze skutere, kazu, ukoliko imas plan da se provlalcis izmedju kola, samo oni mali iliti tanki modeli (50 ccm) vrse posao.Inace, taj Suzuki 125 je vec ala i sasvim je dobar za gradske, a pogami, i prigradske potrebe.BTW, sad se vratih sa sajma motora.

Edited by The Ghost
Link to comment
aj da vratim ovaj posrnuli topik iz zaborava, a voleo bih da i da dobijem neke savete, da nebude samo wishlist...dakle, spremam dozvolu za par meseci naftalina. kategorije C i E mi ne vrede nista za dnevni prevoz, pa sam prelomio da osvojim i predposlednju od njih - A. iskustva sa motorom su klinjarska i zavrsena zescim padom, donekle i fobijom. po prirodi sam prilicna lozana, u voznji generalno agresivan, pa sam se odlucio krajnje racionalno - za skutercic. prijatelj mi daje ok cenu za neke japance koje cisti sa lagera - Suzuki an 125(cc). u tom malom su izvukli 9KS...kapiram da je to dovoljno da njega (100kg) i mene (90kg) pretera sa jedne strane grada na drugu? kakva su vam generalno iskustva sa skuterima?
imas na prosloj strani moju proslogodisnju investiciju..., kupio Zabara od 160 kuba, prezadovoljan...., zivot mi se obogatio u vidu manjka nerviranja oko parkinga, guzvi, bilo kakvog razmisljanja o kolima, auto nisam upalio 5 puta za celu sezonu, a bogami je trajala prosle godine...ako nije tajna, koju cenu dobijas za Suzu® od 125 kuba??Moj ima negde oko 13 konja, i vise je nego dovoljan za mene, i za nesto zensko pozadi...
Link to comment

1100e, mozda i 1050, cekam da vidi kolika mu je bila provizija, pa da mi skine. on je prodao dva kamiona tih 125ica po 1400 prosle godine. jbg, ja mislim da je dobar deal? po toj ceni sam samo nalazio neke kineze i to uglavnom po 50cc. ja cu na njemu bukvalno da se vezbam, a ostavljam ga i napolju (u bloku!), nije mi u interesu da kosta vise...fala obojici za ohrabrenje ;)

Link to comment
1100e, mozda i 1050, cekam da vidi kolika mu je bila provizija, pa da mi skine. on je prodao dva kamiona tih 125ica po 1400 prosle godine. jbg, ja mislim da je dobar deal? po toj ceni sam samo nalazio neke kineze i to uglavnom po 50cc. ja cu na njemu bukvalno da se vezbam, a ostavljam ga i napolju (u bloku!), nije mi u interesu da kosta vise...fala obojici za ohrabrenje ;)
za Suzu od 125 kuba, to je sjajna cena...., samo napred ;)
Link to comment

Možda bi bilo dobro da isprobaš i neki moped od 50 ccm. Manja je gnjavaža, nemaš potrebu za A kategorijom i registracijom. Opet, ako ti se svidja što da ne..

Link to comment

vozio sam te prdavce kao klinac (cak i na nekoj saobracajnoj sekciji vozio prepreke sa njima) ali mi je to malo slabasno...kapiram da ova 125ica ima neke snage u rezervi da te izvuce iz nekih, nedajboze, makazica, a i tih par uzbrdica moze lakse da odradi. imam i nekog kolegu u bloku koga bih povezao ponekad na posao, a i sto da ne, mozda i neka devojcica moze da sedne :blush: ...za dozvolu stoji ali cu izmajmunisati valjda nesto...

Link to comment
  • 2 weeks later...
Smekerska masina. Koliko treba staza na manjem motoru da bi se vozila ovakva zver? Meni se svidjaju oni BMWovi motori, vidim da se polovni mogu kupiti za normalne pare.
Sta ja znam, meni je trebalo dve sezone (ne vozim po hladnoci i kisi, nije uzivanje) i 5-6 padova na prethodnom (500) da se odlucim na ovaj potez. I opet sam uzeo polovnog i ne tako skupog (manje od 3000e), posto nisam siguran da se necu prostrti jos koji put. Doduse i vozim ko manijak.P.S. Svi padovi su bili prve sezone, poslednji put sam stari popravio negde u martu-aprilu prosle godine i vozio bez incidenta dok nije pao sneg ove zime. Edited by braca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...