Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

Kubikaža nije bitna samo zbog vuče nego i zbog gabaritnosti. Pošto si velik treba ti veći motor kako bi ti bilo udobno dok sediš i voziš, inače može da ti dozlogrdi ili da počneš da grešiš zbog umora, a nema potrebe ni za jednim.

 

http://cycle-ergo.com/

Link to comment

aha, kapiram.

mislio sam da je situacija kao kod kola, tojest da stavljaju razlicite kubikaze na isti ram. kakogod, svakako bih isao na vise kubika.

Link to comment
12 hours ago, ToniAdams said:

u motore se ne razumem, ali statiku znam, zar ne treba juriti nesto sa sicem sto blize zemlji?

nize teziste, teze pasti.

makar tako kontam :(

ovaj bmw jebote, to ima 120 konja!

 

Ja sam te choppere i slicne motore samo par puta u zivotu probao. Eto recimo kod njih je sic nisko, i po nekoj logici bi trebalo da su najstabilniji ali nemam iskustva sa njima pa ne znam. Plus, ja iskreno i ne znam bas sta se podrazumeva u tu stabilnost.. dok motor stoji, kapiram da je nizi stabilniji. Ali kad se kreces, nijedan nije stabilan :) Na "stabilnost" pocne da utice gomila faktora, od kojih je najcesce bitniji raspored mase samog motora (a ne samo tvog dupeta :)). Pogotovo kod tih tezih motora. To i jeste valjda ta nauka pri konstrukciji. Iz mog (skromnog) iskustva touring motori su najlaksi za voznju i kontrolu. U stvari, ima ovih koje zovu adventure.. uglavnom te neke varijante. Recimo da ja jos nisam seo na motor koji je lakse voziti od honde xrv650 (tzv. Africa Twin) a kod njih je sediste prilicno visoko. Toga smo se burazer i ja docepali pre 10+ godina i u medjuvremenu se svasta menja ali ona ostaje. Mislim da ce nam je klinci voziti. A na njima je recimo sediste prilicno visoko. 

 

A imam i osecaj da gresis kod jedne tipicne stvari, kapiras da ces motor kontrolisati svojom masom, pokretima i cime vec.. a neces. Mislim hoces ali samo donekle, motor kontrolises volanom, gasom i kocnicama. I iako je itekako bitno gde ti je dupe u datom momentu, isto toliko i bitnije je sta si mu u kom momentu dao kao zadatak i sta on moze da izvede. Tako da se ne opterecuj previse visinom sedista, nije sve u tome. 

 

 

Ma bre, ona bembara f650gs, nema ti bolje za pocetak. 

 

 

 

 

Link to comment

Na kraju, ako bas nikad nisi vozio uzmi i neki ozbiljniji skuter.

 

Sta god samo ne kros odmah :D Ja ih obozavam ali ih smatram za jedne od zajebanijih. Tu bas nema mesta za pocetnicke greske. To znam iz licnog iskustva. 

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ima u nemačku škola za motor, baš za motor ne ko ovde auto škola?

nem pojma. mozda kod nas polozim na foru :fantom:

 

zajebavam se naravno, ako bih se prihvatio toga, svakako bih isao u pravu skolu

3 minutes ago, urkozamanje said:

Na kraju, ako bas nikad nisi vozio uzmi i neki ozbiljniji skuter.

 

Sta god samo ne kros odmah :D Ja ih obozavam ali ih smatram za jedne od zajebanijih. Tu bas nema mesta za pocetnicke greske. To znam iz licnog iskustva. 

sad me zbunjujete, jel ovaj bmw nije kroser?

kakva je to uopste vrsta motora? kaze enduro, mislio sam da su to kroseri.

Link to comment

Brate, ne znam majke mi. Kad neko kaze cross ja tu podrazumevam prvenstveno dirt bikes. A mislim da cak ni to nije skroz tacno jer ima gomila nekih kategorija.. uglavnom pod cross mislim na ovo:

 

https://goo.gl/images/jXf5Qq

 

Osim sto sve zivo moze da bude drugacije (recimo suspension) laksi su pa imas utisak vece slobode. Sto i jeste istina, ali ta sloboda se placa. 

 

A ova bembara o kojoj pricamo se mozda moze svesti pod dual sports. A ni u to nisam siguran. Adventure mozda, jbm li ga. 

Link to comment

sad sam citao kritike, izgleda da je jako dobro isprojektovan te da je centar mase nesto bas bas nisko.

bezezanja, uzimam to, samo jos da naucim da vozim i uzmem dozvolu. :D

 

 

i zanimljiv je link sto je gufs kacio, svakako bih morao da ga isprobam. 

Link to comment
48 minutes ago, ToniAdams said:

nem pojma. mozda kod nas polozim na foru :fantom:

onda u bataju il pančevo

 

 

tih moto škola bi trebalo da ima i/u nemačku. gde te baš nauče da voziš motor. ovde kod nas u aš te osposobe samo da položiš ispit. ja nisam pre vozio motora pa sam namerno uzeo 40 časova. od tih 40 h instruktor je bio samo na prvom gde mi je objasnio kako funkcionišu brzine, kako se koči, šta se vozi na poligonu i to je to

 

posle sam sam terao sam u onom flu prsluku. vozio sam neku njihovu suzu od 1253

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...