Jump to content
Sign in to follow this  
Boza_zvani_Pub

Broj 1 ovih OI je...?

...?  

160 members have voted

1. 1. ...

• Michael Phelps (USA)
      34
    • Usain Bolt (JAM)
      126

Recommended Posts

Venom
Dobro, ali kakve to veze ima? Ja sam ti rekao da, ukoliko se sutra otkrije da je Bolt dopingovan, prvi cu mu se posrati po glavi. Medjutim, covek je testiran mnogo puta i nikad mu nista nisu nasli. Sto bi rekao Karl Raspadnuta Pa Operisana Vilica Luis - period. Ne shvatam cemu sad ova prica?Cudi me da ovaj deo koji sam ja izvukao nisi boldovao. Eto ti sustine citave Luisove price. Mi mu jebemo kevu od postenja a tamo neke zemlje poput Jamajke, e tamo se sve moze. Oh, bijednoga karipskoga ostrva gde se sprinteri stvaraju u laboratorijama, a ne kao kod nas lijepih, brzih i pametnih, gde se sve mora postici samo u znoju lica svog i gde niko nista ne koristi osim izvorske vode i babinog kacamaka. Ne razumem samo zasto 1 ponosni Amerikanac nije bar sekund svog mrsomudjenja posvetio Florens Grifit Dzojner, ciji je rekord i dalje aktuelan i bice jos dugo, dugo vremena. Ni nju nisu uhvatili u okviru tog "random and most comprehensive drug testing program". Da jesu mozda zeni ne bi srce eksplodiralo u paramparcad u trideset i nekoj godini zivota.
Ja sam vec pomenuo Flo-Jo, ali mi nije jasno shto je ti pominjesh u negativnom kontekstu, kad... nije nikad uhvacena u dopingu, shto vec nekoliko puta ponavljash kao izuzetno bitnu stvar (a i ovde je pominjesh u prvom pasusu).Bez obzira na istoriju, ponosni Amerikanac i ima na shta da bude ponosan, kad su Amerikanci uhvatili svoje rekordere (i Gatlina i Montgomerya) i Marion Jones na kraju povezali sa BALCO-om i naterali da prizna da je dopingovana, iako nikad nije uhvacena na testu. Chinjenice? Chinjenice.Mozda on sere, jer ga nervira Bolt, jer ga pogadja neuspeh americhkog sprinta, jer ovo, jer ono - vec sam ti rekao da me ne zanima shta su motivi. Chemu? Ne znam. Nije mi bitno. Bitno mi je da sam sve to vec i sam rekao o jamajchanskom sprintu pre dva meseca i da mi prija shto devetostruki osvajach zlatnih medalja na OI kaze isto. A ti ga razvlachi po blatu, kao ljubomornog, ili ovakvog, ili onakvog, koliko god hocesh. I to mi je potpuno svejedno, ali ono shto je recheno, je sasvim na mestu."But for someone to run 10.03 one year and 9.69 the next, if you don't question that in a sport that has the reputation it has right now, you're a fool. Period."

pp34
Mozda on sere, jer ga nervira Bolt, jer ga pogadja neuspeh americhkog sprinta,
:Hail: :Hail: :Hail:

Budja
Uspon je pocheo od toga da klinci ne idu u USA, gde bi imali najbolje moguce uslove za rad, nego ostaju na Jamajci, gde od skora imaju jednako dobre uslove za rad. Ne verujem. Amerika ima 350 miliona stanovnika, a Jamajka nema ni 3. Lako je precutati, ali nije mozda ni pametno pominjati, jer ako je taj trening za posebnu disciplinu toliko vazan - a ja ne znam, ali verujem tebi - onda mi deluje prilichno neverovatno da je uspeo da istrchi .1 sekundu brze od svih nejamajchana sveta svih vremena, sa samo jednom godinom treninga. Bilo kako bilo, svi moguci razlozi za objashnjenje da Boltovi i jamajchanski rezultati nisu sumnjivi i dalje ne znachi da oni razlozi za sumnju nisu opravdani.Govorim o jamajchanskom sprintu. Nisam toliko upucen u starije rezultate, ali koje to vrhunske sprintere imala Jamajka? Naravno da je neko ko udje u finale na 100 metara Olimpijade ili SP vrhunski sprinter, ali u ovom sluchaju govorim o shampionima ili osvajachima medalja. Meni pada na pamet Merlin Oti. Ima li josh koga? A onda, pravo niotkuda, prvo jedan sprinter na 100 metara pomera granice moguceg daleko, daleko od onog shto se uopshte smatralo mogucim (Asafa), a onda drugi, josh ludji i to sve rushi, vishe kao shalu (i komiku jashta). Pa onda ove sprinterke, za koje ne znam ni kako se zovu, da budem potpuno iskren, toliko su poznate bile do juche.Ima li josh neka zemlja sa ovakvim instant rezultatima?Nije mnogo chudno, eh? Donovan Bailey, Michael Johnson - svi oni su bili poluinvalidi u mladjim kategorijama pretpostavljam. Wrong. Vecina vrhunskih sprintera je u isto vreme pokazivala talenat i dok su bili mladji. To prosto tako ide. Pa su ipak retki oni koji su ostvarili shokantno dobre rezultate kao Bolt. Troje ih je zapravo: Ben Johnson, Michael Johnson, Florence Grifith Joyner. Jedan je uhvacen, druga je mrtva, a treci je to uradio na vrhuncu velichanstvene karijere.Ja sam naravno ubedjen da je Bolt dopingovan, ali ne bih gubio svoje vreme na raspravu oko nechega shto ne mogu da dokazem. Od njega naravno uopshte ne ochekujem da se brani i dokazuje da nije kriv, ali u najmanju ruku reci da su rezultati sumnjivi i to vrlo, je realno. Nishta manje, nishta vishe.
Naravno, ti si ubedjen i verujes. Sa druge strane rezultati su u "najmanju ruku sumnjivi"Red je da se odlucs.A jedini argument je "rezultati pravo niotkuda", sto naravno nije istina. Pokusao sam da pomalo razjasnim meni dostpunim informacijama zasto je moguce da se janmajcanski sprint toliko popravio ali ti si odlucio da to ignorises, i da vrtis staru pricu.Sto se Micheala Johnsona tice, Wiki ne registrujenjegove rezultate i juniorske konkurencije. Prvi dostupan je sa 22 godine (iz 1989).

Budja
Preveliki je put od norme sprintera iz 1980. godine (iznad 10 sekundi) do svetskog rekorda za cirka 6 meseci. Ne samo da sam video da je recheno da je bio vrhunski sprinter, nego sam to i prokomentarisao. A ti pronadji. Dalje, ti i dalje mashish poentu: ja se ne hvatam za doping kao jedino objashnjenje, ja koristim njegov prebrzi uspon, kao i josh nekoliko otezavajucih faktora da kazem da cela stvar smrdi do neba. Kao shto smrdi.
'Alo, covek ima bronzu iz Osake sa 200m, dva zlata sa svetksih juniroskih prvenstava, jos par regionalnih zlata. NIje se pojavio niotkuda. Otuda je tvoj osnovni argumet tropa. Dominacija Jamajcana je, ponavljam, logicna utoliko sto je atletika postala sport broj jedan. Ako se pare ulazu tu a ne u NFL, rezultati su tu.Siguran sam da bi, sa odgovarajucim treningom, i Nigerija, Obala Slonovace, Togo, Liberija... imali vrhunse sprintere, pri tome jace od USA?Pri tome, da otklonis sumnju u nepristrasnost, mogao bi da u isti kos stavis i americku dominaciju na 400m muskarci.

Budja
"But for someone to run 10.03 one year and 9.69 the next, if you don't question that in a sport that has the reputation it has right now, you're a fool. Period."
Koliko ljudi moze da istrci 10.03?To je vec vrhunski rezultat. Nije trcao 10.50, bio neko levo smetalo, pa je odjednom bljesnuo. Bolt ima finu trkacku istoriju ia sebe, pa je stoga ovaj poduhvat malo uverljiviji nego Dzonsonov koji jezivo gubi od Luisa u Cirihu par nedelja pre Seula da bi ga u Seulu rasturio.Sumnja, naravno, postoji ali je verovatnoca po onome sto vidim i znam manja nego u slucaju pomenutog Bena, Grifitove i Kineskinja iz 1993.

Venom
Naravno, ti si ubedjen i verujes. Sa druge strane rezultati su u "najmanju ruku sumnjivi"Red je da se odlucs.
Ja sam ubedjen, ali u ovom sluchaju raspravljamo o tome da li je Lewisova (i moja pre Olimpijade) spika osnovana, ili je naklapanje ljubomornih. Red je da se odluchish da li cesh gubiti vreme na mene, ili cesh se baviti Boltom. Moze i oboje, ali malo je predugo.
A jedini argument je "rezultati pravo niotkuda", sto naravno nije istina.Pokusao sam da pomalo razjasnim meni dostpunim informacijama zasto je moguce da se janmajcanski sprint toliko popravio ali ti si odlucio da to ignorises, i da vrtis staru pricu.
Odgovorio sam ti na sve i jedan razlog koji se naveo kao moguc. Jedan sam ocenio kao nelogichan (moguce da greshim), a drugi sam ocenio kao neki koji bash i nije za pohvalu. Ako nisi video, evo opet:Uspon je pocheo od toga da klinci ne idu u USA, gde bi imali najbolje moguce uslove za rad, nego ostaju na Jamajci, gde od skora imaju jednako dobre uslove za rad. Ne verujem. Amerika ima 350 miliona stanovnika, a Jamajka nema ni 3. Lako je precutati, ali nije mozda ni pametno pominjati, jer ako je taj trening za posebnu disciplinu toliko vazan - a ja ne znam, ali verujem tebi - onda mi deluje prilichno neverovatno da je uspeo da istrchi .1 sekundu brze od svih nejamajchana sveta svih vremena, sa samo jednom godinom treninga. Bilo kako bilo, svi moguci razlozi za objashnjenje da Boltovi i jamajchanski rezultati nisu sumnjivi i dalje ne znachi da oni razlozi za sumnju nisu opravdani.
'Alo, covek ima bronzu iz Osake sa 200m, dva zlata sa svetksih juniroskih prvenstava, jos par regionalnih zlata. NIje se pojavio niotkuda. Otuda je tvoj osnovni argumet tropa.
Alo, chujem te sasvim jasno. Ako bash ne mozesh bez tog alo, kazi, pa da probamo da se dovikujemo sa nekih planina. Ovo, kao i 10.03 je samo po sebi vrhunski rezultat:Naravno da je vrhunski rezultat, ali takvih sa tim rezultatom ima na stotine. Mnogo je velika razlika toga i 10.69, pa josh za jednu zimsku pauzu. Chinjenica? Nije? A da, Bolt je unikat... gotovo kao Ben Johnson.Mozda je izjava "pravo niotkuda" malo preterana, ali se ipak vishe odnosi na nachin na koji je Bolt osvojio svoja zlata. Nishta shto je uradio do 2007. godine, nije nagovestilo da ce postaviti vanzemaljske rezultate u 2008. i to na pochetku 2008. godine. Da li je sad prihvatljivije? Edited by Venom

Budja
Alo, chujem te sasvim jasno. Ako bash ne mozesh bez tog alo, kazi, pa da probamo da se dovikujemo sa nekih planina. Ovo, kao i 10.03 je samo po sebi vrhunski rezultat:Naravno da je vrhunski rezultat, ali takvih sa tim rezultatom ima na stotine. Mnogo je velika razlika toga i 10.69, pa josh za jednu zimsku pauzu. Chinjenica? Nije? A da, Bolt je unikat... gotovo kao Ben Johnson.Mozda je izjava "pravo niotkuda" malo preterana, ali se ipak vishe odnosi na nachin na koji je Bolt osvojio svoja zlata. Nishta shto je uradio do 2007. godine, nije nagovestilo da ce postaviti vanzemaljske rezultate u 2008. i to na pochetku 2008. godine. Da li je sad prihvatljivije?
Moram da se dovikujem jer izgleda ne cujes, ili se tako pravis.Eto, opet pominjes nesrecnog Dzonsona. A post iznad opisah zasto je Dzonson bio sumnjiv, zasto su sumnjive Kineskinje is 1993, a zasto je Bold na osnovu svega vidjenog manje sumnjiv.Naravno da nije osim sto je bio dvostrukii svetski juniorski prvak na 200m. To sto ti, kao i ja, ne pratis detaljno atletiku ne znaci nista. Za nas obicne gledaoce koji pogledaju dva-tri mitinga godisnje, SP, EP i OI i procitamo po koju vest o atletici to verovatno izgleda tako.

Venom

Pominjem ga, jer me Boltova unikatnost podseca na Johnsonovu. Tebe mozda ne podseca, ali... ja nisam ti.

papapavle

Malo sam okasnio, al evo da i ja dam svoj glas Boltu.

Кристофер Лумумбо
Malo sam okasnio, al evo da i ja dam svoj glas Boltu.
posle 3 meseca! respect! :D

Have_Fun

pa tesko je odluciti se :D

Parsons
pa tesko je odluciti se :D
:lol: btw, da li ste zapamtili ime bilo kog kineskog osvajaca zlatne medalje?ja nisam.

Budja
:lol: btw, da li ste zapamtili ime bilo kog kineskog osvajaca zlatne medalje?ja nisam.
Ovo je malo nisko.Njihova imena je inace tesko zapamtiti. Tako da to nista ne znaci.Ja se recimo likom secam one sjajne skakacice u vodu sa trampoline. Bese nesto kao Ge, Gu ili tako nekako.

papapavle
Ja se recimo likom secam one sjajne skakacice u vodu sa trampoline. Bese nesto kao Ge, Gu ili tako nekako.
williams_esther21.jpg

Sign in to follow this  

• Create New...