Jump to content
IGNORED

Eliptični trenažer


Willow

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    14

  • I*m with the pilots

    6

  • aram

    6

  • Valkyrie

    5

41 minutes ago, nisam ja said:

Nek izađe napolje i nek trči. To je 0 dinara bez rata. Al onda nemaš vešalicu. 

Tacno to sam i rekao....

Patike ima , trenerku ima, stazu ima, drustvo ima al jbga...

Link to comment

Hvala na savetima; da, ovo za podlogu je veoma bitno, najvise da ne bi ostetili parket. I jasno mi je za stabilnost, samo se pitam, kako covek to transportuje, kada je toliko tesko?

 

@Caligula

Koliko je to, oko 200 evra? Mozda nisi bio uspesan jer si stavio malo jacu cenu, takav kao tvoj se prodaje uglavnom ispod 150 evra u Nemackoj po oglasima. (Doduse ako se ne moze podici nego platiti dostava, onda to digne cenu)

 

I ja se pitam to povodom drzanja volje, mada, sama plivam vec 20 godina i to mi uopste nije dosadno, samo upravo imam problem da ne mogu da stignem na bazen toliko redovno, a s' druge strane je isuvise hladno ili ruzno za bajs, i otud se i javila ideja za ovim.

Link to comment

one najjevtinije podloge za pilates ili kampovanje.

training mat, yoga mat, camping mat, foam...

kako se to zove?

 

dobre su i one podloge koje se stavljaju u igraonice, ima to kod kineza za male pare.

childrens foam mat soft interlocking floor play mats exercise gym kids room garage office uk

Edited by Djuro
Link to comment
2 hours ago, aram said:

e, da - svi fizioterapeuti sa kojima sam pričao, a pričao sam sa dosta njih u ovih par godina, se slažu u jednom: brzo hodanje >>>> trčanje

 

bolje za sta, za koga? za tebe?

zavisi od mnogo toga: od coveka, njegove gradje, dosadasnjih aktivnosti, cilja koji se zeli postici i jos milion kojecega.

 

ako je npr nekome cilj da smrsa, brzo hodanje nece pomoci.

 

Link to comment

Ok, nisam zalazio u detalje, naravno da zavisi od dosta toga. Mislio sam prvenstveno na održavanje kondicije. I na to da trčanje često zna da izazove povrede skočnog zgloba, kolena i kukova. A ni za mršavljenje nije trčanje baš mnogo bolje... 

Link to comment
6 minutes ago, aram said:

I na to da trčanje često zna da izazove povrede skočnog zgloba, kolena i kukova. 

 

ma nije to cesto, to su uglavnom izgovori da se ni ne pocne.

 

7 minutes ago, aram said:

 A ni za mršavljenje nije trčanje baš mnogo bolje... 

 

ne znam da li je "bolje" ali sa brzim hodanjem se sigurno ne moze smrsati. da budem sasvim precizan - moglo bi ali mora da se hoda satima, uzbrdo/nizbrdo, vise puta nedeljno.

 

ali razumem, naravno, sta hoces da kazes. razumem i lekare/fizioterapeute koji ljude radije savetuju da hodaju nego da trce.

Link to comment

pa ja hodam svakodnevno, 10km jakim tempom. i ne vidim zašto bi mi to bilo lakše od trčanja, tj. zašto bih tražio nekakve izgovore da ne trčim?

 

naravno da je trčanje bolje za mršavljenje, ali intenzivno trčanje neće otopiti samo masno tkivo, nego i mišićnu masu. pri tome povećava nivo troponina, a tu je i troponin t koji povećava rizik od kardio vaskularnih oboljenja. oštećenja zglobova povećavaju rizik od arterioskleroze, oštećenja hrskavičavog tkiva su česta i imaju tendenciju da postanu trajna itd. i sl.

opet, naravno, zavisi šta ko želi i voli, kakva mu je konstitucija i ostalo. sve je bolje od sedenja u fotelji, svakako :)

Link to comment

bravo za svakodnevno hodanje.

 

otapanje misicne mase je obicno strasilo za neupucene - teoretski je moguce ali se nikome ne desava (zato sto niko ne trenira u anaerobnoj zoni toliko dugo i toliko cesto, da bi doslo do potrosnje misica. u zavisnosti od tempa, prvo se trose masti, pa uglj hidrati, pa tek na kraju proteini). 

ovo za troponin je tacno ZA SVAKU fizicku aktivnost, nema veze sa trcanjem.

ostecenja zglobova: ko ih ima, bolje mu je da ne trci, vec da pliva npr. ko ih nema, nece se razboleti od 3-4 trcanja nedeljno.

 

kladim se da u Srbiji ima 10x visse trajno ostecenih hrskavica/zglobova/kolena od basketa nego od trcanja.

Link to comment
3 hours ago, aram said:

e, da - svi fizioterapeuti sa kojima sam pričao, a pričao sam sa dosta njih u ovih par godina, se slažu u jednom: brzo hodanje >>>> trčanje

 

Kladim se da im skoro niko ne dolazi sa povredama od brzog hodanja, otuda takav zakljčak.

 

Po mom iskustvu, trčanje može da bude problematično u početku, kad neko sa atrofiranim mišićima i ne baš mlad počne da trči, pogotovo ako to radi bez stručnog vođenja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...