Jump to content
IGNORED

Albanija, nova turistička destinacija


Ayatollah

Recommended Posts

mt9lbp.jpg
Bio sam u Tirani i Draču pre 4 godine. Na žalost, na starom hardu su mi fotografije, pa nije tehnički moguće da napravim mini reportažu. U Tirani sam bio samo dva dana, u Draču 5 dana. U ovoj zgradi sa slike smo sa vrha Sky tower, iz restorana, skontali Jazz pub. Bio sam u društvu jednog hrvata, srbina i slovenca. Odmah smo se sjurili tamo nakon dosađivanja u restoranu, i počeli naš booze cruise. Kafić tek otvoren, konobar nas častio nekim koktelom sa Southern confortom, ne znam kako se zove. Skroz fino mesto, upali u priču sa konobarom, priča kako radi kao konobar na Hvaru svako leto. Pohvatao nešto korisnih reči za posao kojim se bavi. Veče smo završili u nekom klubu koji me odmah na ulazu podsetio na onaj što drži Karlito Brigante. Onda 4 dana u Draču. Nestajalo struje par puta dnevno, ali su uključivali agregate. Mnogo se gradi tamo. Kad budem imao sličke, napraviću reportažu. Edited by pacey defender
Link to comment

Vidim sve vise se putuje u Albaniju pa vise nije ni neka egzotika.Ivy, hram fudbala Stadiumi Flamurtari je glavna atrakcija u Valoni. Preko ulice je kafic koji drzi moj prijatelj Sokol Kushta, pozdravi ga ako ga vidis cool.gif :P I svrati na byrek.

Link to comment
Vidim sve vise se putuje u Albaniju pa vise nije ni neka egzotika.Ivy, hram fudbala Stadiumi Flamurtari je glavna atrakcija u Valoni. Preko ulice je kafic koji drzi moj prijatelj Sokol Kushta, pozdravi ga ako ga vidis cool.gif :P I svrati na byrek.
hvalavidecu koliko budemo imali vremena za razgledanje,na ovakvim putevima ugl vishe vremena provedemo na brdu nego u civilizaciji a brdo ko brdo,svako isto :wub:
Link to comment
el moze ta uptarska viza bez pozivnog pisma i za jednu posetu konzulatu sa najdulje 2h pogubljena? veci trud ni u vizu za san francisko ne ulazem.
Letos nije moglo.
Link to comment
Zar ne vazi bezvizni rezim od maja do septembra?
Moguće. Ja sam isto čuo na serbiatravelers ili kako već forumu, dok su mi u ambasadi rekli da je potrebna viza. Nisam nešto zapinjao, doduše.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

put u albaniju je bilo super iskustvoiako sam ponovo,zbog specifichnosti mog puta/sporta propustila klasichan turistichki dozivljaj zemlje...dakle,nisam se vozila u albanskom autobusu i nishta od razgledanja grada...bilo je super :)skroz opushteno..vecina ne zna engleski..soba u hotelu nam je bila otkljuchana i nishta nije falilo..a zbog internacionalnosti takmichenja ugl smo se druzili sa poljacima, makedoncima i bugarima i pokojim kosovarom...takmichenje je besprekorno organizovano,prevoz,smeshtaj,klopa,logistika..odlichnoValona se gradi kao luda,veoma je izrazen kontrast starog i novog..zilioni novih zgrada i hotela,grad pun ljudi..moji drugari su zakljuchili da su im devojke iznenadjujuce lepemnogo je prljavo,gomile smeca svuda,nijedna kanta za smece i premalo prodavnica za potroshiti novac..ok,bili smo izvan sezone ali radnje su samo u toj jednoj glavnoj ulici..pored mora nishta,chak ni shetalishteAlbanija je vrlo ispunila razlog mog putovanja,lepo smo se naleteli i druzili...sigurno idem i sl godineIMG_3772.jpgIMG_3782.jpgIMG_3794.jpgIMG_3822.jpgIMG_3821.jpgIMG_3824.jpgIMG_3833.jpgIMG_3836.jpgIMG_3867.jpgIMG_3868.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

bicu sredinom jula par dana na adi bojani i kako vise nema viza, sigurno cu preci u albaniju.jel ima neko da poznaje teren do recimo 100-nak km od granice, sta ima zanimljivo da se vidi i da se radi. mogu sve bizarne discipline vredne 1 ili 2-dnevnog izleta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

evo par slika od pre 4 godine iz albanije.drač. susret novogradnje i istorijskog nasleđa. P1010008.jpggradi se zaista puno, naročito uz obalu. u pitanju je zaista velika luka, a turizam se postepeno razvija. P1010009.jpgnekoliko slika iz tirane:vesela zgrada.P1010034.jpgsa vrha sky towera. nadam se da pub sa zelenom ciradom i dalje postoji...P1010038.jpgstadion:P1010039.jpg

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 1 month later...
  • Hamlet Strašni changed the title to Albanija, nova turistička destinacija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...