Jump to content
IGNORED

Near Death Experience


Buck Naked

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Buck Naked

    6

  • mustang

    6

  • nisam ja

    3

  • Hermetico

    3

  • 2 weeks later...
Moja zapitanost prvenstveno glasi: da li ste imali slicna iskustva? Kako ste se osecali posle toga?
kao dete sam zamalo umrla. cale me spasio, strpljiv i ql covek... a hitna nikako da dodje. ali se toga ne secam.1995. avgust, umalo da me pregazi kamion. ja na pescakom prelazu i samo sam se ukopala... nista nije bilo, posle su mi samo neko vreme klecala kolena i osecala sam se... malaksalo.2008. pozna jesen, slicna situacija... baja skrece u raskrsnicu i kucka poruku na mobilnom, a ja na pesackom prelazu... meni zeleno, njemu dozvoljeno skretanje ali on ne gleda u ljude... odsekla sam se... i nisam se pribrala neko vreme... mislim, ja sam ko one ovcice sto se ukopaju pred klanje... fuj.
Link to comment

krenuo sam kolima na polaganje ispita (60 km puta) rano ujutru,učio do kasno i duša mi spava....oči krvave...na najravnijem delu puta zaspim i sanjam kako spavam u mom krevetu,a neko naporan kuca mi na vrata, prvo sporije a kasnije sve brže i brže...bam................bam..........bam....bam..bambambambamprobudila me buka i vidim da je moj auto sa desna dva točka van puta, i kidam one plastične obeleživače sa katadiopterom...jedan po jedan....(desetak komada).cimnem volan i auto skoči u levu pa u desnu traku, pa opet u levu ....dok ga nisam smirio.......ja silnim kontriranjem polomim i ručicu za brisače.....u retrovizoru iza mene prašinčina kao da me je jurila konjica.stanem pored puta....muzika i dalje trešti (cowboys from hell) ,,da ne saspim,,.....brisači još uvek grebu na suvo.....izlazim iz kola palim cigaru, a odmah iza mene parkira komšija penzioner sa tristaćem,izlazi iz kola...psuje....ne plače, al mu suze idu ...sav pogubljen....on je vozio iza mene, sve to gledao, i kaže da mu nije proradila sirena ko zna šta bi bilo( tristačeva sirena = duran duran za panteru u kokpitu.....ali nisam hteo da demistifikujem)kaže pomislio je i da me stigne i čvokne odpozadi ....ali neće tristač preko 80....priča kako sam ga preteko lagano, regularno sa migavcem, i odjednom uzjahao desnu stranu i rooookaj......njemu teže ...em mator ...em sve proživeo od početka do krajauze i on cigaru od mene i umalo da se zadavi jadan od dima....nikad nije ni pušio... posle mi popio pola litra fante ...dehidrirao...ja brinući da ga ne ubije adrenalin....odreagovao na proživljeno tek ispred faxa, kada sam probao da zaključam kola, a ključ grebe po farbi..neće u bravu...nisam bio vezan...auto bez begova....brzina 90-100 na sat...sad ovo mu dođe više kao near death exp. za komšiju ...al mož' da se prijavi...

Link to comment

Svaka čast, dobar opis. Slično zaspavavanje vozača (ja bio suvozač), prelazak u drugu traku, prašinčina i sekunde od frontalnog sudara sa automobilom iz suprotne trake ispred nas, mene iniciralo na otvaranje topića.

Edited by Buck Naked
Link to comment
  • 3 months later...

Ja bih nesto napiso, ali mi se nije nista desilo tako slicno. Tacno sam ljubomoran na sve vas koji imate to iskustvo.Cak sam i rat preturio preko glave. Mislim da je razlog za to sto sam imao amblem na kome je pisalo Bog cuva Srbe cool.gif

Link to comment
  • 1 month later...

Dosad nisam imao ekstremno NDE iskustvo, ali ima par gde sam bio veoma uplašen za krajnji ishod. U svim pričama je glavna u ulozi sada već legendarna opel astra :)Prvi put, na magistrali u Srbiji, 2 sata noću, mrkli mrak.. vozim oca nazad kući. S obzirom da sam svež bio sa vozačkom, bio prilično neodgovoran i vozio brzo, vozio sam dosta blizu ka sredini puta a i ugledam 1 far u daljini kako mi se približava i to bezbedno svetli ivicom, tek kada se približio na 5 m shvatio sam da je u pitanju lada kojoj je desni far radio a levi nije, toliko smo blizu prošli da smo teatralno odbili leva ogledala koja su bukvalno odletela u vazduh. Niko nije stao produžili smo a ja imao užasan napad andrenalina. Od tada vozim prilično pažljivo i umereno uvek poštujući max brzinu i uvek kretajući se skoro krajnje desnom stranom :)Drugi put, ista opel astra, leto 2007 u nemačkoj na autoputu dizeldorf-frankfurt, prelepo vreme sam u autu i tako to.. negde na pola puta u brdima krenula najveća moguća kiša nisi mogao da vidiš ni 3m ispred sebe, samo vidiš autoput koji se pretvorio u fin vodeni sloj, i to sam bio na nizbrdici ja usporio na 30 kmh dok pored mene - klizi kamion! Prikolica mu se njiše levo desno ja skrenuo u krajnje levu traku kako bi izbegao prikolicu (bilo 3 trake u smeru), u pokušaju da okrenem levo sa već 20 kmh auto i sam klizi i okreće se tako da je zadnji deo bio u levoj a prednji deo u srednjoj traci poprečno dok iza mene automobili klize ko po ledu, onaj kamion u sličnom stanju prikolica skroz izletela u srednju traku dok je vuča bila u krajnjoj desnoj. Nekako sam se izvukao do zaustavne trake, zakočio i čekao 20 minuta da prođe kiša (i da se smirim) pa sam produžio dalje...Treći put, jesen 2009, isti autoput, vozim porodicu u Frankfurt svi guraju 120-130 kmh na svim trakama (nedelja pa nije bilo kamiona) relativno dosta vozila pošto smo bili blizu grada i - otkaže mi sva elektronika, servo ništa, abs ništa odjednom sam imao utisak da vozim tenk dok vozila pored mene proleću ko metkovi, ukoliko se ne sklonim na vreme zabiće se ovi iza mene, u tih 3-4 sekunde sam dobio andrenalinski napad, uključio sva 4 svetla, trubio do iznemoglosti dok nisam nekako uspeo da dođem do zaustavne trake i sačekam auto šlep...to je to... dojadilo mi više dr****e automobilima da sada uživam u lagodima voza, aviona i GSP (uglavnom nemačkog) :)

Link to comment
  • 4 months later...

nau deth ekspirijensig:oborio me viljushkar s ledja, umalo pregazio.mogucnost padanja boks paleta sa 700kg shargharepe na mene takodje jedan od scenarija... ipak bio sam machka.

Edited by nisam ja
Link to comment
nau deth ekspirijensig:oborio me viljushkar s ledja, umalo pregazio.mogucnost padanja boks paleta sa 700kg shargharepe na mene takodje jedan od scenarija... ipak bio sam machka.
Hm, koji ti je vrag, Šefe? Edited by laki21
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...