Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

vozio sam alteu na par dana kao rent a car.sta znam, nisam neki ekspert, ali nisam primetio nista zbog cega bih rekao nemoj da kupujes (sem sto je spolja malo ruznjikav, ali to je stvar ukusa)seat kao podvarijanta vw-a je i kod mene aktuelna, jer pecam sharana vec par meseci, a seat alhambra je eventualna alternativa
ali zasto eventalna? auto izgleda potpuno isto. kao i ford galaxy. jasno mi je za alteu ili leona, jer su to VWovi u lepom pakovanju, al ovo je potpuno isto.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Jel vozio neko Seat Alteu? Cini mi se da ce na udaru krize ova vrsta brendova prva pokleknuti i da ce cene ici dole. S obzirom da je zamaskiran Golf Plus auto mi je zanimljiv, verujem da ce se 3-5 godina star komad sa TDI motorom uskoro bez vecih problema dobijati za 6k u eksportu.
Prema nekim statistikama Altea bi trebalo da bude jako kvalitetan auto (za razliku od ostalih Seat-a).to Billy:VW Sharan, Ford Galaxy i Alhambra su identicna vozila, i dele jednu zajednicku osobinu - los kvalitet.Pozdrav,X500
Link to comment
x500,aj malo objasni
Ciao Billy,Imas specijalno izdanje auto-bilda sa statistikama kvarova za vecinu automobila.Prema statistikama, Altea je super kvaliteta i nema puno mana.Na drugoj strani, Sharan, Galaxy i Alhambra su blizanci. Radjeni su u istoj fabrici u Portugaliji i pokazalo se da im kvalitet nije bas najbolji. Ford je izasao iz te price i novi Galaxy/S-max se rade na nezavisnoj platformi u Belgiji (cini mi se). Pozdrav,X500
Link to comment

hvala x500 :) ja presrecem ;) ovih dana ljude koji voze sharana ovde (u nemackoj) i pitam kako su zadovoljni i sl. i, sem par njih koji su se zalili na sitnije probleme sa elektrikom, svi su zadovoljni.ili nece da priznaju ;)

Link to comment

poznato je da je statistika kljucnih VW modela na ADAC listi ruinirana ovim("skupim" :lol: ) problemima sa elektronikom kao sto su iskakanje osiguraca na tabli, pregorevanje sijalica i tome slicno. za razliku od modela koji se bolje kotiraju na listi koji nemaju probleme ovog tipa, ali im se recimo pregreva motor, odlazi interkuler, turbina, sinhroni raznih brzina i tome slicno. moj kolega sa posla na 9.000km je menjao ceo menjac u hondi accord. firmin pezo 407 je do 20.000km imao vec 2x otvaran motor. poznanik koji je kupio lagunu polovnu, u narednih 20.000km od kupovine je na njoj u motoru menjao sve kljucne delove koji se mogu menjati, pocelo je pumpom za vodu, pa interkulerom, pa turbinom i na kraju je zavrsilo karikama. toliko o pouzdanosti i statistici.inace sam prosle nedelje prisustvovao vrlo zanimljivom ogledom na temu dizel motori i paljenje na -15C.takmicari su bili golf 4 TDI, obicni 1.9 TDI (90KS), 250.000 (originalnih) km, 9 godinafiat multipla 1.9 JTD star 1-2 godinelancia multi van ne znam ime 2.4 JTD istoopel vectra 2.2 DTI novi model znaci maks par godinaovako:golf pali za od 2 do 10 sekundi, rad motora se stabilizuje u roku od 5-6 sekundi od paljenjamultipla 1.9 JTD ako upali, treba joj 15-20-tak minuta verglanja, grejanja itd. nikad ispod 15minlancia 2.4 JTD isto kao i multipla (vlasnici su prijatelji pa ko prvi upali, njime se ide na skijanje)vectra - 3-5minuta verglanja, paljenje praceno omanjom ekoloskom katastrofom, oblacima dima, poskakivanjem automobila od tresenja i tome slicno.go figure.

Link to comment
hvala x500 :) ja presrecem ;) ovih dana ljude koji voze sharana ovde (u nemackoj) i pitam kako su zadovoljni i sl. i, sem par njih koji su se zalili na sitnije probleme sa elektrikom, svi su zadovoljni.ili nece da priznaju ;)
A b'e Billiy b'e,Nisam ti ja diler polovnjaka i 'ocu da ti uvalim Alteu umesto Sharana ;)U AutoBildu od 02.01.2009 imas uporedni test polovnih blizanaca (Sharan, Galaxy i Alhambra). Naslov test je: "Wenn Bilig-Vans teuer werden" i podnaslov: "Viel Platz f?r Probleme".Pozdrav,X500
Link to comment

x500da li mozes da pogledas sledece u toj statistici kojoj imas pristupaaltea vs golf plus, sa dizel motorima 1.9 ili 2.0onda TDI 1.9 vs TDI 2.0 iz VAG grupei finally - pouzdanost VW-vog DSG automatskog menjacahvala

Link to comment

Odgovor službe Renoa nekom našem liku?Dear Mr. Ilic D.We have received and analyzed your complain letter regarding the "mushice" issue on Renault Megane cars.Unfortunately, we were unable to find this term (mushice) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about.Also, please be so kind to translate in English the following expressions: "Nataknem vas na kurac i vas i vase govno od auta", "Jebem li vam majku vasu klosarsku" and "poserem vam se na vas servis reno".Sincerely yours,Michel MoutonCustomer Service Representative414 Avenue Miramax, DC668, Douai, France

Link to comment
x500da li mozes da pogledas sledece u toj statistici kojoj imas pristupaaltea vs golf plus, sa dizel motorima 1.9 ili 2.0onda TDI 1.9 vs TDI 2.0 iz VAG grupei finally - pouzdanost VW-vog DSG automatskog menjacahvala
Gazza,nemam kod sebe trnutno taj AutoBild specijal. Pozajmio sam kolegi sa posla da nasto pogeda (prouci).Generalno, TDI 1.9 je dobar motor i najbolje se pokazao sa setovanjima od 90 i 105 KS. Ostala setovanja elektronike (115 i 130) obicno su isla u teza vozila (Sharan i Passat) i mozda je tu problem. Treba dati vise gasa za teze vozilo.Sto se tice TDI 2.0, vecina se odlucuje za verziju od 140KS. Izgleda da je 170KS previse za taj motor.Nove verzije 2.0 dizela su radjene u CRD tehnologiji i limirane su na 110KS i 140 KS.Sto se tice DSG-a, pitacu drugog kolegu u ponedeljak. On je zaljubljenik u automatike. Pozdrav,X500
Link to comment
poznato je da je statistika kljucnih VW modela na ADAC listi ruinirana ovim("skupim" :lol: ) problemima sa elektronikom kao sto su iskakanje osiguraca na tabli, pregorevanje sijalica i tome slicno. za razliku od modela koji se bolje kotiraju na listi koji nemaju probleme ovog tipa, ali im se recimo pregreva motor, odlazi interkuler, turbina, sinhroni raznih brzina i tome slicno. moj kolega sa posla na 9.000km je menjao ceo menjac u hondi accord. firmin pezo 407 je do 20.000km imao vec 2x otvaran motor. poznanik koji je kupio lagunu polovnu, u narednih 20.000km od kupovine je na njoj u motoru menjao sve kljucne delove koji se mogu menjati, pocelo je pumpom za vodu, pa interkulerom, pa turbinom i na kraju je zavrsilo karikama. toliko o pouzdanosti i statistici.inace sam prosle nedelje prisustvovao vrlo zanimljivom ogledom na temu dizel motori i paljenje na -15C.takmicari su bili golf 4 TDI, obicni 1.9 TDI (90KS), 250.000 (originalnih) km, 9 godinafiat multipla 1.9 JTD star 1-2 godinelancia multi van ne znam ime 2.4 JTD istoopel vectra 2.2 DTI novi model znaci maks par godinaovako:golf pali za od 2 do 10 sekundi, rad motora se stabilizuje u roku od 5-6 sekundi od paljenjamultipla 1.9 JTD ako upali, treba joj 15-20-tak minuta verglanja, grejanja itd. nikad ispod 15minlancia 2.4 JTD isto kao i multipla (vlasnici su prijatelji pa ko prvi upali, njime se ide na skijanje)vectra - 3-5minuta verglanja, paljenje praceno omanjom ekoloskom katastrofom, oblacima dima, poskakivanjem automobila od tresenja i tome slicno.go figure.
die beste, die beste... nemacka medicina je najbolja na svetu. <_<
Link to comment

Die beste...jasta!Au, tek sad vidim kako sam se ja zahebo sto sam kupio Stila 2002. sa puno opreme za 6.500 hiljada. A tek ovaj JTD, ne valja nista. Ujutro na minus 11 ne moze na upali na pola zuba kao Golf II 1.6D, vec mu treba cela vecnost od dve sekunde. Danas sam bas probao, na auto putu jedva dogura do 195...strasno.Smorio sam se i sto uposte nije popularan kod lopova. Tako je fancy imati lavlju kandzu od 12 kila, alarme, dzirlo kurce-palce, skakati iz kreveta na svaki zvuk alarma...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...